به دنبال حال خوش ...
چهارشنبه 28 اسفند 1398 ساعت 10:02 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )


گزارش عملکرد لژیون 10 نمایندگی امین گلی  روزسه شنبه تاریخ 27 اسفند 98 جلسه در فضای مجازی با دستور جلسه  (  CD  به دنبال چه هستیم )  راس ساعت 17 آغاز به کار نمود .

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...
سلام دوستان اصغر هستم یک مسافر :

با قوت گرفتن از قدرت مطلق الله جلسه را آغاز می‌نمائیم، خواهش می‌کنم برای رهایی خودمان از دست نیرومند ترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است، 14 ثانیه سکوت نماییم و به خداوند بزرگ پناه ببریم.


امیدوارم حال همگی دوستان خوب باشد و خداوند را شاکریم  که روز دیگری گذشت تا بتوانیم برای چند لحظه ای خدمت دوستان باشیم، مبحث امروز ما سی دی به دنبال چه هستیم می باشد، که جواب این سوال در خود سی دی حال خوش می باشد، انسان در زندگی مرتب به دنبال حال خوش می‌گردد و تمامی تلاش انسان در جهان هستی برای رسیدن به حال خوش می باشد.

به طور مثال شخصی که دچار معظل اعتیاد  می گردد برای رسیدن به حال خوش دچار اعتیاد گردیده است، زیرا او احساس می‌کند با مصرف این متاع به حال خوش می رسد ولی کاملا در اشتباه بود و حال خوش نصیب او نگردید و یا شخصی که به جمع آوری مال برای رسیدن به حال خوش می پردازد در برهه ای متوجه می شود که حال خوش نصیب او نگردیده است. همچنین شخصی که ازدواج می‌کند فرقی ندارد خانم باشد و یا آقا  و طالب فرزند باشد او نیز به دنبال حال خوش می باشد،شخصی هم که به دنبال غذایی خوب و خوش طعم می گردد نیز به دنبال حال خوش می باشد و مسائل متعدد دیگر.

در تمام هستی انسان ها به دنبال حال خوش می باشند و این یکی از پارامتر های حال خوش می باشد، پارامتر دوم به ما می گوید؛ آیا رسیدن به حال خوش به رایگان در اختیار ما قرار می‌گیرد و یا نه باید بهای آن پرداخته شود.
برای درک مطلب مثالی می زنیم؛ زمانی که ما مصرف کننده بودیم برای به دست آوردن حال خوش ده دقیقه الی یک ساعت، که حال خوش هم در واقع نبود و برای فرار از عذاب  خماری بود چه هزینه هایی انجام می دادیم؟ چه قدر زمان صرف آن می کردیم؟ ابتدا باید پول تهیه می‌کردیم و به درب منزل خانه ی فروشنده می رفتیم و از او ماده ی مصرف مان را تهیه می کردیم و بعد از آن به دنبال مکانی برای مصرف مواد خود بودیم تا حالمان خوش بشود. سوال پیش می آید، که آیا بعد از مصرف حال خوش ما دوامی هم داشت؟ جواب نه بود.


مرتب هر روزمان در این چرخه قرار می‌گرفت که ما به دنبال تهیه و مصرف بودیم، برای این کار ما بسیار وقت صرف نمودیم و هزینه مالی و زمانی بسیاری را به یغما دادیم، که چه قدر عمر ما در این چرخه به هدر رفت و چه فرصت هایی برای ما از بین رفت ، پس با نیم نگاهی ساده متوجه خواهیم شد که آنجا در مسیر ضد ارزش ها برای رسیدن به حال خوش این مسئله را پذیرفته بودیم که  برای رسیدن به حال خوش آن هم واهی باید هزینه نماییم و باید وقت بگزاریم و تلاش و تکاپو  نماییم تا بتوانیم آن متاع را تهیه و مصرف نماییم.

حال سوال پیش می آید، که چرا انسان وقتی در مسیر ارزش ها و صراط مستقیم قرار می گیرد چرا حاضر به ، وقت گزاشتن، تلاش و پشتکار نمی باشد و خیال می کند که در مسیر صراط مستقیم حال خوش به رایگان در اختیار او قرار داده می شود؟
انسانی که دچار چنین افکاری بگردد، دارای فکر غلطی می باشد، انسانی که برای درمان خویش حاظر به وقت گزاری و تلاش و پرداخت هزینه نیست چه امیدی برای حال خوشی خویش دارد؟
حال خوش و قرار گرفتن در صراط مستقیم، هم هزینه ی مادی و هم هزینه ی معنوی دارد.

کسی که نتواند از وقت، تلاش، پشتکار و هزینه و خیلی چیز های دیگر بگذرد، چگونه می تواند انتظار حال خوش را داشته باشد.
با نشستن و دست روی دست نهادن حال انسان خوب نمی گردد. انسان باید برای رسیدن به حال خوش خدمت کند چه در کنگره و چه در بیرون کنگره،  هزینه کند چه مادی و چه غیر مادی، آن هم نه برای دیگران بلکه برای خودش.
زمانی که انسان از این هزینه ها می گذرد مانند، از وقت گذشتن، از مال گذشتن، از صحبت هایی که این طرف و آن طرف به ما می رسد، و..... باید گذشت و خود را استوار در برابر طوفان ها و بادهای کاذب نمود تا در مسیر صراط مستقیم ماند، تا به آن حال خوش واقعی برسیم که نه ابتدا و نه انتها دارد، نه با چیزی تغییر می کند نه با چیزی از بین می رود.


با توجه به مطالب بالا به این نتیجه می رسیم که ما برای داشتن حال خوش باید به یک دانش و آگاهی برسیم، شخصی که به این علم و آگاهی نرسیده همیشه حالش خراب است، باید این را مدنظر داشت که در صراط مستقیم و یا راه درمان باید پرداختی و خروجی داشته باشیم، اگر خروجی نداشته باشید به حال خوش نمی رسید، شخصی که حاضر به نوشتن یک سی دی نمی باشد چگونه انتظار دارد به حال خوش برسد؟ کسی که حاضر به خدمت نیست چگونه می تواند انتظار حال خوش را داشته باشد؟
وقتی شخصی می گوید حال من خوش نیست یعنی این که برای رسیدن به حال خوش هیچ حرکتی انجام نداده است ما در کنگره می گوییم با حرکت راه نمایان می شود و بدون حرکت آن چه هست رو به زوال می باشد و این در مورد تمامی آنانی که حال خوشی ندارند صدق می کند زیرا آنان حرکتی انجام نداده اند، پس انتطار بی جایی است اگر بدون حرکت و پرداخت هزینه انتظار حال خوش داشت.

به دست آوردن حال خوش چه در سفر اول و چه در سفر دوم این می باشد که هر دو باید خدمت کنند، سفر دومی اگر خدمتی انجام ندهد به حال خوش نمی رسد و هیچ زایش و تولیدی ندارند، هنگامی که شخصی خدمت می کند حال دلش خوب می گردد، خدمت نمودن بر اساس محبت شکل می گیرد، تا زمانی که محبت را درک نکرده باشید نمی توانید خدمتی انجام دهید و تا زمانی که محبت  در دل انسان پدیدار نشود همیشه به خود می گوید؛ خدمت کنم که چه بشود؟
اساس خلقت و هستی بر پایه ی محبت استوار است، وقتی انسان بداند که هر خدمتی انجام می‌دهد برای خودش می باشد آن موقع از هیچ شخصی توقعی ندارد و تکیه اش فقط به خداوند و خودش می باشد، امیدوارم در این مقوله کنکاش بیش تری نمایید و مجموعه سی دی های حال خوش که 8 سی دی می باشد را یک بار با دقت گوش فرا دهند و آنانی که اهل نوشتن و به دنبال پیدا نمودن مطلب می باشند بنویسند و از مطالب آن سی دی ها بهره ی لازم را ببرند.چگونه حساب خود را صفر  نماییم. این مقوله دو مبحث دارد یکی در صور آشکار و دیگری در صور پنهان، در صور آشکار که حیات فعلی ماست از تولد تا فی الحالی که در آن قرار داریم و می دانیم چه بدهکاری ها و چه کارهایی انجام دادیم و چه کارهایی انجام ندادیم و یا این که به خودمان چه قدر بدهکار می باشیم،پرداخت  در ابتدای امر از خود شخص شروع می شود و برای باز پرداخت بدهی به خودش چه مقدار بدهکار می باشد، به دیگران چقدر بدهکار می باشیم که هر کسی خودش می داند و این صور آشکار این قضیه می باشد و در صور پنهان از روز الست تا به امروز ما به چه کسی بدهکار می باشیم، و همین دوره ای که در این حیات می باشیم را در نظر نمی گیریم. نفس ما بدهی ها و باز پرداخت های خیلی زیادی در پیشینه و پرونده ی خودش دارد پس اگر از این دید گاه به قضیه دقت نماییم قضیه درست می گردد.

اگر ما تا آخر عمرمان وقت خود را صرف خدمت نماییم باز فکر نمی کنم که بتوانیم باز پرداخت بدهی خود را انجام بدهیم و این قضیه برای ما مجهول می باشد.


‬‏ سلام دوستان مهدی هستم مسافر :

تمام سختی هایی که انسان متحمل می گردد برای این است که به خوشی ابدی برسد که البته هیچ وقت هیچ چیز به صورت ابدی و جاویدان در دنیا و هستی و خلقت وجود ندارد، زیرا هیچ چیز در حال سکون نمی باشد.

‬‏ سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر:

در زندگی چیزی که ما را به حال خوش می رساند نه مال است نه فرزند و... این ها جزئی از ابزار زندگی می باشند و این ها ابزاری برای خدمت کردن به ما می باشد با رعایت کردن قوانین هستی به حال خوش خواهیم رسید. یکی از قوانین هستی این است که حساب خودمان را با دیگران صفر نماییم و از ضد  ارزش ها بپرهیزیم و به سمت ارزش ها حرکت نماییم.
 سلام دوستان محمد رضا هستم یک مسافر:

هدف مهمی که در خلقت وجود دارد زندگی کردن و حیات و زنده بودن می باشد، هر موجودی که در جهان هستی زندگی می نماید به دنبال حال خوش می باشد،همه ی موجودات هستی که شامل حیوانات، جامدات و.. همه گی به دنبال حال خوش می باشند و همه مخلوقات خداوند می باشند و دارای حیات هستند، که هر کدام از این مخلوقات در جایگاه خودش به حیات خویش ادامه می دهد، از شخصی که به دنبال مصرف مواد و در مسیر ضد ارزش هاست به دنبال حال خوش است تا کسی که زاهد و در مسیر صراط مستقیم می باشد همگی به دنبال حال خوش می باشند، رعایت کردن این قوانین باعث حال خوش می گردد که شامل:

 1) صفر کردن حساب خودمان با دیگران.
 2)پرهیز از ضد ارزش ها و حرکت به سمت ارزش ها.
3)خدمت گزار باشیم و سعی کنیم خیرمان به مردم برسد.
 4)در زمان حال زندگی نماییم


نویسنده و عکس : مسافر مهدی لژیون دهم

با تشکر از زاهنمای محترم لژیون دهم مسافر اصغر و اعضای لژیون دهم
و کلیه خدمت گزاران

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا ف لژیون یکم پنجشنبه 29 اسفند 1398 13:57
با سلام و عرض خداقوت خدمت اعضا لژیون دهم و نویسنده محترم و خدمتگزاران مسول وبلاگ
مج پنجشنبه 29 اسفند 1398 08:21
سلام استاد خدا قوت ممنون بچه ها که هستید عالی بود
همسفر صدیقه L6 پنجشنبه 29 اسفند 1398 01:26
خدا قوت خدمت راهنمای بزرگوار اصغرآقا
خدا قوت خدمت اعضای لژیون دهم
خدا قوت خدمتگزاران سایت و آقا مهدی و آقا ابراهیم
همسفر نسرین لژیون یکم چهارشنبه 28 اسفند 1398 15:20
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا اصغر خدادقوت خدمت نویسنده وهمه ی مسافران لژیون دهم
بسیار آموزنده بود آموزش گرفتم
چهارشنبه 28 اسفند 1398 14:58
سلام و عرض ادب و احترام به اصغراقا عظیمی استاد و کمک راهنمای عزیزمون و خداقوت ب اقا مهدی بابت تهیه مطالب دستبوس
چهارشنبه 28 اسفند 1398 14:58
سلام و عرض ادب و احترام به اصغراقا عظیمی استاد و کمک راهنمای عزیزمون و خداقوت ب اقا مهدی بابت تهیه مطالب دستبوس
چهارشنبه 28 اسفند 1398 14:55
عرض سلام و خداقوت ب استاد عزیزم اصغراقاعظیمی ک تو این شرایط تنهامون نزاشتن و درود ب اقا مهدی برادرهم لژیونیم ک تهیه مطالب کردن دست بوس
چهارشنبه 28 اسفند 1398 14:55
عرض سلام و خداقوت ب استاد عزیزم اصغراقاعظیمی ک تو این شرایط تنهامون نزاشتن و درود ب اقا مهدی برادرهم لژیونیم ک تهیه مطالب کردن دست بوس
مهدی خانی لژیون دهم چهارشنبه 28 اسفند 1398 14:12
خداقوت خدمت راهنمای عزیز وبزرگوارم جناب آقای اصغر عظیمی خیلی آموزش گرفتم وخدا قوت خدمت آقاابراهیم مسول وبلاگ
شقایق همسفر ابراهیم لژیون ششم چهارشنبه 28 اسفند 1398 11:08
سلام خداقوت کمک راهنمای محترم اقای اصغر آقا وهمینطور اعضای فعال لژیون
خداقوت تویسنده وعکاس مسافر مهدی
چهارشنبه 28 اسفند 1398 11:05
سلام و خدا قوت به راهنمای گرامی اصغر آقا و تمامی اعضای لژیون دهم و تشکر از نویسنده آقا مهدی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic