می بایست ابتدا روی خود حساب نماییم ...
سه شنبه 12 فروردین 1399 ساعت 18:48 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )

درروز دوشنبه 11 فروردین 98  جلسه لژیون مجازی (لژیون هفتم) نمایندگی امین گلی، با نگهبانی راهنمای محترم آقا سعید محسن  و استادی مسافر داوود با دستور جلسه سی دی
مثلث تفکر از آقای مهندس شروع به کار نمود.لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


سخنان استاد محترم مسافر داوود

سی دی مثلث تفکر مورخ 98/12/20 از جناب مهندس دژاکام،

سلام دوستان داوود هستم یک مسافر:

سی دی مثلث تفکر شامل سه قسمت می باشد، که شامل؛ توصیه های پزشکی جناب مهندس، مثلت تفکر و قسمتی هم از وادی سوم که در آن بیان شده است.
در این سی دی جناب مهندس در مورد اتفاقاتی که در طی روز های اخیر رخ داده که شیوع بیماری و امکان وجود آن در طی روز های آتی نیز وجود دارد و همچنین احتمال آن تا فروردین و اردیبهشت ماه هم داده شده است و عرض داشتند که بسیار بسیار خطرناک می باشد و با دشمن کوچکی که میکروسکوپی می باشد در حال مبارزه نمودن هستیم.
در سال های گذشته کنگره به مدت دو هفته تعطیل می گردید ولی در سال جدید به دلیل قرنطینه و در خانه ماندن، باید بهداشت بسیار رعایت گردد.

در کنگره تاکنون در زمان پخش آن سی دی کسی مبتلا به ویروس نوپای کرونا نگردیده بود و شاید در اقوام افراد در کنگره دچار این بیماری گردیده بودند، در قسمتی از سی دی جناب مهندس می فرمایند؛ ما چیزهایی مثل الکل و سیگار که سیستم دفاعی بدن را تضعیف می نمود درمان نمودیم و تغذیه سالم با انتشار سی دی های دیگر به طور کل ی آموزش دادیم و همچنین ورزش را در راس کار خود قرار دادیم که صبح گاه جمعه انجام می‌گیرد تا توان جسمی فرد بالا برود.
با تفکر ساختار ها آغاز می شود، بدون تفکر هر چه هست رو به زوال می رود، در این مورد جناب مهندس همیشه می فرمایند؛ ما باید به عقل خود رجوع بنماییم، به طور مثال، وقتی می گویند شخصی 125000000 پول برداشت داشته و پا به فرار گزاشته این مقدار بسیار زیاد می باشد که این حرکت را انجام داده باشد، و پیداست که این سخن باطل و دروغ می باشد.
در مورد الکل نیز می فرمایند؛ ما دو مدل میکروب کشی داریم، یکی این که برای ضد عفونی نمودن الکل در همان نقطه مورد استفاده میکروب رو ساکن نگه می دارد تا مثلا برای تزریق واکسن، میکروب وارد بدن نگردد، در مورد از بین رفتن کامل میکروب می بایست الکل 96 درصد باشد.

یک سری افراد سود جو الکل صنعتی به دلیل این که قرمز رنگ می باشد با مواد سفید کننده آن را سفید نمودند و باعث مرگ بسیاری از افراد گردیدند که در جاهای مختلف آمارهایی از مرگ در اثر استفاده از این الکل نمایان شد، و در این جا گفته می شود حالا باید میکروب را نادیده گرفت و جلوی الکل را گرفت.

در مورد این که ما توان تصویری ، توان عقلی و توان حسی را در 5 الی 7 دقیقه نمی توانیم انجام دهیم، شاید برای غذا خوردن در رستوران که بگوییم چلو کباب، قورمه سبزی و یا چیز دیگری میل نماییم که سریع در ذهنمان متصور شویم و سریع از آن نتیجه گیری عقلی نماییم و آن را انجام بدهیم ولی بسیاری از کارها سال ها به طول می انجامد تا تصویر ذهنی و تصویر عقلی ما و همچنین تصویر حسی ما کامل گردد و بر آن تصویر ذهنی مان  منطبق گردد که به آن توان واقعی می گویند.

در مورد مثلث تفکر جناب مهندس به این نتیجه رسیده اند که؛ در مورد عشق نیز چنین بوده، به طوری که عرفا بسیار در مورد عشق سخن زیادی گفته اند و لیکن جناب مهندس آن را تفکیک نمود که عشق هم  سه ضلع حس، سایه و جاذبه را دارا می باشد.
ما در تمامی کارهایمان باید فقط روی خودمان حساب نماییم.

از هر شخصی انتظار کار خودش را داشته باشیم، به طور مثال از مهندس راه سازی، انتظار راه سازی می رود و از او انتظار پزشکی نداریم و یا بالعکس از پزشک انتظار جاده سازی نداریم.
پیامبران و ائمه که از طرف خداوند متعال فرستاده شده اند، صرفا برای هدایت نمودن ما آمده اند و این که بگوییم فلان امام زاده ویروس  کرونا را شفا داده یا از بین می برد طرز فکر اشتباه و غلطی می باشد و پایه گزاری آن از ابتدا اشتباه بوده است چرا که آن عزیزان صرفا برای هدایت بشریت آمده اند نه چیز دیگری.

در قدیم یک حکیم بود که از علوم متعددی شامل طب، نجوم،.... برخوردار بوده و این به دلیل کم حجم بودن مطالب بوده است که شاید طب پزشکی و یا نجوم و.... در  50 الی 100 صفحه بوده است  و به مداوای بیماران در شهر مشغول بوده است و مطالب بسیار در آن زمان بسیار کم حجم بوده ولی امروزه به دلیل پیشرفت علوم متعدد، هر کدام شامل شاخه هایی گسترده می گردد و نمی توان اذعان داشت که شخصی تمامی مطالب را می داند.

جناب مهندس می فرمایند؛ برای حل امورات حیات خویش بالاترین توان تصویری با توان عقلی و حسی را باید به کار ببریم.
مثلث تفکر که جناب مهندس  بیان نمودند دارای سه ضلع می باشد، که یک ضلع آن تصویر(تصور) ضلع دیگر عقل و ضلع دیگر آن حس می باشد که مثلث تفکر را تشکیل می دهد.

برخی از کارها را ممکن است عقلی و یا حسی پیش ببریم ولی بهترین کار این است که ما هم زمان هم تصور ذهنی، فکری و حسی را به کار گیریم، زمانی که ما خانه ای را می خواهیم بسازیم چیزی که در تصور  ما در مورد شکل و شمایل خانه  می آید تصور ذهنی می باشد، در تصور عقلی نیز این گونه است که چگونه و با چه حسی  شروع به ساختن آن بنماییم و تا  آن را درست بنماییم.

جناب مهندس می فرمایند؛ در جهت خود اندیشی خودسازی شروع می گردد، توان تصویری در مورد سلامت و تناسب آن می باشد که چرا شخصی 35 کیلو گرم اضا فه وزن داشته است و جناب مهندس می فرمایند چرا کاهش وزن ندارید، شاید برای انسان ها تلنگری لازم باشد تا مسئله اضافه وزن خود را حل نماید.
مشارکت اعضا لژیون

سلام دوستان علی هستم یک مسافر:

از نکات مهمی که در این سی دی مطرح می گردد، می توان به این اشاره نمود که، هر شخص می بایست روی شخص خودش حساب بنماید و روی پای خودش بایستد و باید دارای خواسته و هدف  باشد و حرکت نماید، نقش دیگران برای ما در مسیر درست و سالم  می تواند تلنگری برای ما باشد یا به زبانی ساده ما را هول بدهند، دیگران نمی توانند به جای من پای در کنگره بگزارند و درمان شوند، یا مشکلات مرا حل نمایند.

من مسافر احتیاج به کنگره و آموزش دارم. راهنمای من خودش درمان شده است و آموزش های جهان بینی که به من می دهد و خودش نیز آموزش هایی را دریافت می نماید بیشتر توانسته مشکلات خود را حل نماید، من نوعی احتیاج به یاد گیری این گونه آموزش ها دارم تا بتوانم بعد از فراگیری آن را به مرحله ی اجرا در تمامی سطوح زندگی  دربیاورم.


سلام دوستان آرمان هستم یک مسافر:

هر شخصی می بایست روی پای خودش بایستد و از هیچ شخصی انتظاری نداشته باشد که بخواهد کاری برای او انجام دهد.
اگر من با تفکر سالم توانستم مشکلات خود را حل نمایم می توانم در راه صراط مستقیم قرار بگیرم و همیشه می توانم راه خود را درست ادامه بدهم، اما اگر زمانی تفکر نمودم و کاری انجام دادم که باب میل من نبود باید مطمئن باشم که جایی از کار من دارای مشکل بوده است و می بایست برگردم و تفکر نمایم تا متوجه بشوم مشکل کار من در کجا قرار داد، در آن موقع است که می توانم بر مشکلات خود غلبه نمایم و با تفکر درست تمامی مشکلات خود را حل نمایم.


سلام دوستان شکر الله هستم یک مسافر:

برداشت من از این سی دی؛ الکل و  مشروب و امثال این ها باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می گردد، مصرف الکل برای خارج یا داخل نمی باشد.
آموزشی که من گرفته ام این است که سلب مسؤلیت از خودت نکن و کارهایت را به گردن خدا مینداز، که در وادی چهارم به آن پرداخته شده، همانند میخی که با چکش بر سر آن می زنند تا در جایش فرو برود.
ما نباید به ائمه این بیماری را بسپاریم زیرا آنان فقط برای هدایت ما انسان ها آمده اند نه چیز دیگری و باید حتما بهداشت فردی خود را رعایت نمایم و از شربت D. SAP غافل نشوم.
ما مسافران سفر اول باید رهایی و درمان مان را تصویر سازی نماییم و در ذهنمان تصویر آن را مجسم نمایم تا به آن چیزی که مد نظر می باشد ان شاء الله برسم.
سلام دوستان داوود هستم یک مسافر:

سی دی مثلت تفکر بسیار برای من پر معنا و قشنگ بود.
در این سی دی جناب مهندس ابتدا از کادر درمانی و پزشکی که خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا می باشند تشکر می نمایند.جناب مهندس در مورد  استفاده از ماسک می فرمایند؛ در جاهای ضروری از ماسک استفاده بنمایید، زیرا ماسک دم و بازدم ریه را برمی گرداند.
در جایی جناب مهندس می فرمایند؛

 گویا پدر تو هست فاضل      از فضل پدر تو را چه حاصل

یعنی این که بگویی من با تمامی دانشمندان و اساتید رفت و آمد می نمایم اما اگر خودت نخواهی و حرکت نمایی هر چند که با افراد فرهیخته رفت و آمد داشته باشید برای شما هیچ فایده ندارد و در اصل باید خودت حرکت نمایی و در وجودت خواسته وجود داشته باشد.
در هر کاری می بایست آهسته و دانسته قدم نهاد و آگاهانه حرکت نمود و اگر غیر از این حرکت نمایی به بیراهه خواهی رفت و دچار سردرگمی می شوید و بن بست خواهید خورد و باید برگردید و دوباره تفکر نمایید و راه را ادامه بدهید.

همه ی ما به یکدیگر کمک می نماییم ولی در اصل خودت هستی که می بایست به خودت حرکت بدهی و به خودت کمک نمایی و آن ها حکم راه بلد برای تو می باشند که فقط راه را به تو نشان می دهند. استاد بزرگوارم آقای سعید محسن مثال خوبی می زنند؛

که راه بلد فقط راه را در کوه های هیمالیا به شما نشان می دهد و شما می بایست فقط به دنبال راه بلد باشید و جا پای راه بلد بگذاری و حرکت نمایی و اگر حرکت ننمایی امکان سقوط از پرتگاه برای تو وجود دارد.
جناب مهندس می فرمایند؛ ما باید برای هر کاری تفکر نماییم.


مشارکت راهنمای محترم در مورد دستور جلسه

سلام دوستان سعید محسن هستم یک مسافر:

عکس سی دی را برایتان به اشتراک گزاشتم تا بدانید راهنما نیز خودش هم سی دی می نویسد و هم نکته برداری می نماید، نیاز های من که درمان شده ام با نیازهای شما که در حال درمان می باشید زمین تا آسمان فرق می کند، زیرا نیاز من در جهان بینی است، اما نیاز شما هم جسمی و هم روانی و هم در جهان بینی می باشد. یعنی از سه بعد دارای نیاز می باشید که در خودش در گیر می نماید، من راهنما از نظر جسمی درمان شده ام.

در سی دی مثلث تفکر در مورد چگونگی تفکر نمودن و راه به ما می گوید، در وادی اول ما به تفکر می پردازیم. وقتی به این سی دی گوش می نماییم در وهله ی اول به این می رسیم که من چگونه باید تفکر نمایم. جناب مهندس می فرمایند بعضی از افکار هستند که 5 الی 10 سال و یا تا آخر عمر زمان نیاز دارد تا موضوعی حل گردد و بستگی به موضوع دارد و مثال ساده ای برای آن زده می شود که برای رفتم به رستوران و انتخاب بین منوی غذا مابین چلوکباب، قورمه سبزی، خورشت کدو و.... شما یکی از این ها را انتخاب می نمایید و نیاز به جند لحظه تصمیم گیری دارد و وقت زیادی نمی برد و از توان حسی و عقلی استفاده می نمایید.

جناب مهندس مثلث تفکر را برای ما باز می نماید، که تفکر خودش یک مثلث کامل می باشد. تفکر به معنای توان عقلی، توان حسی، توان تصویری می باشد و یا توان واقعی و توان انجام دادن کار، که  این ها می شود مثلث تفکر.
ما وقتی می خواهیم تفکر نماییم باید این سه ضلع را با هم داشته باشیم؛

آیا یک مسافر سفر اول دارای توان حسی می باشد؟
 آیا توان عقلی دارد؟
آیا توان تصویری و یا واقعی دارد؟
در پاسخ باید گفت ؛ خیر و این توان ها در فرد مصرف کننده به  میزان  کم و یا ضعیف می باشد که می بایست به مرور زمان این ها را قوی نمایند.

نکته ی بسیار مهم در مثلث تفکر این است که من می بایست ابتدا روی خودم حساب نمایم و روی شخص دیگری حساب ننماییم. به طور مثال راهنما برای من یک تلنگر است زیرا ماشین وجودی من که همان جسم من می باشد خراب و ویران شده است و راهنما با هول دادن من به این صورت که راه را به من نشان می دهد که چه راهی درست می باشد، چگونه OT مصرف شود، سی دی نوشته شود، روی جهان بینی کاربردی کار کنید و........

اگر به این موضوعات توجهی نداشته باشید، شروع به نق زدن و بهانه جویی می کنید که من هزاران مشکلات دارم و  هم در زندگی و هم جسمی چرا مشکلات من حل نمی گردد؟
 راهنما دقیقا می داند که رهجو کجای کار را اشتباه رفته است و از قبل هم راهنما آلارم ها را زده و راهنمایی ها را انجام داده که شما کدامین راه را باید طی نمایید.
تمام نیروی من باید روی هدفم معطوف گردد و باید رهایی خودم را تصویر سازی نمایم، درمانم را تصویر سازی نمایم، راه را برای خودم تصویر سازی نمایم تا بتوانم موفق بشوم.اگر خواسته ی شما قطع مواد باشد فرقی نمی کند که هفته ای دو الی سه تا سی دی بنویسید و یا ننویسید، اگر این گونه هست شما را به کلینیک معرفی می کنیم که در آن هفته ای یک جلسه برای شما می گذارند زیرا شما فقط یک قطع مواد می خواهید بگیرید و بروید. ببینید هدفتان چه می باشد؟ هدف یک نفر راهنما شدن می باشد، هدف دیگری خدمت کردن می باشد، یکی متوجه گردیده که برای افزایش دانایی می بایست خدمت بلا عوض نماید، برای ترک منیت می بایست خدمت نماید و.....
به خواسته ی درونی خود نگاه کنید، ببینید چه خواسته ای در درون شما وجود دارد، آیا خواسته ی شما فقط درمان است و یا نه خواسته های دیگری را هم مد نظر دارید.

وقتی من خواسته ی دکترا گرفتن داشته باشم و یا خواسته ی درمان قطع مواد و یا هر خواسته ی دیگری. آیا تمامی خواسته های من بدون حرکت میسر می باشد؟ مسلما جواب خیر می باشد، زیرا خواسته نیاز به حرکت کردن دارد.
به طور مثال برای دانشگاه باید ثبت نام کنم، کتاب های مورد نیاز را تهیه نمایم، سی دی های آموزشی آن را تهیه نمایم و هزاران هزینه های متعدد دیگر و هزاران مشکل ممکن است بر سر راه من قرار بگیرند.پس برای  یک دکترا گرفتن مشکلات  وجود  دارد و همچنین برای درمان اعتیاد نیز همین طور می باشد، که در طی سفر درمان ممکن است هزاران مشکل برای من رخ بدهد و این ها همه بستگی به این خواسته دارد که چقدر من می خواهم روی آن خواسته سرمایه گزاری نمایم. وقتی شکست می خوریم نباید نا امید بشویم بلکه باید بلند شویم و به راه خود ادامه دهیم.

آن چیزی که در مثلث تفکر مطرح می باشد استقامت می باشد که بسیار مقوله ی مهمی است، در درمان اعتیاد می بایستی استقامت وجود داشته باشد و اگر استقامت وجود نداشته باشد، درمانی هم صورت نمی گیرد. اگر در طول سفر به طور مثال راهنما صحبتی با او کرد به دل نگیرد و بگوید راهنما به من می گوید؛ که بالای چشم تو ابرو می باشد و دارای منیت باشم، راهنما به یک شخص مشارکت می دهد به شخص دیگر اصلا مشارکتی نمی دهد، به این دلیل که این شخص که 6 ماه آمده یا توانسته روی خودش و منیت خودش کار کند و آیا در طی این چند ماه تفاوتی هم با قبل داشته است.

 یک نفر هنر مشارکت دارد، یک نفر هنر خواندن دارد،راهنما به آن شخص می دهد که بخواند تا آرام آرام در راه قرار بگیرد و راه بیفتد تا مانند بقیه بتواند مشارکت نماید، در انتهای سی دی جناب مهندس می فرمایند؛ با کاوشگران ماهر بنشینید، با راهنمایان بنشینید و یا با اندیشمندان متفکر بنشینید فرقی نمی کند تا خودتان نخواهید و حرکت ننمایید  درمان نمی شوید و یا با صرف گوش دادن به سی دی بدون عمل کردن به درمان نخواهیم رسید و باید سعی شود به چیزهایی که می گوییم عمل شود.نویسنده و تنظیم : مسافر ابراهیم ، همسفر زهرا ف

با تشکر از راهنمای محترم لژیون هفتم مسافرسعید محسن و اعضای لژیون هفتم
و کلیه خدمت گزاران


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رحمان۷ یکشنبه 17 فروردین 1399 22:13
سلام خداقوت ب اعضاامین گلی بخصوص لژیون ۷وکمک راهنما اقای سعیدمحسن
رحمان۷ یکشنبه 17 فروردین 1399 22:12
سلام خداقوت ب اعضاامین گلی بخصوص لژیون ۷وکمک راهنما اقای سعیدمحسن
اصغرعظیمی جمعه 15 فروردین 1399 23:13
سلام وخداقوت خدمت آقاسعید محسن وهمه اعضای لژیون 7 وخداقوت خدمت دوستان وبلاگ نویس
مجید خالویی ۵ جمعه 15 فروردین 1399 13:12
سلام و خدا قوت به راهنمای محترم آقا سعید محسن و اعضای لژیون هفتم و یک تشکر ویژه از آقا ابراهیم و همسفر زهرا که بسیار جامع و کامل و زیبا نوشته بودند
سعید محسن جمعه 15 فروردین 1399 10:50
سلام. خدا قوت به بچه هایی سایت. من خودم در سایت خدمت گذار بودم و می دانم چه کار سختی است. پالایش زیادی دارد با اینکه این خدمت پنهان است. اما همین ها انسان را میسازد.و من نباید از سختی ها فرار کنم.
زندگی بدون مشکل و سختی من ندیدم تا حالا ولی این را یاد گرفتم:روش حل سختی ها و مشکلاتم.مثل یک رود راهم را به اقیانوس پیدا خواهم کرد و همیشه شاد و پر انرژی حرکت میکنم. تشکر از نویسندگان عزیز.
جمعه 15 فروردین 1399 01:36
با سلام وعرض ادب خدمت تمامی اعضای کنگره
وتشکر ویژه از کمک راهنمای محترم اقا سعید محسن وتمامی اعضای لژیون هفتم
بسیار اموزنده وعالی بیان کردید استفاده تشکر وسپاس از تمامی خدمت گزاران در قسمت سایت
زهره چهارشنبه 13 فروردین 1399 19:34
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا سعید محسن از صحبتهای شما و مشارکت اعضای لژیون آموزش گرفتم از آقا ابراهیم و خانم زهرا هم تشکر میکنم
حمید رضا م لژیون ۴ چهارشنبه 13 فروردین 1399 15:19
عرض سلام و خدا قوت به راهنمای محترم آقا سعید محسن ،بسیار زیبا و آموزنده بود.
خدا قوت به نویسندگان و همه خدمتگذاران در سایت شعبه
مهدی خانی لژیون دهم سه شنبه 12 فروردین 1399 21:21
سلام وخسته نباشیدخدمت کمک راهنمای محترم آقای سعید محسن وکلیه خدمتگزاران
شقایق همسفر ابراهیم لژیون ششم سه شنبه 12 فروردین 1399 20:56
سلام خداقوت کمک راهنمای محتــــــــــرم آقای سعید محسن بسیار عالی بود مشارکت ها
خداقوت اعضای لژیون ممنون بابت مشارکت های زیبا
خداقوت کلیه خدمتگزاران کنگره ۶۰
انشاالله خیربرکت این خدمات در زندگیتان جاری باشد.
مسافر مصطفی لژیون نهم سه شنبه 12 فروردین 1399 20:40
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا سعید محسن،وبچهای لژیونش
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات