عملکرد لژیون دوم
جمعه 29 فروردین 1399 ساعت 09:35 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
عملکردمجازی لژیون دوم مورخ 99/01/26
دستور جلسه: سی دی روابط حسنه از آقای مهندس دژاکامبه ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

سلام دوستان زهرا هستم کمک راهنمای یک همسفر:

انسانها در طول حیات خودشان همواره به صورت اجتماعی زندگی می کنند و به یکدیگر نیازمندند و همه مایحتاج انسانها به دست هم دیگر ساخته می شود.
 ما انسان ها یک سری روابطی با هم داریم و وقتی این روابط حسنه باشد کارها همه خیلی خوب پیش می‌رود و بر عکس اگر این روابط حسنه نباشد، انسان ها با مشکلات زیادی روبه رو خواهند شد.
برای برقراری روابط حسنه دو چیز لازم است یکی عقل و شعور و دیگری پرداخت هزینه، برای داشتن روابط حسنه باید هزینه پرداخت کنیم و در طبیعت هیچ چیز پیدا نمی شود که مفت و مجانی به دست آید، نه انسانها به هم چیزی را مفت و مجانی می دهند و نه حتی خداوند.
 خداوند طبیعت و هستی را برای تمام انسانها آفرید و شرایط و امکانات را فراهم کرد و گفت اگر مثلا گندم می خواهی آن را بکار آبیاری کن، زحمت بکش و سپس برداشت کن.
 شما نمی‌توانید پشت سر یک نفر غیبت کنید ولی در روبرو جور دیگری برخورد کنید و این نشانه حماقت ماست، چون آن شخص از طریق دیگران متوجه می‌شود. داشتن روابط حسنه با دیگران از خود گذشتگی می‌خواهد، نمی شود کم‌فروشی کنیم، حسادت کنیم، شهادت دروغ بدهیم رشوه بگیریم رشوه بدهیم و در نهایت با این افراد روابط حسنه هم داشته باشیم و این از محالات است و برای انجام هر کاری باید بها و هزینه پرداخت کنید.
هنر انسان این است که دشمنان را تبدیل به دوست کند ولی بعضی از انسانها درست برعکس عمل می‌کنند و این از جهالت انسان است، حتی اگر دوست یک اشتباهی هم کرد نباید به خاطر یک اشتباه چشمانمان را روی همه خوبی ها ببندیم.
 پرداخت هزینه برای داشتن روابط حسنه با دیگران با باج دادن فرق دارد و دو مسئله متفاوت هستند.
باج دادن یعنی در نقطه ضعف قرار دارد و طرف دیگر زورگو هست و دائماً دارد از او اخاذی می‌کند، تا جایی که دیگر نمی شود تحمل کرد.


آقای مهندس می می فرماییند: روزی که کنگره ۶۰ درست شد عقاید ما با خیلی ها متفاوت بود حتی نقدهای زیادی کردم و از پزشکان خیلی انتقاد کردم ولی الان بیشتر این دوستان من پزشکان هستند و هیچ جا تبدیل به دشمنی نشدند، جز اینکه روابط ما هر روز با سیستم پزشکی و دانشگاهی قوی و مستحکم تر شده است و امروز روابط بسیار حسنه‌ای با هم داریم .
 این روابط حسنه با باج دادن به وجود نیامد بلکه در اثر برخورد صحیح به وجود آمد، حتی در مورد گروه های مشابه که تئوری شان مخالف ما هست روابط حسنه و دوستی برقرار است چون ما روی نقاط مشترک کار می کنیم، متحد هستیم حتی مسئولین کشور در طی بیش از بیست سال فعالیت کنگره هیچگاه کسی را از کنگره اخراج ننموده ایم. 
پس روابط حسنه به انسان فرصت می‌دهد آسایش داشته و خودسازی کند اگر تمام وقتمان را صرف دعوا و جنگیدن با دیگران کنیم، چه زمانی وقت می کنیم خودمان را بسازیم و از زندگی لذت ببریم، ما آمده‌ایم به این دنیا تا خودمان آدم شویم، وقتی من خودم یک مصرف‌کننده هستم چطور می خواهم دیگران را آدم کنم چطور می توانم دیگران را آموزش بدهم، بعضی‌ها جاهل هستند در اینجا اگر شخصی نادان با شما بحث کرد،  با نادان سخن نگو، درگیر مشو، بگو حق با شماست.


 ما باید لااقل بین اعضای خانواده خودمان روابط حسنه برقرار کنیم در قدیم همه دور هم جمع می شدند و همه با هم روابط خیلی خوبی داشتند، ولی امروز با اینکه خانه ها از هم دور شده ولی همه با هم مشکل دارند.
در زندگی ما انسانها تمام برنامه ریزی ها و کارها را انجام می‌دهیم ولی حوادثی رخ می‌دهد و همه چیز به هم می ریزد بعضی از این حوادث دست ماست و یک سری دست خداوند است.
حالا با وجود این حوادث و اتفاقات خودمان هم با خودمان نسازیم و برای خودمان مشکل درست کنیم یا با خودمان دشمنی کنیم، واقعاً می خواهیم چه کار کنیم؟
باید روابط حسنه برقرار کنیم، باید به دل خودت دقت کنی به قلب خود فکر کنیم، پاکسازی کنیم، خود را تصفیه کنیم و نتیجه اش چیزی شود که بتوانیم به دیگران بدهیم، مثل یک راهنما که می‌آید به رهایی می رسد و می تواند به دیگران هم کمک کند و در دراز مدت در ذهن بسیاری بماند، چون دروازه ورود به قلب خداوند ورود به قلب انسان‌هاست.
تا چراغ دلت روشن نشود نمی توانیم خانه خدا را روشن کنیم، برای این کار باید تصفیه کنیم، باید از خودمان شروع کنیم.
اگر می‌خواهیم حالمان خوب شود نباید از بیرون باشد ما می‌خواهیم از بیرون با قرص و دارو این کار را انجام بدهیم در حالی که نمی شود و باید از درون حالمان را خوب کنیم،


بعضی ها همیشه به دنبال این هستند که آیا خدایی هست آیا بعد از مرگ هم وجود داریم، این انسان ها با خودشان بیگانه اند خودشان را نشناخته اند و می خواهند خدا را بشناسند، شناخت خداوند ابزار و وسیله می خواهد که ما اصلاً وسیله و ابزارش را نداریم و در اختیار ما نیست.
ما هیچ تسلطی روی جریان خون خودمان روی کلیه ,مغز, قلب و سایر اجزای خود نداریم حالا چطور می توانیم بگوییم این را قبول داریم یا قبول نداریم، این جاست که وارد مرحله ای می شویم که از هم دور می شویم،
وقتی می گوییم عشق و ایمان باید واقعیت داشته باشد، عشق بدون هزینه نمی‌شود، ایمان بدون هزینه نمی‌شود، وقتی می خواهیم نشان دهیم که آدم خداشناسی هستیم باید هزینه کنیم، وقتی می خواهیم از سر عشق و محبت به کسی کمکی کنیم، باید هزینه‌اش را بپردازیم، درست مثل اعضای کنگره که برای خدمت و عشق به انسان ها باید هزینه کنند، همه راهنمایان ،مرزبانان، ایجنت ها و سایر افراد در کنگره هزینه می کنند و عشق این ها بلاعوض هست، چون به خداوند معتقد هستند کسی که ایمان و عشق بلا عوض داشته باشد، نور خداوند در او متجلی می‌شود، پس عشق و ایمان باید واقعیت داشته باشد.
 بارها گفته‌ایم که شن‌های روان دو کار انجام می‌دهند اگر به دریا و اقیانوس نزدیک باشند، به آب می رسد و اگر دور باشند همیشه سرگردانند و دور خودشان می چرخند.
انسان های بیگانه نیز مثل شن‌های روان هستند که هیچ گاه به مقصد نمی رسند. گاهی انسان با اینکه در راه صراط مستقیم حرکت می‌کند و کوشش می‌کند به نتیجه نمی‌رسد در اینجا باید انسان فکر خود را بزرگ کند و با این دیدگاه که مشکلات قرار هست راه را به من نشان دهد، مثل مشکلاتی که در کنگره پیش می آید.
آقای مهندس می فرمایند؛  ما هر موقع در کنگره با یک بحران و مشکل روبرو شدیم بعد از حل آن یک جهش بزرگ کردیم، وقتی در زندگی مشکلی پیش می آید باید فکر فراخ کنیم  یعنی بزرگ فکر کنیم و از مشکل، پلی برای پیروزی بسازیم، باید جسم و روح هر دو با هم میزان شوند، چون اگر در یک ایرادی باشد در در دیگری انعکاس خوبی ندارد و باعث به وجود آمدن انواع بیماری ها می شود.

با تشکر از اعضاء لژیون دوم

نویسنده: همسفر سمیه لژیون دوم
تنظیم: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر رویا ل سوم شنبه 30 فروردین 1399 15:40
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنما خانم زهرا عزیز لژیون دوم از صحبت های شما لذت بردم.همچنین عرض وخداقوت خدمت خانم لیلا نصر
حسن کدخدایی شنبه 30 فروردین 1399 10:35
خدا قوت به همسفران محترم
حمید رضا م لژیون ۴ جمعه 29 فروردین 1399 23:08
خدا قوت به راهنمای گرامی بابت صحبتهای زیبایشان.
خدا قوت به نویسنده و همسفران سایت
شقایق همسفر ابراهیم لژیون ششم جمعه 29 فروردین 1399 19:08
خدا قــــــــــــــوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات