عملکرد مجازی لژیون یکم سی دی قضاوت 93 جناب امین
پنجشنبه 21 فروردین 1399 ساعت 18:55 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرافL1 | ( نظرات )
عملکرد مجازی همسفران لژیون یکم، کمک راهنمای محترم؛ همسفر خانم آمنه 
با دستور جلسه ی؛ سی دی قضاوت 93 (از جناب آقای امین) مورخ 99/1/19
راس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود..... 


در ادامه ی مطلب بخوانید...

خلاصه سخنان استاد سی دی قضاوت 93 از جناب امین؛

انسان هنگامی قضاوت می نماید که تحت فشار بسیاری باشد و  برای رهایی از این حجم فشار، شروع به قضاوت نمودن دیگران می نماید، به طور  مثال؛ همسر من  دارای اعتیاد می باشد و مادر همسرم به دلیل تحمل  حجم  زیادی از فشار که  متحمل می گردد و می خواهد از این بار سنگین شانه خالی نماید، در نتیجه اعتیاد  فرزندش را  ، بسیار  راحت با  قضاوت نمودن بر دوش عروس خود می اندازد  که او باعث گردیده فرزندش آلوده به اعتیاد گردد.

قضاوت نمودن، چه خوب و یا چه بد، اولین نتیجه ای که  به همراه خود دارد، حسی را در ما ایجاد می نماید، مسلما هنگامی که قضاوت ما در مورد شخصی خوب باشد، حس خوبی را برای  ما به ارمغان می آورد ،به طور مثال؛ هنگامی که من قضاوت نمایم، خانواده ای که به تازگی در همسایگی ما قرار گرفته اند،  بسیار خوب و مردم دار می باشند، با همین طرز تفکر صفتی را در آن خانواده ایجاد نموده ام و خود من در نتیجه ی این طرز تفکر و دید گاه حس خوبی پیدا خواهم نمود. بالعکس قضاوت بد حس بد را در  شخص ایجاد می نماید  و باعث می گردد ما آن صفت بد را به او نسبت دهیم، حس بد اول سختی ها و مصیب های ما می باشد، زیرا هنگامی که با آن فرد حس و حال خوبی نداشته باشیم  و نسبت به او  احساسم آلوده باشد، ممکن است  کارهای ضد ارزشی زیادی از من سر بزند از جمله؛ غیبت، تهمت، کم محلی نمودن و....... و خیلی مسائل ضد ارزشی دیگر.

 در این صورت از طرف من در صور پنهان  موشک هایی به سمت او پرتاب می گردد و از سمت او نیز موشک هایی را دریافت خواهم نمود.
همیشه  باید سعی نمود باری که از قضاوت بر دوش ما سکنی گزیده را با آموزش های کنگره برداریم تا نخواهیم قضاوتی انجام دهیم، زیرا ریشه ی قضاوت نمودن تحت فشار بسیار بودن  می باشد.


نتیجه ی قضاوت نمودن آلوده شدن حس ها می باشد.
البته این نکته لازم به ذکر می باشد که قضاوت نمودن در جای خودش بسیار خوب و مفید می باشد، هنگامی که  مسؤلیتی به شخصی  واگذار گردد، وظیفه ای به نام قضاوت  معنی پیدا خواهد نمود. به طور مثال؛ شخصی  که به خدمت کمک راهنمایی مشغول می باشد  باید تشخیص بدهد که رهجو در حال بهانه تراشی و توجیه است  و یا واقعا دارای مشکلات عدیده می باشد، در اینجا قضاوت نه تنها ضد ارزش محسوب نمی گردد، بلکه وظیفه به حساب می آید، زیرا باعث رشد و پیشرفت رهجو می گردد .
قضاوت در مورد خودمان نیز بسیار خوب و موثر می باشد، این که خود را مورد ارزیابی قرار دهم مسئله ی بسیار مهمی می باشد، زیرا باعث از بین رفتن صفات بد در من می گردد.

قضاوت نمودن مسافر از بدترین نوع  قضاوت ها محسوب می گردد و نتیجه ی بد آن به دلیل آلوده شدن حس ها،سبب بسته شدن  کانال محبت بین زن و شوهر  می گردد و دیگر قادر به  محبت نمودن به یکدیگر نمی باشند، زیرا فضا مسموم است ، هنگامی که مسافر از تیر رس همسفر خود در امان نباشد و فضای ایجاد شده برای او   مسموم گردد  مطمئنا بستر او برای سفر نمودن او  مناسب نمی باشد، هنگامی که چنین اتفاقی رخ دهد، مسافر در فکر  اثبات  خود به همسفر می باشد و تمامی انرژی و وقت او به جای درمان  صرف اثبات خود می گردد .

هنگامی که راهنما به همسفر توصیه می نماید؛ بستر لازم را برای مسافر فراهم گرداند، تنها بستر ظاهر (غذای خوب، آرایش خوب، لباس خوب، سخنان زیبا، و....) کافی  نمی باشد بلکه در افکار یعنی صور پنهان نیز طبق آموزه هایی که دریافت نمودیم، نبایستی مسافر را مورد قضاوت قرار داد تا او بتواند سفر خوبی را انجام دهد.

انسان ها به سادگی دچار اشتباه می شوند، زیرا هزینه و بهای آن را در صور پنهان نمی دانند، همین مسئله ی قضاوت باعث حال بد، بهم ریخته گی افکار، عصبانیت و.... می شود. اگر این قضاوت ها انجام نشود، خیلی راحت تر به زندگی عادی  می پردازیم و به زبان ساده راحت تر سر بر بالشت خود می گذاریم و می خوابیم، زیرا مسئله ای به نام قضاوت که وجدان ما را درگیر نموده ما را به چالش نمی کشاند.

اگر بدانیم که ضد ارزش ها چه مقدار بهای سنگینی دارد به سمت آن ها نخواهیم رفت و آن موقع می باشد که زندگی ما سراسر عشق و آرامش و آسایش وموفقیت خواهد گردید. 
به هر حال انسان گاهی دچار اشتباه می شود و قضاوت می نماید، حال که به اثرات آن پی بردیم از هم اکنون باید آتش بس را اعلام نماییم، یعنی موشکی به نام قضاوت  به سمت شخصی نفرستم تا او نیز ادامه ندهد، زیرا وقتی در صور پنهان متوجه گردد  از سمت من هیچ موشکی به سمت او پرتاب نمی گردد  او نیز حمله ای به من نخواد نمود.برای قضاوت ننمودن بهتر است با کارهای کوچک آغاز نماییم، زیرا این عمل زمان بر می باشد و یک شبه صورت نمی پذیرد، هنگامی که من آموزش لازم را دریافت نموده باشم، متوجه می گردم که قضاوت دارای چه بها و هزینه ی سنگینی می باشد.
طبق قانون عمل و عکس العمل اگر در مورد شخصی قضاوت نمایم در مورد من نیز قصاوت انجام می گیرد، هر چه انسان جاهل تر باشد، مسلما قضاوت او بیش تر می باشد.

انسان نادان است که قضاوت می نماید زیرا نمی داند چه قدر این مسئله برای او گران تمام می شود، اما انسان دانا می داند که رشد و تکامل تنها در دوری از ضد ارزش ها و در نتیجه به دست آوردن آرامش به دست می آید.

اگر مورد قضاوت قرار گرفتیم نباید ترسی از قضاوت نمودن افراد در مورد خود داشته باشیم و  با فکر نمودن و حساسیت به خرج دادن  راجب به آن قضاوت انرژی به آن  ندهیم.

منبع انرژی ما نبایستی  تایید و نظر دیگران باشد و می بایست منابع انرژی را در درون خودمان پیدا نماییم به خصوص با آموزش های کنگره بسیار می توانیم انرژی دریافت نماییم.
با قضاوت دیگران آن صفتی که در درون من می باشد و من آن را نمی بینم به من نشان داده می شود و اینجا می تواند به نفع من تمام شود و من صفت بد خود را ببینم و در رفع آن تلاش نمایم.
ما در کنگره در کنار  یکدیگر جمع می شویم. در آنجا چیزی به شخصی نمی دهند، اما شاهد سبقت گرفتن  افراد برای خدمت نمودن می باشیم  واین بدین دلیل می باشد که فضا  مسموم نمی باشد.

 در کنگره شخصی، شخصی را قضاوت، غیبت، سرزنش نمی نماید و به دلیل این که فضا پر از حس و حال خوب می باشد برای رسانیدن به کنگره لحظه شماری می نماییم و حالا اگر همین حس را در خانه به کار بگیریم خانه گلستان می شود و تبدیل به بهترین بستر برای آرامش مسافر می گردد.
اگر  فضا  مسموم نباشد مسافر هیچ گاه  از خانه به دنبال یافتن حس خوب بیرون  نمی رود  و حس و حال خوب را  در منزل به دست می آورد و  در پی آرامش در فضای دیگری نمی باشد.

زمانی که همسفر با این مسئله نبود مسافر در خانه مواجه گردید باید دلیل نبود مسافر خویش  را در خودش  و فضای خانه جستجو  نماید،پس نتیجه می گیریم که؛ هنگامی که مسافر انرژی لازم را در منزل خویش به دست نمی آورد به دنبال این انرژی در بیرون از خانه نمی گردد.

اگر  مسافر خود را  قضاوت ننماییم باعث می گردد همسفر حالش خراب بشود و به غیر از این نتیجه ای نیز نخواهد داشت و آن میدان جنگ در صور هر دو ایجاد می گردد زیرا با قضاوت نمودن مسافر حس همسفر خراب می گردد.
هنگامی که حس خراب شود به صورت ناخودآگاه محبت هم از بین می رود، پس نتیجه می گیریم که نباید مسافر خود  را مورد  قضاوت قرار  نماییم زیرا ما مسؤل سفر او نمی باشیم.

انسان باید جایی قضاوت کند که مسؤلیت داشته باشد، هنگامی که من مسؤل سفر مسافرم نمی باشم پس قضاوت نمودن من هم کاملا بی معنی و بی اساس می باشد حتی اگر حق با من باشد.
راهنما مسؤل رهجو می باشد و می بایست در مورد رهجوی خود قضاوت نماید و برای او تصمیم گیری های لازم را اتخاذ نماید.
تمامی آموزش هایی که در کنگره دریافت می نماییم برای درست زندگی نمودن می باشد، اگر ما در گذشته دچار مشکلات زیادی بودیم به دلیل ندانستن علم زندگی کردن ما بود و اگر به کنگره می آییم تا زندگی بدون جنگ و درگیری را برای خود رقم بزنیم، آن هم در فضایی سالم و آرام.

نقل قول معروفی  می گوید؛

عشق آنجاست که دعوایی نباشد.          کسی را با کسی کاری نباشد

پس باید همیشه سعی نمود تا جانب احتیاط در مورد قضاوت نگه داشت و خود را وارد این جنگ ویرانگر ننماییم.
و در آخر جناب امین در مورد مشارکت  می فرمایند؛ مشارکتی که انسان راحت مشارکت نماید و آن چیزی را تجربه نموده برای دیگران نیز باز گو نماید بهترین نوع مشارکت می باشد و اگر دارای دلهره، نگرانی، احساس موذب بودن هستید ولو کوتاه  حتما مشارکت نمایید.
نویسنده :همسفر زهرا ف
آپلود تصویر:همسفر نسیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی، گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه ج لژیون یکم یکشنبه 25 خرداد 1399 16:34
سلام و خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم آمنه و خدمت گزاران لژیون یکم عالی بود موفق باشید
همسفرصفورا (لژیون ۶) جمعه 29 فروردین 1399 16:29
خداقوت به راهنمای محترم خانم آمنه عزیز و همسفران لژیون یکم‌ .
همسفر شهرزاد ( شعبه سهروردی ) سه شنبه 26 فروردین 1399 20:22
سپاسگزارم از تهیه کنندگان این مطلب زیبا و فعالان وبلاگ امین گلی
تشکر می کنم از کمک راهنمای محترم ، خانم آمنه ی عزیز ، از سخنان شما آموزش گرفتم.
همواره موفق و پیروز باشید
اصغرعظیمی شنبه 23 فروردین 1399 01:29
خداقوت خدمت لژیون یکم
مسافر مصطفی لژیون نهم جمعه 22 فروردین 1399 17:22
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم آمنه،وتمامی همسفران لژیون یکم
مهدی بناییان جمعه 22 فروردین 1399 13:45
خداقوت به لژیون یکم همسفران
شقایق همسفر ابراهیم لژیون ششم جمعه 22 فروردین 1399 12:43
خداقوت
بهمن لژیون 7 جمعه 22 فروردین 1399 11:01
خیلی عالی امیدوارم موفق وپایدار باشید.
همسفر فرزانه لژیون یکم جمعه 22 فروردین 1399 08:52
سلام وخداقوت خدمت اعضای سایت.وازدوستهای گلم زهراونسیم تشکر می کنم.ان شاءالله درجایگاه بالاتری ببینمتون.
حمید رضا م لژیون ۴ جمعه 22 فروردین 1399 08:48
خدا قوت خدمت خانم آمنه و همسفران لژیون یکم
شهرام سلطانی لژیون دهم جمعه 22 فروردین 1399 02:53
با سلام عالی بود
حسن کدخدایی پنجشنبه 21 فروردین 1399 22:55
خدا قوت به همسفران
مهدی خانی لژیون دهم پنجشنبه 21 فروردین 1399 22:01
سلام وخداقوت خدمت تمامی خدمت گزاران بسیار عالی خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic