ظرف وجودی انسان ...
جمعه 15 فروردین 1399 ساعت 09:14 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی خ L10 | ( نظرات )

 «به نام قدرت مطلق الله»

عملکرد لژیون دهم در فضای مجازی مسافران با دستور جلسه ( سی دی بار نیستی )

در تاریخ چهارشنبه  13 فروردین 99  رأس ساعت  19 آغاز به کار نمود.. 

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.... خلاصه سخنان استاد بزرگوار

سلام دوستان اصغر هستم یک مسافر :


با قوت گرفتن از قدرت مطلق الله جلسه را آغاز می نماییم، خواهش می کنم برای رهایی خودمان، از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و نا آگاهی خودمان است چهارده ثانیه سکوت نماییم و به خداوند بزرگ پناه ببریم........
خداوند را شاکر و سپاس گزارم که باز هم روز دیگری به ما نعمت حیات بخشید و به ما این اجازه را داد که به دور هم در لژیون مجازی جمع شویم تا در خدمت دوستان باشیم و کسب آموزش نماییم.

بحث امروز در مورد سی دی بار نیستی از جناب مهندس می باشد، که نکات مهم آن شامل؛ تفکرات، خواست، تقدیر، حس، حواس پنهان، مثلت حیات می باشد.
به نظر شما بار نیستی به چه معنا می باشد؟ 
این مسئله بسیار مهم می باشد زیرا که ظرف وجودی انسان، اگر انسان را به سان یک ظرف وجودی در نظر بگیرید، آن ظرف، نفس انسان می باشد و این نفس حامل یک بار می باشد و این بار را با خود  از عالم نیستی به عالم هستی می آورد.
ظرف وجودی انسان که همان نفس می باشد، یک باری را از عالم نیستی به عالم هستی می آورد تا آن را به نمایش بگذارد و این بسیار قضیه ی مهمی می باشد.

بار اصلی که به ما داده شده است مورد اول  مسؤلیت می باشد، دوم فرمان عقل می باشد.
ما در تمامی امور روزمره ی زندگی خودمان مسؤل می باشیم و با نگاهی اجمالی می بینید که چه قدر این بحث وسیع می باشد، ما در قبال شخص خودمان مسؤل می باشیم، به معنای این که مرتب در مورد عملکرد خودمان پاسخ گو می بایست باشیم که چه در بعد این جهان و چه در آن جهان که فعلا نیستی است و در قالب حواس پنج گانه حس ظاهری ما نمی باشد، در هر صورت در هر صورت می بایستی پاسخ گو باشیم و این یعنی هم سریع و هم در ادامه باید پاسخ گو باشیم  یعنی این که  در کلام الله می فرماید؛ الله سریع الحساب، در قبال همسر و فرزند، شغل و...... در تمامی این موارد ما مسؤل می باشیم.

مسئله ی دیگری که مطرح می باشد این است که ما چگونه در این بعد مسؤل هستیم و باید پاسخ گو باشیم؟ وقتی نگاهی اجمالی به زندگی می اندازیم می بینیم که باید در همین دنیا پاسخ گوی اعمال خود باشیم، قانون و مقررات و نظمی وجود دارد که ما باید در این دنیا پاسخ گو باشیم. به طور مثال اگر مسؤلیت خود نسبت به اعضا خانواده اش را انجام ندهد شاهد پیامد و مصیبت های بعد از آن نیز باید باشد و این فقط در بعد این جهان می باشد، هر عملی که آدمی انجام می دهد دارای بازتاب فوری نیز می باشد حال این عمل چه خیر باشد و یا چه شر، و این تازه برای این بعدی هست که در آن زندگی می نماییم.

 حال پس از مرگ که انسان به آن عالم دیگر منتقل می گردد که از دید ما  می گوییم هستی و نیستی، هستی این جاست که در برد حواس پنج گانه ی ما می باشد و نیستی جایی را می گوییم که فعلا در برد حواس ما نیست، ولی صد در صد وجود دارد، در آن جا نیز که رفتیم نیز باید در قبال  بار مسؤلیت ها پاسخ گو باشیم. حال به سراغ فرمان عقل و رابطه اش  با، بار نیستی را مورد بررسی قرار می دهیم،
انسان باید روزگاری ار این کره ی خاکی هجرت  نماید، در آن موقع مشخص می گردد که انسان به چه میزان بار اضافه دارد، یا به زبانی ساده اضافه بار دارد و یا  به چه مقدار بدهی دارد، بار مسئولیت را در آن صبح ازل بر دوش گرفته، همان چیزی که می گویند خداوند عرضه داشت به زمین، آسمان، کوه، دریا و....هنگامی که بر همه ی این ها عرضه نمود  همه  گی قبول ننمودند و انسان آمد آن را تحویل گرفت، یعنی همان بار مسؤلیت و اختیار بود و انسان این بار را بر عهده گرفت و آن را حمل نمود.

انسان یک مسؤلیت هایی دارد و هنگامی که می خواهد از این دنیا هجرت نماید در آن جا کم کاری ها، دل شکسته گی ها، بدهی ها، چک و سفته، غیبت نمودن ها، مصرف مواد مخدر، مصرف سیگار، کم گزاشتن در کار و از کار دزدیدن، انجام ندادن وظایف اجتماعی، انجام ندادن مسؤلیت در قبال همسر و فرزندان، انجام ندادن مسؤلیت در قبال پدر و مادر، از بین بردن محیط زیست و درختان، آلوده نمودن آب و..... خیلی موارد دیگر همگی همراه او خواهد بود و بدتر از آن کسی که جسمش آلوده به مواد مخدر می باشد. هنگامی که به قول خودمان از این عالم هستی و کره ی زمین که فعلا می باشد و ما الان در آن زندگی می نماییم هنگامی که می خواهد از این مکان نقل مکان نماید بار مسؤلیت که در قبال آن ها مسؤل بوده است آن هنگام مشخص می گردد که بارش چه می باشد که بار وی طلا و یا سنگ و کلوخ و یا آجر می باشد، حال از او سوال می شود که حالا که از سفر برگشته است، کوله پشتی او حامل چه چیزی می باشد، به کوله پشتی نگاه می کند و می بیند به غیر از آت و آشغال چیزی به همراه خود نیاورده است.
سی دی بار نیستی همان حواس پنج گانه ی ظاهری پنج حس پنهان و یا پنج حس باطن  می باشد. در این جهان ما با این پنج حس ظاهر سر و کار داریم اما در همین جهان در عالم خواب، ما با پنج حس پنهان حرکت می نماییم.

خواست، تفکرات، تقدیر ما می باشد، که ما می توانیم با خواست خود از تمامی  آن ها بگذریم و با تفکرات خود مان، و با فرمان عقل، کالبد های دیگر، جهان های دیگر، خوبی و بدی این عالم هستی، که چه کاری انجام می دهیم، که از مسائل مهم این سی دی بسیار آموزنده می باشد. 

تقدیر به معنای نامه ی پیشین نفس ما می باشد و ما به همین جهت از آن نامه ی پیشین و یا عملکرد پیشین نفس خودمان بی اطلاع می باشیم، تقدیر از کلمه ی قدر می آید به معنای اندازه و این بدین معناست که ما بعد از رجعت کردن از این عالم خاکی پرونده مان مورد بررسی قرار می گیرد و بر مبنای عملکرد نفس ما قدر و اندازه و یا حکم آن صادر گردید و یک مسئله این است که در حال حاظر ما در طی دوران محکومیت خود می باشیم و مسئله دیگر نیز این می باشد که ما قادر هستیم که با تفکرات و خواست خودمان از تقدیر عبور نماییم، به طور مثال تقدیر این گونه رقم می خورد که در یک سن و سال خاصی و در روز خاصی در جایی قرار بگیری و شخصی مواد مخدر را به شما تعارف نماید.

این در تقدیر شما می باشد و شما با خواست و تفکر خودتان آن را پذیرفته اید، حال قادر هستید با خواست و اراده ی خودتان و تفکرات خودتان از تقدیری که برای شما پیش آمد گردیده است عبور نمایید. پس این گونه می شود گفت که انسان قادر می باشد با خواست و تفکرات خود از تقدیر عبور نماید  و تقدیر همانند تیری است که از چله ی کمان رها گردیده است و به هدف می خورد.

مشارکت اعضاء لژیون

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر:

همه چیز از هستن و بودن ما آغاز می گردد، ما این را باید بدانیم که جهان های بی شمار دیگری در لایه های پنهان حیات وجود دارد که با حواس پنج گانه ی ظاهری غیر قابل دیدن می باشد و ما چیز هایی را می بینیم که در بورد حواس پنج گانه ظاهری ما می باشد، که شامل کالبد و حس ظاهری است.
مرز بین هستی و نیستی حواس پنج گانه و کالبد درونی ما می باشد.
انسان به غیر از این کالبد فیزیکی که در این بعد دارد دارای کالبد های دیگری نیز می باشد.

حواس درونی ابعادی از نفس انسان را آشکار می سازد که با حس های ظاهری نمی توان به آن ها دست یافت، شناخت انسان از وجود و نفس خویش صرفا با حس های درونی میسر می گردد،
مرگ پایان زندگی نیست بلکه ی روزنه ی کوچکی به جهان های دیگر می باشد، وقتی روح انسان از جسم وجودی او خارج می گردد، جسم فیزیکی او دچار تخریب می شود و کالبدهای برزخی و حس های درونی با تمامی خاصیتی که دارند حیات دیگری را آغاز می نمایند.
ما طبق فرمان عقل با دو جهان بیرونی و درونی سر و کار داریم، در جهان بیرون جسم و یا شهر وجودی مانند ابزار یا وسیله عمل می کند و هر چیزی را که انسان برای خودش هدف قرار دهد در دنیای  ذهنی او  به وجود می آید، اما در جهان درون فرمان عقل همه چیز را تعیین می نماید.

انسان ها به میزان نزدیک شدن به فرمان عقل هر یک در جایگاهی قرار می گیرند و اگر انسانی در این بعد خود را تزکیه و پالایش ننماید در جهان  دیگر هم پالایش نمی شود، به طور مثال؛ شخصی که با بیماری اعتیاد از این جهان برود به دلیل این که از لحاظ جسم و تفکر درمان نگردیده است، خواسته های نفس هم چنان همراه او خواهد بود با این که جسم او تخریب شده و از بین رفته است.
ما باید سعی کنیم از خواسته های نامعقول خود دوری جوییم و از ضد ارزش ها فاصله بگیریم تا نورانی تر و درخشان تر  در جهانی دیگر قدرت عقل آن چه را می خواهیم در اختیار ما قرار بدهد.

زندگی همانند اعدادی بی پایان می باشد و از نقطه ای که به انتها می رسد دوباره آغاز می گردد، انسان در هر نقطه از حیات خویش اختیار کامل دارد و چنانچه کار ضد ارزشی را مرتکب گردد و بخواهد برگردد خداوند منان او را یاری خواهد نمود، اما باید دانست که پاکسازی از ناخالصی ها نیاز به میدان انرژی پاک دارد و با تصفیه و پالایش می بایست روح خود را از گناه پاک نماییم.
نظام خلقت بسیار منظم و حساب شده می باشد و تمامی اطلاعات هستی در ما ذخیره می گردد و از بین نمی رود.
مثلث حیات دارای سه مولفه می باشد که شامل؛ صوت، نور، حس می باشد.

در هستی نور فرمان می دهد، صوت امواج و یا فرکانس ها را در سطح کره ی زمین و جهان ها دیگر و ارتباط ما بین آن ها منتقل می نماید، حس نیز در تمامی هستی و نیستی موجود می باشد و همانند خداوند می باشد، به طور کلی می توان گفت؛ حس اولین نیرویی است که قوه ی عقل را به کار می اندازد، حس همان چیزی است که ما و کلیه ی موجودات هستی را درک می نماید و خداوند این ابزارها را در وجود انسان قرار داده است تا هستی را درک نماید.


سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر:

ما بر مبنای دو محور به زندگی و حیات خویش ادامه می دهیم، یک محور تفکر و اندیشه ها می باشد و دوم بر محور تقدیر الهی
مسئله ای بسیار در این جا مهم می باشد، تقدیر الهی بر اساس خود ما صورت می پذیرد و رقم می خورد و قسمتی از زندگی سرنوشت می باشد، ما باید این را بدانیم که تقدیر الهی بر حسب تصادف صورت نمی پذیرد و بر مبنای حرکت های پیشین ما رقم می خورد به این معنا که سرنوشت و زندگی هر شخصی با دست خودش یعنی با اعمال خودش رقم می خورد که ممکن است این نقطه، آرامش دهنده و شادی افزا باشد و یا بالعکس نقطه ای در رنج و عذاب باشد.

پس این ما هستیم که باید بدانیم در ادامه ی زندگی چه عملی باید انجام دهیم و یا نباید انجام بدهیم و خود ما چه کاره هستیم! اگر امروزه و در زمان حال در برخی از مسائل کوتاهی انجام نماییم و یا کاری را انجام ندهیم و آن کار را با آینده موکول نماییم و بگوییم بعدا آن را انجام می دهیم و نسبت به آن کار در مقابل آن   بی تفاوت باشیم، در آینده ای نه چندان دور دچار عذاب می گردیم و زجر خواهیم کشید، اگر کاری بر عهده ی ما بود می بایست آن را زود و به نحو احسن  انجام دهیم تا بعدا گریبان گیر ما نشود مانند؛ نماز خواندن که بر ما واجب گردیده است، که اگر در نماز خواندن کوتاهی نماییم ما بدهکار هستیم و در آینده برای این که واجبات خود را انجام نداده ایم دچار زجر و عذاب می شویم.

سرنوشت کار خود را انجام می دهد و آن چیزی که ما با آن سر و کار داریم تفکرات و اندیشه ی ما می باشد، اشخاصی که واقعیت را نمی‌پذیرند و به دنبال سرنوشت خویش می باشند انسان های خطرناکی می باشند.
بازی روزگار ما از ازل تا ابد گروهی بوده است و هیچ یک از این بازی ها انفرادی نبوده است و در برهه ای شروع می گردد و همه هم در آن نقشی ایفا می نمایند، ممکن است همه ی ما در بازی بازنده شویم ولی با وجود این که همه در آن دارای نقش می باشند، بازی که در آن به شکست برخورد نمودیم تمام نشده است و هنوز هم ادامه دارد و بازی بعدی شروع می گردد،
پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است که این نکات بسیار ظریف و مهم می باشد که انسان هر عملی که انجام می دهد در قبال آن پاسخ گو می باشد، تشکیلات الهی بسیار قوی می باشد، این قضیه که بعد از مرگ حیات دیگری نیز وجود دارد و ما با انجام هر حرکتی آن را به سمت خود نشانه می رویم، به طور مثال؛ اگر شخصی از شخص دیگری برای ما بدگویی نمود به آن گوش ندهیم زیرا این کار باعث از بین رفتن آرامش ما  می گردد و باعث تاریک شدن اندیشه ی ما می شود.

در زندگی همیشه انسان هایی وجود دارند که هیچ گاه خودشان را مقصر نمی دانند، به طور مثال در دعوای زن و شوهر هر یک دیگری را مقصر می داند و خود را مبرا از تقصیر  می داند،

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر:

برداشتی که من از این سی دی داشتم این است که در  ابتدای سی دی جناب مهندس صحبت از تعادل می نمایند و می فرمایند که انسان باید در هر کاری تعادل داشته باشد چه خیر و چه شر ، به گفته ی قدما که می گفته اند؛
نیکی که از حد بگذرد         نادان خیال بد کند
زندگی همانند اعداد می باشد و تمام شدنی نیست، مقطعی می باشد و ادامه دار است، به طور مثال :تا هزار را می توان در یک مقطع شمرد و بعد در مقطعی دیگر از هزار تا به بعد از آن شمرد.

اگر از ضد ارزش ها دور باشیم مسلما نفس ما درخشان تر خواهد بود و درخشان تر از این دنیا به بعد دیگر هجرت خواهیم نمود.
در ادامه ی سی دی به مبحث مثلث زندگی برمی خوریم که شامل؛ نور، صوت، حس می باشد.
نور در هستی فرمان می دهد، صوت همانند اداره ی مخابرات می باشد، حس نیز همانند خداوند می باشد،در تمام هستی و نیستی موجودات و اولین نیرویی است که قوه ی عقل را به کار می اندازد و پیام های نور وصوت را دریافت می نماید و با وجود این سه مورد ما می توانیم هستی را درک نماییم.
نویسنده و تنظیم و ارسال : مسافر مهدی لژیون دهم


با تشکر از راهنمای محترم لژیون دهم مسافر اصغر و اعضای لژیون دهم
و کلیه خدمت گزاران

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرناهید لژیون خانم اشرف سه شنبه 19 فروردین 1399 00:10
خداقوت خدمت مسافر خوب وبا اخلاق خودم اصغرآقا عظیمی و خداقوت به تمام اعضای لژیون دهم وخداقوت به آقا مهدی و وبلاگ نویسان گرامی
رحمان L7 دوشنبه 18 فروردین 1399 11:15
سلام خداقوت ب لژیون۱۰بلعخص استادبزرگواراقای عظیمی استفاده کردم ازسخنان این عزیزان
حمید رضا م لژیون ۴ شنبه 16 فروردین 1399 12:06
خدا قوت به اصغر آقای عزیز،بسیار آموزنده بود و استفاده کردم.خدا قوت به آقا مهدی و عزیزان قسمت وبلاگ نمایندگی
علیرضا رحمتی جمعه 15 فروردین 1399 19:08
باسلام و درود استاد اصغر اقا عظیمی و دوستان استاد از اینکه وقت گران بهایی خود را برای ما می گذارید بسیار سپاس گزارم کلاس ها بسیار پربار و عالی بودند
مهدی پرنده جمعه 15 فروردین 1399 18:33
با سلام وخسته نباشی به تمام دست اندرکاران لژیون دهم.خداون ارج دنیوی واوخروی را شامل حا لتون بکند...؟
امین
همسفر شهلا جمعه 15 فروردین 1399 17:54
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم اصغر آقا و اعضای لژیون....
خداقوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ شعبه امین گلی...
مسافر مجید جمعه 15 فروردین 1399 13:54
باسلام وخداقوت خدمت استاد عزیزم وتمامی دوستانم فیض بردم انشالله که همیشه موفق وموید باشید.
اصغرعظیمی جمعه 15 فروردین 1399 13:37
خداقوت به مهدی عزیز امیدوارم درتمام مراحل موفق باشی
زهرا ف لژیون یکم جمعه 15 فروردین 1399 13:30
با عرض سلام و ادب
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم جناب آقای اصغر عظیمی و اعضاء لژیون دهم بسیار آموزش گرفتم.
خدا قوت خدمت تمامی خدمت گزاران کنگره 60
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات