از کوزه برون ریزد هر آنچه درون اوست..
دوشنبه 4 فروردین 1399 ساعت 08:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ن | ( نظرات )
برداشت از سی دی عشق و ایمان 3

به قلم کمک راهنمای تازه واردین همسفر مرضیه


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...
جناب مهندس در این سی دی می فرمایند: ایمان به معنای باور قلبی و اعتقادات قلبی که به شخصی و یا چیزی داریم می باشد و در تمام امور زندگی ما باید عشق و محبت داشته باشیم، اگر در زندگی عشق، محبت و ایمان نداشته باشیم تبدیل به انسانی غمگین، افسرده و مالیخولیایی می گردیم.
ما در هر بُعدی که زندگی نماییم نیاز به عشق و ایمان داریم و نیاز داریم تا تصفیه گردیم حتی کسانی که در بهشت برین زندگی می نمایند، جایی بالاتر از بهشت برین وجود دارد باید آموزش ببینند تا به آن جایگاه بالاتر برسند. 
انسان به دلیل اینکه کمال گرا  می باشد و دائما در حال آموزش دیدن می باشد، پس همیشه باید تزکیه و پالایش گردد.
در این سی دی آموزش می گیریم که هیچ جایی در دنیا نیست تا انسان گوشه ای بنشیند و با خود بگوید که همه چیز تمام شد و بگوید من نیاز به  آموزش و عشق و محبت ندارم و این گونه نیست.
عشق، محبت و ایمان است که همه ی ما را سر پا نگه داشته است و همین طور هم که می بینید، در کنگره بدون این که هیچ حقوقی به اعضاء کنگره بدهند، همه به خوبی خدمت می نمایند و بین 3 الی 4 هزار نفر تلاش می کنند و یک نفرشان هم حقوق نمی گیرد و این به معنای عشق می باشد.
یکی از آموزش های دیگری که در این سی دی فرا گرفتم این بود که آن محبتی که در کنگره به ما می شود ما را راضی نگه می دارد  و این محبت همانند گیاهی است که آب می خورد و شاداب می گردد، برای ما نیز همین صدق می کند ما نیز با دریافت محبت شاداب می شویم و هیچ موقع مریض و افسرده نمی گردیم و عامل ماندگاری ما در کنگره می باشد. 
عشق و ایمان است که فردی را از تهران به اصفهان، از چابهار به تهران و بالعکس و جاهای مختلف دیگر که می روند و بر می گردند.
وقتی دیده بان هایمان را می بینیم که چقدر در حال رفت و آمد به شعبه های مختلف می باشند به این موضوع پی می بریم که همه ی این کارهایشان بر اساس عشق و ایمان آنان می باشد.
در قسمت دیگری از سی دی که از سخنان استادان جناب مهندس می باشد به این نکته ی مهم می پردازد که ناخالصی ها فقط با دعا، ورد و سخن پاک نمی گردد و این برای ما آموزش بسیار والایی دارد، که ما به زبان بگوییم خداوندا مرا هدایت فرما، یا شب تا صبح به گریه و مویه بپردازم و قرآن بر سر بگزارم و از خداوند طلب آمرزش نمایم و... 
این گونه نیست، ما باید حتما تزکیه و پالایش شویم و راهی را برویم که بتوانیم در آن راه مسیر زندگی مان را عوض نماییم و بتوانیم خودمان را از گناهان و کارهای ضد ارزشی پاک گردانیم تا بتوانیم به پاکی برسیم، پس نتیجه می گیریم که با دعا و ورد کسی نمی تواند نا خالصی های خود را تغییر دهد.
بعضی مواقع ما می خواهیم ضد ارزش ها را کنار بگزاریم ولی برای ما خیلی سخت می باشد و واقعا هم همین طور است، به طور مثال؛ شخصی که دارای اعتیاد می باشد مدت طولانی طول کشیده تا دچار اعتیاد گردد و به سختی اعتیاد از بدن او بیرون می رود و درمان بشود و این برای کارهای ضد ارزشی نیز صدق می کند، به طور مثال؛ شاید ما چندین سال کار ضد ارزشی را انجام می دادیم و خیلی برایمان کنار گذاشتن آن سخت می باشد. پس کنار گزاشتن ضد ارزش ها دارای یک سری سختی هایی است که ما باید آن را کنار بگزاریم و آن ها را قبول نماییم تا بتوانیم تزکیه و پالایش شویم.
جناب مهندس می فرمایند؛ ما هر کاری را که بخواهیم شروع کنیم ابتدا باید از خودمان شروع نماییم، به طور مثال؛ وقتی به شخصی می گوییم که توکل و گذشت داشته باشد باید خود ما نیز قادر به گذشت و توکل باشیم  و بتوانیم این کار را انجام دهیم تا بشود به فرد دیگری انتقال داد. اگر راهنمایی خودش گذشت و توکل نداشته باشد آیا می تواند به رهجویش بگوید گذشت و توکل داشته باشد،اگر ارزشی در درون شخص وجود نداشته باشد نمی تواند به فرد دیگری هم انتقال بدهد.
این نکته را باید مد نظر داشت که اگر خواستیم چیزی به شخصی بدهیم ابتدا باید آن را در وجود خود داشته باشیم و از خودمان شروع نماییم.
در آخر کلام نیز به این نکته بر می خوریم که حرف حق از حلقوم کفر بیرون نمی آید و این دقیقاً جمله ای است که جناب مهندس فرمودند، ما باید از خودمان کاری را شروع نمائیم و باید هم حس بشویم و آن کار دیده بشود تا بتواند آن فرد مقابل هم آن را از ما آموزش بگیرد، به طور مثال؛ اگر رهجویی به راهنمای خود بگوید که، من سیگار مصرف نمی کنم آن راهنما باید ببیند و حس نماید که، او سیگار نمی کشد، پس  هر سخنی که می گوییم باید مثل نور باشد، مثل صوت باشد، دیده بشود و حس گردد.
در پایان سال نو را به همه شما عزیزان تبریک عرض میکنم و امیدوارم که به زودی بتوانیم باز کنار هم دیگر جمع بشویم . 

با تشکر کمک راهنمای تازه واردین همسفرمرضیه
نویسنده: همسفر زهراف 
تنظیم: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت از سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرصفورا (لژیون ۶) چهارشنبه 6 فروردین 1399 12:38
خداقوت به خانم مرضیه عزیز. بسیار زیبا و آموزنده بود‌. خداقوت خانم زهرا وخانم لیلای عزیز.
سه شنبه 5 فروردین 1399 08:19
باسلام وتبریک سال جدیدخدمت همه دوستان۰ وخداقوت خدمت خانم مرضییه عزیزراهنمای تازه واردین واقع سیدی عشق وایمان خیلی قشنگ ب نگارش در اوردید واقعالذت بردم انشالا سال اینده شال کمک راهنمایی گردن شما ببینیم۰
همسفر اشرفL7 سه شنبه 5 فروردین 1399 08:02
خدا قوت خدمت خانم مرضیه عزیز امیدوارم که موفق باشی در تمام لحظات زندگی و خدا قوت خدمت خانم زهرا و خانم لیلای عزیز
شقایق همسفر ابراهیم لژیون ششم سه شنبه 5 فروردین 1399 00:28
سلام خداقوت کمک راهنمای محترم خانم مرضیه عزیزم بسیار عالی لذت بردم
خداقوت کلیه خدمتـــــــــــگزاران کنگره ۶۰شعبه امین گلی
سه شنبه 5 فروردین 1399 00:01
باسلان وتبریک سال جدید خدمت همه دوستانوخداقوت خدمت خانم مرضییه عزبر راهنمای تازه واردین خیلی سیدی عشق وایمان قشنگ ب نگارش دراورده بودید واقعا لذت بردم انشالا درهمه امور موفق باشید
مسافر مصطفی لژیون نهم دوشنبه 4 فروردین 1399 20:57
سلام وخداقوت خدمت همسفر مرضیه وهمسفر زهرا وهمسفر لیلا،انشاله همیشه موفق باشید
همسفر صدیقه L6 دوشنبه 4 فروردین 1399 18:13
سلام خدا قوت خدمت خانم مرضیه عزیزم لذت بردم
خدا قوت خدمت خانم لیلا عزیزم و خانم‌ زهرا عزیزم
مریم ب لژیون 5 دوشنبه 4 فروردین 1399 16:58
سلام و ضمن تبریک سال نو خدمت شما سروران امیدوارم سالی باشه پر از لحظات ناب و اموزشهای پر بار برای همی عزیزان کنگره در سرتاسر میهن عزیزمان، تشکر از خانم مرضیه راهنمای بزرگوار تازه واردین و سایر عزیزان و خدمت گذاران کنگره به ویژه دوستان سایت خدا قوت بر همه ی شما عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات