همه چیز بر اساس یک تفکر پدیدار می شود ...
جمعه 19 اردیبهشت 1399 ساعت 13:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن | ( نظرات )

عملکرد حضوری لژیون چهارم روز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۹ با دستور جلسه وادی اول به نگهبانی و استادی راهنمای محترم آقا مهدی:

 

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


 خلاصه سخنان استاد محترم:


با تفکر ساختارها آغاز می گردد، بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود.
برای به وجود آوردن هر ساختاری باید تفکری پشت آن باشد تا آن ساختار پدید آید، اگر امروز یک بنای آبادی و یک ساختاری هست، آن ساختار یک تفکری قبلش بوده که پدید آمده است. زمانی که در ابتدای جمله کلمه با استفاده شده، در اینجا جمع می بندد یعنی امروز من بودم، مواد مخدر هم بوده و یک ساختاری به نام اعتیاد به وجود آورده است. چند صباحی بعد یک کنگره‌ای بود، من بودم و تفکری انجام شد و ساختار رهایی شکل گرفت.

بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود؛ در اینجا آنچه هست یعنی آن چیزی که تا حالا مانده، حال چه از نظر مالی، معنوی یا جسمی می تواند باشد که اگر بدون تفکر به جلو بروی رو به زوال خواهد رفت. زوال به نابودی آرام آرام می گویند که خودت متوجه آن نشوی، برای مثال خانه ای چوبی را در نظر بگیرید که موریانه از درون به آن رسوخ کرده ولی خودت متوجه آن نیستی و به مرور زمان که پایه های آن خانه را خورد به یکباره بعد از چند سال آن خانه فرو می ریزد. حالا در اعتیاد و مصرف مواد مخدر ما هم به همین گونه بود، روز اولی که مواد مصرف کردیم قیافه و جسم ما به این گونه نبود و آرام آرام به گونه ای که خودمان هم متوجه آن نبودیم رو به زوال رفتیم. در کل هر چیزی را که داری حتی یک ساختمان یا ماشین، اگر از آن مراقبت نکنی آرام آرام رو به زوال خواهد رفت.
ما اگر بتوانیم همین تیتر وادی اول را در زندگی خود عملی کنیم بقیّه خواه‌ناخواه در ادامه خواهد آمد. پس کافی است برای هر کاری اول تفکر کرد. حضرت علی می فرمایند: یک ساعت تفکر برابر با هفتاد سال عبادت است.

تفکر یعنی حرکت ذهنی از یک نقطه مجهول به نقطه معلوم ، همه چیز بر اساس یک تفکر پدیدار می شود. من تا زمانی که فکر انجام کاری را نکنم دست به انجام هیچ کاری نمی زنم. زمانی که تفکر کردم و تصمیم خود را گرفتم ، سه نیروی القا و احیا و تحرک موجود در کائنات، به طور خودکار به انسان کمک می کند و تفکر من چه مثبت باشد و چه منفی برای او فرقی نمی کند. زمانی که شروع به تفکر کردم یک سری افکار و اندیشه به ذهن من وارد می شود و یک سری تصاویر ذهنی در ذهن من پدیدار می شود که به آن القا می گویند و در ادامه احیا یا زنده شدن اتفاق می افتد که بعد از آن در ادامه شروع به حرکت خواهی کرد.

 سلام دوستان غلامرضا هستم مسافر:

 در وادی یک میخواهد به ما بفهماند  که با تفکر ساختارها آغاز میشود و بدون تفکر آنچه هست روبه زوال و نابودی میرود. با فکر و بررسی میتوان همه کاری یا هر چیزی را ساخت ولی بی تفکر  شخص اول کاری را انجام میدهد و بعد فکر میکند که این فرد یا شخص بدون تفکر آنچه هست روبه زوال و نابودی میکشد ‌.سه چیز در کائنات خیلی مهم است :
1-القاء یعنی فکری که در ذهن ساخته میشود و به شما وحی میشود که انجام دهی
۲-احیاء زنده شدن افکار که درفکر طرف رشد میکند
۳-.تحرک بابت فکری که در فرد تجسم شده وشکل میگیرد تحریک می‌شود که به انجام میرسد اگر فردی، در هر مرحله زندگی، اول فکر خود را بکار گیرد و بعد با مشورت گرفتن، کار را انجام دهد در تمام مراحل زندگی موفق میشود خیلی ممنون بابت وقت مشارکت

 سلام دوستان اصغر هستم یک مسافر :

ما با مصرف مواد مخدر صفحه سفید زندگی خودمان را خراب کردیم با وارد شدن به کنگره خداوند یک فرصت دیگر به ما داد یعنی دفتر نقاشی ما را ورق زد و یک صفحه سفید دیگر جلوی ما گذاشت و ما باید با تفکر خوب یک نقاشی درست برای ادامه زندگی بکشیم .


 سلام دوستان رضا هستم مسافر:

 فونداسیون جهان بینی وشاه کلید آن وادی اول که همان تفکراست میباشد.ومیتوان رد پای آن را دراکثر وادی ها و جهان بینی مشاهده کرد.پس اگر بخواهیم عمل کننده خوبی باشیم باید روش زندگیمان را به گونه ای جلوببریم که از لحظه بیدارشدن صبح تا خواب شبانه برای کوچکترین مسآله تا  بزرگترین آن ابتدا تفکر کرده و عاقبت وسرانجام آن کارراسنجیده وبعدعمل کنیم.باتشکر.

 سلام دوستان حمید رضا هستم یک مسافر:

مشکلات الان من بیانگر تفکر غلط من در گذشته بوده که باعث شده که از هدف اصلی خود دور شده و به بیراهه بروم.
 آنچه که گذشته است، گذشت. من در گذشته چه خواسته و چه نا خواسته مشکلاتی را برای خود به وجود آورده ام که نباید به آنها فکر کنم و آنها را رها نموده و در حال حاضر در فکر این باشم که در کجای کار قرار گرفته ام و به کجا میخواهم بروم و به چه چیزی باید فکر کنم و به چه چیزی نباید فکر کنم.
گذشته مانند آینه عقب ماشین است که اگر محو آن شدی به دره سقوط خواهی کرد و فقط باید گاهگاهی نیم نگاهی به آن گذشته خود انداخته و از آن درس گرفته و به راه خود ادامه دهم.

سلام دوستان عبداله هستم مسافر:

در مورد وادی اول.من موقع مصرف موادم همه چیزمو از دست داده بودم.همین جسم خودمو، اگه تفکر نکنم اینم از دست میدم.اول وادی میگه آنچه هست!اینی که الان داری.گذشته هر چی از دست دادی، نباید فکرشو بکنی اون دیگه گذشته. الان این چیزیم که دارم و هستم حالا چه از نظر جسمی،مالی،عاطفی و معنوی اگر روش تفکر نکنم رو به زوال میره.

یعنی رو به نابودی میره.من قبلآ کاریو انجام میدادم بعد روش تفکر میکردم اما دارم آموزش میگیرم و متوجه شدم برای انجام هر کاری در زندگی روزمَره‌ام ،اول تفکر کنم بعد انجامش بدم.باید برای هر کاریم هدف داشته باشم و حتمآ به سمت ارزشها و روشنایی باشه نه به سمت ضدارزشها و تاریکی .
از حمید رضای عزیزم ممنونم از وقت مشارکت. و هفته راهنما رو به تمام راهنمایان عزیز کنگره، الخصوص راهنمای مهربان و دلسوز خودم آقای مهدی عینی تبریک میگم و آرزوی سلامتی برای ایشان و خانواده محترمشان دارم .مسافر عبداله لژیون چهارم.آرزوی موفقیت برای همه عزیزان هم لژیونیم.نویسنده : مسافر حمیدرضا لژیون چهارم

با تشکر از راهنمای گرامی و اعضا لژیون چهارمPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی عینی جمعه 26 اردیبهشت 1399 19:46
صد آفرین یزدان پاک بر شما
همسفر صدیقه L6 پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 19:24
با عرض سلام و خدا قوت خدمت آقا مهدی راهنمای بزرگوار سپاس بابت زحمات شما و تبریک بابت این هفته ی زیبا
خدا قوت خدمت اعضای لژیون چهارم
هم چنین تبریک و شاد باش خدمت تمامی راهنماها و کمک راهنماهای کنگره ۶۰ به ویژه نمایندگی امین گلی
مسافررضالژیون چهارم جمعه 19 اردیبهشت 1399 23:51
باعرض سلام وخداقوت خدمت کلیه خدمتگزاران وبلاگ شعبه و جاداره تشکری داشته باشم خدمت راهنما واستادبزرگوارم آقامهدی وهفته راهنما رابه همه راهنماهای محترم خصوصا راهنمایان عزیزشعبه امین گلی وآقامهدی عینی تبریک گفته وبهروزی وسربلندی ایشان را ازایزدمنان خواستارم.
عبداله لژیون ۴ جمعه 19 اردیبهشت 1399 21:56
سلام خدمت همه عزیزان. ممنون از این همه محبت.خدا قوت بده که خیلی زحمت میکشید.از راهنمام تشکر میکنم.از حمید رضا ممنونم.از آقا ابراهیم که اینقدر در وبلاگ زحمت میکشن کمال قدر دانی را دارم.موفق و پیروز باشید
جمعه 19 اردیبهشت 1399 20:04
سلام وخداقوت به راهنما واستادبزرگوارم آقامهدی عزیز وتشکراززحمات آقاحمیدرضای عزیز.
حمید رضا م لژیون ۴ جمعه 19 اردیبهشت 1399 17:09
خدا قوت به آقا مهدی عزیز راهنمای گرامی و همه عزیزان لژیون چهارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic