میزان دانایی ...
پنجشنبه 14 فروردین 1399 ساعت 08:13 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن | ( نظرات )

مشارکت مسافران در باب دستور جلسه هفتگی

(
دانایی، دانایی موثر، سواد )
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


سلام دوستان میثم هستم یک مسافر:دانایی به معنی دانستن می باشد.
در حد اطلاعات عمومی خیلی از ماها دانایی داریم منتها قدرت انجامش را نداریم .
مثال شخصی که  مصرف مواد مخدر دارد به احتمال زیاد می داند که مواد و مصرف مواد بد هست دانایی دارند ولی مصرف می کند، دانایی ایشان در حد اطلاعات عمومی هست و چیزی را که می داند انجام نمی‌دهند ولی دانایی موثر این طور نیست دانایی موثر مثل درمان هست که برای ما اتفاق افتاده است .
مثال هم همان مواد که ما میدونستیم که بد هست و مصرف هم دیگه نمی کنیم و درمان  شدیم یعنی دانایی ما تبدیل شده به دانایی موثر و سواد ربطی به دانایی موثر ندارد ولی به قول آقای مهندس لازمه دانایی سواد هم هست سواد دانایی نیست خصوصاً دانایی موثر نیست منتها باید باشد.
در کتاب ۶۰ درجه هم نگاه کنید میگه میزان دانایی به سواد نیست به پوشش نیست به لباس پوشیدن نیست این دستور جلسه هدفش اینه که این سه تا را از هم تفکیک کنه یعنی می خواد بگه صرفاً یک آدم باسواد حتماً آدم دانایی نیست و کسی که راجع به یه سری چیزها دانایی داره اون دانایی هایش میتونه دانایی موثر نباشد یعنی میدونه یکسری چیزها را ،ولی  نمیتونه انجام بده یا اینکه  انجام نده.سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر :
دانایی یعنی دانستن مطالبی راجع به موضوعی خاص. ما در مورد خیلی از چیزها دانایی داریم مثلا میدانیم که اگر ورزش کنیم سالم میمانیم و برای سلامتیمان مفید است دانایی به این شکل را بیشتر افراد جامعه دارند ولی دانایی به این صورت مشکلی از ما حل نمیکند بیشتر افراد میدانند که ورزش خیلی مفید است ولی ورزش نمیکنند و یا همه ی افراد سیگاری میدانند سیگار مضر است ولی مصرف میکنند .دانایی ما درمورد مصرف مواد مخدر و سیگار قبل از ورود به کنگره به این صورت بود ولی با ورودمان به کنگره اموزش گرفتیم و به صورت صحیح تفکر کردیم و تجربه کردیم و به دانایی موثر درمورد مواد، سیگار، و بسیاری از موارد ضد ارزشی دیگر رسیدیم.

 دانایی موثر داشتن یعنی درمورد موضوعی که علم داریم و میدانیم به آن عمل میکنیم  در پیامی استاد و مراد آقای مهندس می فرمایند :

((علم ، فقط دانستن نیست به علم عمل کردن ، علم است اگر همه بدانند و کاری نکنند چه تفاوت دارد که اصلا ندانند و همانطور که عرض شد هر ذره اش حکایتی است. باید اموخت و عمل کرد و آموزش داد.سردار))

استاد امین می فرمایند : دانایی از سه ضلع تشکیل شده است آموزش،تفکر،تجربه .
برای اینکه در موضوعی به دانایی موثر برسیم باید هر سه ضلع باهم رشد کنند کسی که سواد دارد فقط راجع به رشته ای که تحصیل کرده فقط آموزش گرفته یعنی به عبارتی میتوانیم بگوییم که سواد یعنی آموزش و اگر با این آموزش تفکر و تجربه همراه نباشد میشود عالم بی عمل .

این دستور جلسه با وادی ها خصوصا وادی ششم در ارتباط است وادی ششم می گوید: حکم عقل را در قالب فرمانده کاملا اجرا نماییم ـ
با آموزش، تفکر و تجربه به صورت همزمان می توانیم حکم عقل را کاملا اجرا کنیم  به یک بچه دوساله هرچه بگوییم لبه پرتگاه نرو (یعنی دائما فقط آموزش بدهیم)فایده ای ندارد ولی ما درمورد پرتگاه دانایی موثر داریم و میدانیم اگر بپریم آسیب میبینیم و در این مورد کاملا به فرمان عقل رسیده ایم در مورد مصرف مواد و سیگار و انجام ضد ارزش ها هم ما قبل از ورود به کنگره مانند همان بچه دوساله بودیم و دائما در حال تجربه غلط و تفکر ناقص بودیم و آموزش درستی هم در کار نبود با ورود به کنگره آموزش گرفتیم، تفکر درست در وادی اول یاد گرفتیم و تجربه خوشایند زندگی بدون مواد و سیگار را داشتیم و به فرمان عقل نزدیک شدیم و به دانایی موثر رسیدیم و اعتیادمان برای همیشه درمان شد .

ما در کنگره درمورد مصرف مواد به فرمان عقل نزدیک میشویم و اگر به فرمان عقل برسیم میتوانیم راهنمای کسانی باشیم که درحال تجربه ی تاریکی های اعتیاد هستند . مانند همه ی راهنمایان عزیز کنگره ۶۰ 
پیامبران و پیشوایان الهی هم اینگونه نبوده که خداوند آنهارا معصوم آفریده باشد که گناه نکنند و این با عدل خداوند سازگار نیست که یکنفر را اینگونه خلق کند پیامبران و پیشوایان الهی در همه ی موضوعات به دانایی موثر و فرمان عقل رسیده بودند همانگونه که همه ی ما در مورد پرش از ارتفاع دانایی موثر داریم به فرمان عقل رسیده ایم.سلام دوستان ولی اله هستم مسافر از لژیون ششم:

ما یک مثلث دانایی داریم که ازسه ضلع تفکر،تجربه و آموزش تشکیل شده است.تفکر یعنی حرکت از یک مجهول به یک معلوم. این اشتباه است که فکر می کنیم دائما در حال تفکر هستیم.این ها افکاری است که هدف ندارد.
تفکر هدف دارد؛ ازیک مبدا به یک مقصد می رسد.
تجربه یعنی انجام رویدادی که با تمام حس خود لمس کرده باشی.مثلا من تجربه دارم اگر در سرما بایستم،چه لرزی در دلم می افتد.اگر کسی در سرما ایستاده باشد،می تواند این حس رابه بقیه انتقال دهد.
آموزش یعنی پیمودن مسیربرای رسیدن به دانایی.


نویسندگان : مسافر میثم ،مسافر مرتضی ،مسافر ولی ا...
ارسال : مسافر ابراهیم
تشکر از دوستان مشارکت کننده و کلیه خدمت گزاران

 Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی شنبه 16 فروردین 1399 15:46
خدا قوت به عزیزان
حمید لژیون ۶ جمعه 15 فروردین 1399 11:25
سلام خداقوت به همگی بسیار آموزنده و سرشار از دانایی.ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات