آن قدر دانایی پیدا کنیم که راه را از بیراهه تشخیص دهیم ...
سه شنبه 26 فروردین 1399 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر حمید گلی | ( نظرات )

 عنوان: برداشت از وادی هشتم (سخنان دیدبان محترم آقای حکیمی)

به قلم مسافر مجید
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


وادی هشتم :

در وادی هشتم می گوید : با حرکت راه نمایان می شود.  این یک قانون است . قانونی که مبدا آن در روز موعود هست ،  که ابتدای وادی نویسنده پیامی را مطرح می کند . این قانون کلی در آن موعد مقرر انجام شد و این قانون نشان داد که در تمام مراحل زندگی با ماست . یعنی هر کاری که بخواهیم انجام دهیم ، این قانون جز لاینفک آن است . انسان هر خواسته ای که دارد ، چه مثبت و چه منفی باشد برای انجام و رسیدن به آن خواسته باید حرکت کند و خود راه و مسیر به فرد می گوید که چه باید بکند . راه به فرد در مورد رفتار ها،  کردار ها و انجام ها راهنمایی می کند .

اهمیتی که در این وادی بسیار تا بسیار خودش را نشان می دهد ، این است که انسان باید در آن مسیر حرکت نماید . این حرکت بسیار تعیین کننده است،  زیرا بدون حرکت ، راهی وجود ندارد . ابتدای وادی آمده است که : امواج چون گردباد از آسمان بر زمین فرود می آیند و آنچه برداشتنی باشد با خود به امانت می برند و این جز فرمان حاصل نمی گردد . امواج،  گردباد ، فرود ، برداشتنی ، امانت ، فرمان  . اینها کلماتی است که ما باید به آنها خیلی توجه کنیم . توجه داشته باشیم به این که ، روزی که ما آغاز کرده ایم بایستی جه کاری انجام می داده ایم .

 این جمله ی درستی است که : انسان برای رسیدن به روشنایی ها باید تاریکی ها را تجربه نماید تا قدر روشنایی ها را بداند و نکته این است که باید در روشنایی ها باقی بماند . نه این که پس از ورود به روشنایی ها،  دوباره به تاریکی رجوع و برگشت کند . به همین جهت در سی دی موج و ذره ، آقای امین می گوید که هم موج و هم ذره هست . صحبت های من الان به صورت موج به شما می رسد . الهاماتی که به آدمی می شود خود یک موج است.  
وقتی می گوید ، امواج فرود می آیند ، اینه یک سری از فرمان ها ست ، که ای انسان چگونه بایستی حرکت کنی ، چه کار هایی بکنی و جه کار هایی را انجام ندهی . انسانی که فرمان بردار است را آن گردباد بر می دارد و او را به امانت می برد . به جایی می برد و این که می گوید :   جز فرمان حاصل نمی گردد ، نکته ی بسیار مهمی است.  حتما برای انجام ها باید علاوه بر خواست و تقدیر فرمان‌الهی نیز دخیل باشد .بعد می گوید : با شما که پیمان می بندید.  ما همیشه فکر می کنیم که پیمان بستن ، یعنی امضای یک کاغذ یا نوشته یا سندی را بدهیم یا بگیریم . 
در صورتی که وقتی من وارد کنگره می شوم و اقدام به سفر می کنم ، با به موقع آمدن و به موقع رفتن ، حضور مداوم و اگاهانه در لژیون ، گرفتن به موقع شربت اوتی.  نوشتن سی دی و .... این یعنی تو با خود پیمان بسته ای و قبول کرده ای که به پیمان خود جامه ی عمل بپوشانی و استوار و محکم باشید . 
پس وقتی این پیمان را بستید ، باید به این پیمان عمل کنید . چگونه و در کجا ؟ در اندیشه های تان باید این پیمان باشد یعنی ظاهری نبوده و درونی باشد .

سپس می گوید : به مکانی که از آنجا فرمان می آید رهسپار گردید . برای یک سفر اولی ، همین که به کنگره آمده است در واقع یعنی فرمان صادر شده تا به رهایی برسد . یا به دنیای تازه رهسپار شود که آن هم رهایی و سلامتی و عظمت است ‌. 
رعایت قوانین و مقررات و حرمت های کنگره ، برای هر کدام از اعضا به معنای عمل به پیمانی است که از بدو ورود به کنگره ، در اندیشه های خود و با خدای خود بسته اند . عدم رعایت حرمت و قوانین یعنی : پیمان شکنی . اگر رهجویی ، خلاف مصالح کنگره و سفر خود عمل کند ، به سخنان راهنما گوش ندهد ، پس او یک پیمان شکن است .

وقتی قرار است رهجویی بعد از دو ماه سفر وارد لژیون وایت شود و نمی شود . این یعنی چه ؟ وقتی راهنما به رهجو می گوید : مسئله و مشکل تو مصرف سیگار است . چرا ؟ چون رهجو با مصرف سیگار در روند درمان خود خلل  وارد می کند و نمی داند که این خلل پذیر بودن او در امر درمان بعد از دو ماه  سفر ایکس، مصرف سیگار و دخانیات است . چون مصرف سیگار اثر گذاری دارو را بسیار پایین می آورد .

اگر در وادی جبران خسارت ها را در راس و وهله ی اول ، از خود ماست . کسی که مصرف سیگار دارد و اقدام به سفر سیگار نمی کند ، چگونه می تواند بگوید : من دارم از خودم جبران خسارت می کنم . چگونه است که من از یک طرف می خواهم خود را احیا کنم ( سفر ایکس ) و از طرف دیگر با مصرف سیگار و دخانیات تخریب را در خود ادامه می دهم و ایجاد می کنم . این چگونه جبران خسارتی برای من امکان پذیر است ؟

زمانی که من با مصرف سیگار نتوانم از خود جبران خسارت کنم ، پس با الطبع از خانواده و جامعه ام نیز نخواهم توانست جبران خسارت کنم . مصرف کننده ی سیگار مانند کسی است که کلنگ‌ یا تیشه ای در دست دارد و مدام دارد ساختمان وجودی خود و اطرافیان اش را خراب و زخمی می کند . 
جالب است که خداوند در ازل یا روز نخستین از خلق جدید پیمان می گیرد که آیا من پروردگار شما هستم ؟  همه ی بنی آدم می گویند آری و خداوند را به‌عنوان قدرت مطلق و فرمانروای بزرگ می پذیرند.  این پذیرش ، یعنی قبول به جهت بودن در صراط مستقیم و فرمان برداری از خداوند و قوانین الهی .

اما همه ی ما پیمان شکنی کردیم . هنوز هم اگر در موضوعات مختلف ،  من راه نادرست را بروم ، یعنی هنوز هم پیمان شکن هستم . 
بعد از آن قدرت مطلق گفت : بروید که با حرکت راه نمایان می شود . این که می گوید بروید ، یعنی ببینم کدام یک از شما به پیمانی که بسته آید وفا دارید؟

ببینم کدام تان به آن نقطه خواهید رسید . کدام یک از شما می گویید : من می خواهم درمان شوم و آیا درمان می شوید ؟ 
یک موضوع دیگر این است که ، آن قدر دانایی پیدا کنیم که راه را از بیراهه تشخیص دهیم  . بدانیم که با عبور از راه های میان بر به جایی نمی رسیم ، زیرا صراط مستقیم کوتاه ترین راه است ، ولی همگان به این درک صحیح در مورد بهترین راه که همان راه مستقیم است نمی رسند .

توصیه ی من به سفر دومی هایی که شش ماه از رهایی آنان گذشته است ، این است که قضیه ی بستن پیمان هشتم را جدی بگیرند .

( پیمان بستن آقای حکیمی )

بنده بعد از ابن که آقای مهندس پیمان بستند اقدام به بستن پیمان کردم . زمانی که برای انجام پیمان پیش آقای مهندس رفتم ، ایشان در مورد علت انجام ، از من پرسیدند . من می دانستم که آقا ، چرا این سوال را پرسیدند . بنابر این به ایشان گفتم : اگر بنده به عنوان مثال ۱۰۰ خطا و اشتباه داشته باشم و با بستن پیمان تبدیل به ۹۵ یا ۹۰ عدد خطا بشود ، باز من با این کار برد کرده ام و به مرور زمان بازتاب این کار را در خود دیدم .

 


نگارش متن : مسافر مجید شیروی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهمن لژیون 7 پنجشنبه 28 فروردین 1399 22:07
خدا قوت به اقا مجیدو تشکر از تمام خدمتگزاران سایت.
چهارشنبه 27 فروردین 1399 22:26
خدا قوت خدمت اعضای سایت
مطالب زیبا و آموزنده بود سپاسگزارم از زحمات شما عزیزان
حسن کدخدایی چهارشنبه 27 فروردین 1399 13:09
خدا قوت به اقا مجید عزیز آقای شیروی از شما سپاس گذارم بابت نگارش متن زیبا
آموزنده و پر بار و فوق‌العاده دل نشین و تاثیر گذار و از سخنان آقای حکیمی لذت میبرم
مهدی خانی لژیون دهم چهارشنبه 27 فروردین 1399 12:21
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز آقای مجید شیروی بسیار آموزنده وعالی
مجید خالویی ۵ چهارشنبه 27 فروردین 1399 10:40
سلام و خدا قوت به آقا مجید بسیار زیبا و آموزنده
حمید لژیون ۶ سه شنبه 26 فروردین 1399 22:13
خداقوت بسیار عالی و آموزنده.
زهرا ف لژیون یکم سه شنبه 26 فروردین 1399 20:04
با عرض سلام و ادب
خدا قوت به نویسنده محترم آقا مجید شیروی،چه زیبا وادی هشت را به قلم تحریر درآورده اید بسیار آموزش گرفتم
خدا قوت به آقا حمید بابت درج مطلب در وبلاگ.
همسفر فرزانه لژیون یکم سه شنبه 26 فروردین 1399 16:15
سلام وخداقوت خدمت اعضای سایت.از آقامجید به خاطردرج این مطلب سپاسگزارم وآموزش گرفتم.
حمید رضا م لژیون ۴ سه شنبه 26 فروردین 1399 14:09
خدا قوت آقا مجید،بسیار زیبا و آموزنده بود.
خدا قوت به همه عزیزان در سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic