حقیقت خودم هستم که باید خودم را پیدا کنم ...
یکشنبه 18 اسفند 1398 ساعت 18:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )


گزارش عمل کرد لژیون چهارم در روز پنج شنبه  15 اسفند 98

کتاب عشق ( وادی هفتم )
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...سخنان استاد محترم :


وادی هفتم قسمت اول;

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است:یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می نماییم.
رمز آن چیزی است که به ما میدهند و راز در درون آن نهفته است که باید تلاش کنیم تا به آن برسیم.کشف پیدا کردن چیزی که تا حالا نبوده است و آنرا پیدا کرده ایم.حقیقت از زمان گذشته بوده،هست و خواهد بود.
حالا می آییم روی اعتیاد خودمان:
حقیقت خودم هستم که باید خودم را پیدا کنم،بایستی خودم را جستجو و کاوش کنم تا خود را بیابم.رمز،برگشت از ضد ارزشهاست و میخواهم اعتیادم را درمان کنم.راه،کنگره است.برداشت من از این راه چگونه است و بگویم به خودم که چگونه میخواهم حرکت کنم تا از اعتیاد رهایی یابم.
از وادی. اول تا چهارم،تفکر کردن را یاد گرفتیم و یاد گرفتیم که مصرف کننده مواد مخدر بی عقل نیست ولی مسئله مهم این بود که نمی دانست به چه فکر کند،به همه مسائل فکر میکرد الا خودش،یا یه کاری را انجام میدادیم و بعد. به آن فکر میکردیم،برای همین بود که همیشه به مشکل بر میخوردیم.
در وادی پنجم یاد گرفتیم که با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شود و باید آنرا عملی کنیم.
در وادی ششم یاد گرفتیم که باید فرماندهی عقل را به دست خودمان بگیریم.
زمانیکه به این مرحله رسیدیم که به اشتباه خود پی بردیم و دانایی لازم را پیدا کردم که اشتباه میکردم که مواد مخدر مصرف میکرده ام،زمانیست که به کنگره آمدم.زمانیکه وارد کنگره شدم طبیعتا مجهولات زیادی در زندگی من وجود دارد و اگر بخواهم تمام این مجهولات را حل کنم موفق نمی شوم و به نا امیدی میرسم و اگر به نا امیدی رسیدم می بازم زیرا بزرگترین حربهٔ شیطان نا امیدی است.
درابتدای سفر در کنگره فقط باید مجهولات لازمهٔ درمان خودم را حل کنم و اگر توانستم اینها را حل کنم به اهمیت کار خود پی میبرم. 
بسیاری از انسانها به دلیل اینکه راه حل مسئله را پیدا نکرده اند به مشکلات زیادی برخورد کرده اند مثال زمان قبل خودمان که به روشهای غلط ترک اعتیاد میکردیم،رنج و درد فراوان میکشیدیم ولی روش غلط بود و خیلی از این انسانها بسیار مصمم بودند و میخواستند که بهترین باشند ولی چون راه را اشتباه رفته بودند در آخر به نتیجه نمی رسیدند.
در دیگر مسائل زندگی نیز اینگونه است ،باید راه حل درست را پیدا کنی و بعد عمل کنی. 
زمانی که به کنگره آمدم راه را نشانم دادند و باید با حرکت کردن خود برای رسیدن به حقیقت تلاش کنم و با مشارکت کردن،سی دی نوشتن،گوش دادن به حرف راهنما و یاد گرفتن مطالب کنگره و با حرکت خود به حقیقت اصلی که رهایی از مواد است برسم. 
انسانها به دو دسته تقسیم میشوند :1_کم خردان 2_خردمندان
کم خردان کسانی هستند که اصلأ تفکر کردن بلد نیستند. بدون فکر کردن کاری را انجام میدهند و همیشه در حال معذرت خواهی میباشند. گروه دوم خردمندان کسانی هستند که قبل از اینکه حرف بزنند فکر می کنند که آیا این حرف درست است یا خیر?
انسانهای کم خرد زمانی که به مشکل برخورد میکنند به جای اینکه از راه خودش و از طریق وادی هفتم عمل کنند به دنبال این هستند که با کوتاهترین راه و ارزانترین آن، آن مشکل را حل کنند برای مثال اگر در گذشته خود خوب بنگریم تمام مشکلات الان ما نتیجه تفکر اشتباه گذشته ماست که الان برای ما مشکل ساز شده است.

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر:
یکی از اصلی ترین و مهمترین مواردی که در این وادی وجود دارد تقسیم بندی انسانها به دو گروه میباشد1_کم خردان2_خردمندان که برای دانستن اینکه هر یک از ما در کدام یک از این دسته ها قرار داریم،نشانه هایی وجود دارد که دقیقأ قرینه همدیگر هستند که من به کم خرد اشاره میکنم. 
انسان کم خرد ابتدا حرف میزند و بعد فکر می کند یا ابتدا یک کاری را انجام میدهد و بعد بررسی میکند و در آخر فکر میکند بهترین راه کوتاهترین راه است. 

سلام دوستان حمید رضا هستم یک مسافر:
وادی هفتم میتواند از ساده ترین مسائل تا پیچیده ترین مسائل مورد استفاده قرار بگیرد. پیدا کردن راه خیلی مسئله مهمی است و همیشه پیدا کردن راه در زندگی ما اهمیت زیادی دارد. یک راه ما را به مسلخ میبرد و یک راه ما را به مرغزار میبرد. پس انتخاب راه درست برای من نقش سازنده ای دارد حال این راه میتواند انتخاب همسر باشد،انتخاب دوست باشد،و......و همیشه انسان بر سر دو راهی قرار میگیرد و اگر اشتباه برود تا اسفل السافلین اشتباه رفته است.
سلام دوستان مجید هستم یک مسافر:

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه، و دیگری آنچه برداشت می نماییم.
خوشحالم که با کنگره آشنا شدم چون راه درمان و زندگیم را پیدا کردم،خیلی از افراد هستند،که خواستند اعتیادشان را درمان کنند،وهدف داشتند.بسیار تلاش کردند.حتی خواسته قوی هم داشتند.اما موفق نشدند.وامید شان را از دست دادندودیگر از فکر درمان و ترک بیرون آمدند. 
حتی در وادی هفتم ،آقای مهندس فرمودند:که همیشه قفل سازان،بسیارند ولی کلید سازان اندک هستند.یعنی اشتباهات زیاد می کنند افراد ولی درست کردن آن مشکلات سخت است. پس وقتی که من یک مصرف کننده شدم کاری نداشت راحت بود ؛ولی درمان شدنم سخت وغیر ممکن بود،تا اینکه خداروشکر با کنگره آشنا شدم .حتی انژیو های دیگر ی رفته بودم.ولی چون راه آن درست نبود،پس درمان من هم غیر ممکن بود.

ما همیشه باید مثل خردمندان عمل کنیم .اول در مورد صحبت یا کارهایمان به درستی فکر کنیم،وآن راهی را که می خواهیم،در آن قدم بگذاریم فکر کنیم،تا اینکه راه را اشتباه نرویم. تا بعد مثل کم خردان بخواهیم معذرت خواهی کنیم.وبگوییم اشتباه کردم.وغیره. 
و همیشه نشانه راه مستقیم رسیدن به هدف و مقصد با وضعیت مناسب است.
انشاالله که ما همیشه با تفکر کارهایمان را آغاز کنیم.ودر راه مناسب قدم برداریم ودر راستای آن هدف مناسب تلاش کنیم ،تا به مقصد و راه درست برسیم.
و ممنونم از راهنماهای عزیز وایجنت محترم به بدلیل زحمت های فراوان شان که موجب شدند ما به درمان برسیم.


سلام دوستان اصغر هستم یک مسافر:

رمز وراز کشف حقیقت در دو چیز است ۰۰ یکی یافتن راه ۰۰ و دیگری آن چه برداشت میکنیم ۰۰۰// وقتی میرسیم وادی یا منزلگاه هفتم اول باید معنی آن را درک کنیم وببینیم به چه چیز میخواهیم برسیم و حقیقت چیست وبا چه چیزی میخواهیم به را خود ادامه بدهیم و این برمیگردد به جهان بینی و افکار و اندیشه من و اینکه باید افکار و اندیشه خودم را به عمل تبدیل کنم تا به حقیقت برسم من خودم یک حقیقت هستم وقتی میخواهم خودم را پیدا کنم‌ اولین راهش دوری از ضد ارزشهاست و وقتی به اشتباهات خودم پی بردم و فهمیدم عقل سربازان دانایی دارد نمیتوانم یک باره مشکلات را حل کنم‌ چون به ناامیدی میرسیم که ناامیدی از شیطان است //انسان یک حقیقت است و راه خود شناسی انسان صراط مستقیم است که انسان را به مقصد میرساند و باید نگاهمان به کسانی باشد که این راه را زودتر از ما به درستی رفته اند.نویسنده : مسافر حمیدرضا لژیون چهارم

عکس : مسافر مجید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر صدیقه L6 سه شنبه 20 اسفند 1398 21:58
سلام خدا قوت خدمت راهنمای بزرگوار آقا مهدی و اعضای لژیون چهارم
خدا قوت خدمت آقا ابراهیم و آقا حمید رضا و آقا مجید و تمامی خدمتگزاران کنگره
همسفر ریحانه از لژیون هفتم دوشنبه 19 اسفند 1398 15:20
عرض سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم اقا مهدی سخنانتون کامل بود آموزش گرفتم و همچنین خدا قوت به همه ی اعضای لژیون چهارم
مریم ب لژیون 5 دوشنبه 19 اسفند 1398 14:37
سلام و خسته نباشید خدمت همه ی اعضای لژیون 4 بسیار زیبا جامع بیان شده بود احسنت به شما مسافران که کمر حمت بسته اید برای سرافرازی خودتان موفق و مؤ ید باشید و تشکر از اقا مهدی راهنمای ارجمند
همسفرزهرالژیون7 دوشنبه 19 اسفند 1398 09:04
عرض سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقامهدی واعضای لژیون4
ازمشارکت های آموزنده وزیبای شماآموزش گرفتم
باتشکرازاعضای سایت وخداقوت
حمید رضا م لژیون ۴ یکشنبه 18 اسفند 1398 23:21
ممنون از زحمات آقا ابراهیم مدیر وبلاگ و همه عزیزان زحمت کش در وبلاگ نمایندگی امین گلی و خدا قوت و خسته نباشبد خدمت راهنمای خوبم آقا مهدی عزیز.
ممنون از عزیزان لژیون چهارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic