عملکرد مجازی لژیون هفتم
پنجشنبه 22 اسفند 1398 ساعت 09:07 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانه L7 | ( نظرات )

عملکرد مجازی همسفران
کمک راهنمای محترم همسفر اشرف


ظرف وجودی بزرگتر مساوی است با برداشت بیشتر

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....


سلام دوستان اشرف هستم کمک راهنمای یک همسفر:

خدا را شکر که بار دیگر لژیون مجازی را تشکیل دادیم. امیدوارم حال همگی خوب باشد، وادی هفتم بسیار زیبا بود و در مورد پیدا کردن کلید و برداشت از آن بود که می گفت رمز و از حقیقت در دو چیز است: یکی یافتن راه و دیگری برداشت از آن و رمز کلید بود و رازی که نهفته و پنهان است و کلید در واقع همان یافتن راه است.
یعنی فردی که دانایی داشته باشد می تواند بهترین برداشت را داشته باشد و وقتی کم خرد باشد ودانایی او کم باشد و در ضد ارزش ها باشد، نگاهش نگاه درستی نیست و در نتیجه برداشت درستی هم نخواهد داشت.
و اما در مورد سی دی انتقال صفات: 
وقتی یک حوضی را در اختیار شما قرار می دهند و می گویند: درون آن آب است و شما می توانید از آن آب بردارید و این بستگی به ظرف من دارد که هر چه بزرگ تر باشد من می توانم آب بیشتری برداشت کنم و همین طور بر عکس.
 پس برداشت من وقتی که دید درستی نداشته باشم  ظرف وجودی من یا همان دانایی من هم کم است و در نتیجه می توانم خیلی کم برداشت داشته باشم پس باید سعی کنم که  داناییم را بیشتر کنم و در اینجا فهمیدیم که دانایی ربطی به سواد ندارد، وقتی چیزی را که یاد گرفتیم توانستیم عملی کنیم این دانایی است.
من وقتی بتوانم فرق ضد ارزش ها را بشناسم این می شود دانایی من، یعنی یک نفر بداند که روحیه ی طلبکار با روحیه ی وحشی گری چه فرقی دارد؛ یا بین ترس ها شناخت داشته باشد این می شود دانایی. مثلا می داند که کدام ترس را باید در دلش برود، کدام ترس را باید احتیاط کند و کنار برود.
 وقتی که دانایی من بیشتر بشود پس ظرف وجودی من هم بیشتر می شود و برداشت بهتری می توانم داشته باشم. مثل دو نفر که به کنگره می آیند و سر لژیون نشسته اند یکی از آنها دائم حواسش به اطراف است و وقتی به خانه می رود می گوید :فقط بچه ها یک مشارکت کردند و برداشت زیادی از آن نداشتم، ولی نفر دوم وقتی به خانه می رود می گوید: من انرژی زیادی گرفتم حتی از کوچک ترین مشارکت ها و کلی آموزش گرفتم پس باید ظرف وجودی خود را بزرگ کنیم تا بتوانیم بیشترین استفاده را ببریم، هر چه ظرف وجودی ما بزرگتر باشد دید ما وسیع تر می شود.
آقای امین در این سی دی در مورد دوستشان صحبت می کنند که چقدر پر حرف بوده اند و دلیل آن را هم بعدا متوجه شده اند و همچنین در مورد شخصیت صحبت می کنند که به معنای باور های انسان نسبت به موجودیت او می شود شخصیت او، یعنی استعداد و توانایی انسان که آن را باور داشته باشد و آن توانایی هایی که انسان باور نداشته باشد جزو شخصیت او حساب نمی شود و وقتی  شخصیت یک فرد ضربه بخورد و از تعادل خارج شود از نعمت هایی که خدا در اختیار او قرار داده نمی تواند لذت ببرد.
مثلث شخصیت ما از سه قسمت تشکیل شده : 1- احساس بی لیاقتی، 2- احساس گناه و 3- احساس تهدید است. وقتی این سه احساس ضربه بخورد شخصیت من ضربه خورده است.
احساس بی لیاقتی: مجموعه توانایی های انسان که آنها را باور داشته باشد من اگر 50 در صد از توانایی هایم را باور داشته باشم به همان اندازه برای من کارایی دارد و اگر من همان 50 درصد را هم باور نداشته باشم باعث می شود که من احساس کنم فردی بی لیاقت هستم در صورتی که استعداد دارم ولی آن را باور ندارم. اگر من توانایی ام را باور داشته باشم دیگر احساس بی لیاقتی ندارم، احساس می کنم که یک فرد مفید هستم و احساس آرامش به من دست می دهد. 
قسمت بعد که احساس گناه است ، این افراد دائما دنبال مقصر هستند و کارهای خود را گردن دیگران می اندازند مثلا تقصیر فلانی بود که من معتاد شدم و این به خاطر این است که خود را باور ندارد.
انسان تا زمانی که ظرف خودش پر نشود هیچ کس را متهم نمی کند مثل شیلنگ آبی که تا پر نشود آب از آن بیرون نمی آید. 
ما باید سعی کنیم اول خود را ببخشیم تا بعد بتوانیم دیگران را ببخشیم، من اگر خود را بخشیدم دیگر احساس گناه نمی کنم و دیگر سراغ متهم کردن دیگران نمی روم.
قسمت سوم احساس تهدید است که همیشه بعضی از افراد از یک تهدید رنج می برند و همچنین دنبال یک جایگاه قدرت هم هستند تا دیگران نتوانند به او چیزی بگویند، مثل اینکه افراد خوانواده یک قاضی را گروگان می گیرند و قضاوت غلط از او می خواهند.
تا زمانی که شخصیت کسی ضربه نخورده باشد اجازه نمی دهد که احساس و توانایی او تحت تاثیر قرار بگیرد؛ کسی که شخصیت اش ضربه بخورد مثل کسی است که دستش آسیب دیده است که با یک اشاره ی کوچک دردش می گیرد و زخم هایی که در صور پنهان است به هیچ عنوان درمان نمی شود حتی اگر زمان زیادی از آن گذشته باشد و من فقط با تغییر اندیشه، دیدگاه و تفکراتم می توان آن را درمان کنم.
سه ضلعی که در مقابل این سه ضلع قرار دارد: 1- امنیت 2- شایستگی 3- معصومیت است.
وقتی توانایی خود را قبول داشته باشم یعنی احساس شایستگی دارم و وقتی در مسیر پاک و درست قدم بر دارم یعنی احساس معصومیت و وقتی احساس امنیت دارم که بدانم بقیه مرا باور دارند و می دانم که کار اشتباهی انجام نداده ام که کسی بخواهد مرا تهدید کند در این صورت احساس امنیت می کنم. وقتی این سه ضلع در درون انسان باشد او در حالت تعادل قرار دارد.
انسانی که پیوند محبت دارد فقط از طریق افکار و اندیشه ی اوست چون این کانال ارتباطی بین دو فرد است و همه چیز قابل انتقال به دیگران است حتی صفات البته هم ما و هم طرف مقابل باید بذر آن صفت را داشته باشیم.

نویسنده:همسفر ریحانه از لژیون هفتم
تنظیم و ارسال: همسفرلیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی، گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهره L6 سه شنبه 27 اسفند 1398 21:31
با سلام و خدا قوت خدمت خانم اشرف عزیز خانم ریحانه عزیز و خانم لیلا عزیز. به امید دیدار.
همسفرصفورا (لژیون ۶) جمعه 23 اسفند 1398 22:31
خداقوت کمک راهنمای محترم خانم اشرف و خانم ریحانه عزیز. وخداقوت به خانم لیلای عزیزم که در سایت خیلی زحمت می کشند.
شقایق همسفر ابراهیم لژیون ششم جمعه 23 اسفند 1398 20:33
خداقوت کمک راهنمای محترم خانم اشرف عزیزم و همینطور خانم ریحانه عزیزم خداقوت مدیر سایت
همسفر اشرفL7 جمعه 23 اسفند 1398 08:01
خدا قوت خدمت خانم ریحانه عزیز و خانم لیلا عزیز بابت خدمت های که در سایت انجام می دهند برایشان آرزویی بهترین ها را دارم
همسفر صدیقه L6 جمعه 23 اسفند 1398 00:13
خدا قوت خدمت خانم اشرف عزیزم، خانم ریحانه عزیز و خدا قوت خدمت خانم لیلای نازنین
ریحانه از لژیون هفتم پنجشنبه 22 اسفند 1398 16:22
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم و همچنین خدا قوت خدمت خانم لیلای عزیز که برای سایت زحمت می کشند❤❤
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic