ویروس افکار، خطرناک ترین نوع ویروس
چهارشنبه 14 اسفند 1398 ساعت 22:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر صدیقه L6 | ( نظرات )
گزارش عملکرد مجازی  لژیون ششم 
روز دوشنبه 12 اسفند ماه98


 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...
سلام دوستان لیلا هستم  کمک راهنمای یک همسفر 

ابتدای سی دی آقای امین در مورد نوع ماده مخدر شیشه صحبت می کنند و توهم هایی که این ماده مخدر دارد. در ابتدا که این ماده وارد بازار شده بود به عنوان یک ماده درمانی، مخصوصا در مورد لاغری مورد استفاده قرار می گرفت که در ادامه با تخریب های ان آشنا شدند و جز خطرناک ترین مواد مخدر حساب می شد اما خوشبختانه در کنگره توانستند به روش DST شیشه را هم درمان کنند. 

شیشه نسبت به بقیه مواد مخدر دارای توهم زیادی است و فردی که دچار این توهم ها می شود در نهایت باید خونسردی خودش را حفظ کند چون شخصی که توهم می زند در آن لحظه اگر من بخواهم قانع اش کنم که تو توهم می زنی و عصبانی اش کنم از حالت طبیعی خارج می شود و ممکن است آسیبی به من یا به خودش بزند.

 پس فردی که دچار توهم می شود باید بگوئیم تو درست می گویی تا در ادامه وقتی از توهم خارج شد به آن بفهمانیم که حرف هایی که می زده اشتباه بود و او را قانع کرد، تا انشالله با ورود به کنگره و سفر درست انجام دادن و گذراندن دوره سازگاری کنگره از اعتیاد نجات پیدا کند. تا زمانی که هم ot و هم شیشه مصرف کند متاسفانه آن توهم ها و تخریب ها وجود دارد تااین که یک کدام را انتخاب کند و ادامه مسیر بدهد. 

نکته بعدی: ما خیلی وقت ها تلاش می کنیم به یک هدفی برسیم و هر کاری از دست ما بر می آید انجام می دهیم اما یا به آن هدف نمی رسیم یا زمانی که به نتیجه می رسیم آن رضایت مندی را نداریم و حال ما را خوب نمی کند چون نباید همه ی راه های پیشنهادی را  امتحان کنیم. 

مثلا این ویروسی که الان آمده یا هر بیماری دیگری نباید هر داروی که پیشنهاد می شود را بخورم، یا هر دکتری بروم چرا که با امتحان کردن  این راه ها نه تنها به نتیجه نمی رسم بلکه  فقط من خسته می شوم به خاطر همین در کنگره می گوییم وقتی هدفی را مشخص کردی  فقط به دنبال آن هدف برو اگر به نتیجه نرسیدی بعد دوباره به دنبال هدف دیگری برو تنها یک خواسته، یک دعا، یک هدف. 

مثل شخصی که وارد کنگره می شود و حالش در ابتدا خوب است و انگار مشکلی ندارد اما بعد از گذشت مدتی وقتی حس هایش باز می شود فرد بیشتر در افکار خودش غرق می شود چون کنگره من را با خود واقعی روبه رو می کند. 

نقابی که من زده بودم در صور پنهان من کنار می رود و باعث به هم ریختگی من می شود و می مانم بین آمدن یا نیامدن به کنگره. هر کس هر کاری بگوید انجام می دهم اما نتیجه ای که به دست می آورم شاید من را یک کم آرام کند و از افکار فاصله بگیرم اما رضایتمندی برای من ندارد.

 چون به گفته ی آقای امین قرار نیست همه ی پتانسیل را تجربه کنیم باید یک راه را انتخاب  کنیم و محکم و استوار پای آن بمانیم اما قبل از آن باید مطمئن باشید راه درست است. اگر اعتقاد داری مسیر درست است تمام سختی های آن را با جان بخر اما مطمئن باش پایان آن راه آرامش و صلح است، رهایی است. چطوری مطمئن باشیم مسیر درست است از خروجی و ورودی هایی که داده است اگر درصد بالایی موفق باشند یعنی مسیر درست است. 

نکته بعدی: این که ما نباید گول ظاهر یک مسئله را بخوریم مثالی که می زنم یک خرید اینترنتی است که بعد از خرید اصلا باب میل من نیست این جا است که در کنگره می گوییم عاقلانه نه حسابگرانه، باید همه ی جوانب در نظر گرفته شود و از  قوه عقل استفاده شود.  

درکنگره ممکن است یک راهنما را ببینی و از دور فکر می کنی دوستش داری ولی وقتی وارد لژیونش می شوی متوجه می شوی این طور نیست به همین خاطر در کنگره می گویند با حس خود راهنما را انتخاب کنید

اگر شخصی حسابگرانه وارد لژیونی شده و نمی تواند با راهنما ارتباط برقرار کند طبق قانون کنگره بعد از دو ماه می تواند لژیون خود را عوض کند و این برای راهنما اصلا جای ناراحتی نیست چون ما به کنگره آمده ایم آموزش بگیریم و درمان شویم و لژیون من یا همکار من فرقی نمی کند. 
پس عاقلانه نه حسابگرانه را در همه جای زندگی به کار بگیرید و با تفکر و عقل خود کارها را برنامه ریزی کنید و به آن ها برسید.

نکته بعدی : در مورد راهنما و رهجو این که بدانیم هدف از آمدن به کنگره چیست؟ چرا وقت می گذاریم؟ چرا الان که کنگره تعطیل است وقت می گذاریم و در فضای مجازی مشارکت می کنم؟ 

اگر از روی عادت است که انسان زود می تواند به چیزی عادت کند، اگر به خاطر سرگرمی و دورهمی و خارج شدن از جو خانه..می آییم، شاید مدت زمانی به تو جواب بدهد اما در ادامه خسته می شویم و نمی توانیم به مسیر ادامه بدهیم پس چیزی که مهم است خواسته و هدف است. 

من به کنگره آمده ام که آموزش بگیرم و از آفت ها و ضد ارزش ها دوری کنم، مسیر خوب و بد را از هم تشخیص بدهم.وقتی به کنگره می آییم تنها شخصی که می تواند به من راهکار بدهد فقط شخص راهنما است نه هم لژیونی، نه مرزبان، نه راهنماهای دیگر نمی توانند به تو راهکار بدهند.

  از هر کس سوالی بپرسی به تو می گویند راهنمای تو کیست؟ چون راهنما از مشکلات تو اطلاع دارد با روحیه تو آشنا است و آن چیزی را برای تو تجویز می کند که ظرفیتش را داشته باشی چون اگر بیش از حد ظرفیت شخص باشد دچار انفجار سلولی می شود و اگر کمتر باشد شخص می رود. من به کنگره آمده ام که یاد بگیرم تا مسیر برای من باز شود و خودم حرکت کنم چون تا زمانی که خودم حرکت نکنم حتی خدا هم به من کمک نمی کند. 
آقای امین مثال کشاورزی را گفتند که آن قدر به درخت آب می دهد که ریشه های درخت سست می شود و به جای این که 20متر زیر زمین برود 2متر می رود. 

این مثل یک راهنما و رهجو می ماند که برای تمام مسائل بخواهد از راهنما راهکار بگیرد و برای هر مشکلی که پیش می آید به جای این که از آموزش ها استفاده کند و مشکل را حل کند سریع به سراغ راهنما می رود یا راهنما اگر بخواهد در هر کاری به رهجو راهکار بدهد و در همه‌ی کارهایش دخالت کند تا زمانی که این اتفاقات بیفتد مثل همان درختی که کشاورز به آن می دهد و ریشه ها سست می شود رهجو هم نمی تواند روی پای خود بایستد و مشکلاتش را خودش حل کند رهجو باید خودش تلاش کند. 

درختی که ریشه های قوی نداشته باشد نمی تواند میوه خوبی بدهد، رهجویی که بخواهد دائم از دیگران کمک و راهکار بگیرد نمی تواند رهجوی موفقی باشد و رضایت ندارد. سعی کنید از آموزش های کنگره و راهکارهایی که به شما می دهد همیشه یک پس اندازی داشته باشید که اگر دسترسی به کنگره و آموزش ها نداشتید مثل الان که تعطیل است، از طریق همان اندوخته ها بتوانید به  سیستم وصل بمانید و پیوندی که با کنگره برقرار کرده ای با تعطیلی از بین نرود. 

خواسته من از شما این است که مانند درختی که ریشه هایش 20متر است باشید نه درختی که ریشه هایش 2متر است درختی که با ریشه های خودش به دنبال آب می گردد نه این که منتظر بماند کشاورز به آن آب بدهد و رهجویی باشید که خودتان برای علم آموختن و دانش به  دنبال راهنما باشید نه این که راهنما به دنبال شما باشد. 

نکته بعدی: در مورد سه ویروسی بود که آقای امین صحبت کردند و شما در مشارکت ها توضیح دادید من فقط در مورد ویروسی که وارد عقل می شود و در اندیشه ها رسوخ پیدا می کند صحبت می کنم و این همان ویروسی است که ما را به تنهایی و افسردگی سوق می دهد.

 اگر شخصی شوخ طبع بوده، رفت و آمد بوده اما از امروز زیاد در جمع ها شرکت نمی کند، با کسی رابطه برقرار نمی کند دچار ویروس افکار و اندیشه شده است و توانایی های ما را زیر سوال می برد و اعتماد به نفس من را پایین می آورد برای مقابله با این ویروس باید راه های ورودی را به رویش ببندم یا این که به آن بها ندهم .
برای مثال حتی در تنهایی خود نشسته ام در خوش بینانه ترین حالت شروع به افکار منفی می کنم و نیروهای بازدارنده وارد قلعه عقل من می شوند اختیار آن را به دست می گیرند و من را به هم می ریزد و من شروع به بهانه گیری می کنم و شادابی را از من می گیرد.

نظر شخصی من این است که شخصیت و خصوصیت خودم را در نظر بگیرم مثلا من عادت دارم وقتی تنها هستم ذهنم به سمت منفی ها می رود راهش را می بندم و یک موسیقی دلنواز که حالت شادابی به من بدهد بنا به شرایط خودم انتخاب می کنم و باعث می شوم ورود این ویروس به حداقل برسد.

 دوم این که به هر طریقی ویروس وارد افکار من شده است نباید به آن بها بدهم یعنی وقتی ویروس در ذهن من یک استارت می زند من نباید آن را آن قدر بزرگ کنم که کل انرژی و توانایی من را می گیرد یعنی وقتی حال شما خوب است اما یک مرتبه دچار افکار منفی می شوید، متوجه شوید نیروهای منفی به سراغ شما آمده است و باید کاری کنید که از آن ها خارج شوید و هر کس بنا به خصوصیات اخلاقی که دارد باید بداند چطور راه را بر نیروهای منفی ببندد.


نویسنده :همسفر صدیقه از لژیون ششم
تنظیم : همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی، گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسین لژیون5 چهارشنبه 21 اسفند 1398 08:03
سلام وخداقوت
خیلی زیبا بیان کردید ،واقعا لذت بردم
مسافر محمد جهانقلی لژیون هفتم بوشهر شنبه 17 اسفند 1398 14:12
با سلام خداقوت خدمت همسفرمحترم.استفاده کردم.تشکر از خدمتگزاران وبلاگ
فاطمه الف لژیون پنجم پنجشنبه 15 اسفند 1398 16:53
باسلام و خداقوت وباارسال انرژیهای مثبتم برای شماخانم لیلای عزیز که اینقدر واضح و فصیح صحبت فرمودین من خیلی آموزش دیدم
همسفر فرزانه لژیون یکم پنجشنبه 15 اسفند 1398 15:03
سلام وخداقوت خدمت اعضای سایت.وتشکراز کمک راهنمای محترم خانم لیلاخیلی پربار آموزنده بود.سپاسگزارم
حسن کدخدایی پنجشنبه 15 اسفند 1398 12:03
خدا قوت به همسفران
شقایق لژیون ششم چهارشنبه 14 اسفند 1398 22:35
سلام خداقوت خدمت راهنمای گلم ممنون بابت سخنان زیبا کامل بیان کردید سپاسگزارم
خداقوت خانم صدیقه عزیزم
خداقوت خانم لیلا
همسفر صدیقه L6 چهارشنبه 14 اسفند 1398 21:48
سلام خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم لیلا بابت سخنان زیبا و آموزنده شما مثل همیشه پربار و پر انرژی بودید.

خدا قوت خدمت مدیر سایت همسفران خانم لیلا عزیزم از شما تشکر می کنم بابت زحماتی که برای سایت می کشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic