رنگین کمان
سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 ساعت 10:35 | نوشته ‌شده به دست مسافر حمید گلی | ( نظرات )
 

برداشت از پیام سی دی (از نقطه سیاه تا رنگین کمان)

به قلم مسافر مجید
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...از نقطه ی  سیاه تا رنگین کمان

پیام مربوط به تاریخ ۷۶/۵/۲۸ استاد رعد.
 
استاد : می دانم که درد دلی دارید ، در دل پنهان نگذارید.  
نگهبان : برای این که درد من درد اوست .

بنده با طرح سوال به هر قسمت از قسمت های پیام موضوع را باز می کنم . 
درد انسان های در بند تاریکی در چیست؟ 
درد و رنج بشر از نادانی او نیست بلکه از دانش های کشف نشده است . چرا اعتیاد مرموز و کشنده و پیش رونده قلمداد می شد ؟

چون راه درمان آن کشف نشده بود و با چرا می گویند سرطان درمان ندارد ؟ چون راه درمان سرطان را نیافته اند . 
این درد بزرگی است که بعد از ۲۳ سال که از کشف روش درمان تدریجی می گذرد ، هنوز هم می گویند : اعتیاد درمان ندارد . 
آقای مهندس ، با طی کردن شش ماه از سفر اول شان با یکی از اساتید خود که رعد است ، صحبت می کنند  . هر چند که آقای مهندس ، برای کشف شاهکار روش تدریجی انتخاب شده بودند و جمعیت بزرگی از پیش گامان و اساتید بزرگ و خصوصا مراد ایشان سردار و دو استاد بزرگ‌شان ، رعد و سیلور همواره ایشان را تحت آموزش های ناب قرار می دادند تا این مشعل فروزان بتواند ، دنیای تاریک هزاران نفر دیگر را نیز روشنایی بخشد . درد آقای مهندس هیچ گاه شخصی نبوده ، بلکه همیشه در اندیشه ی بلند و ژرف و شگرف ایشان ، دیگران نیز مد نظر بوده اند.  به همین دلیل درد دیگران را ، درد خود و نجات دیگران را هم در دل آرزو می کردند. 

استاد :  می دانم که راه سختی را پیموده اید ، اما کمترین قسمت آن که شروع آب شدن قندیل ها و جاری شدن جویبار هاست آغاز می شود . اگر به زعم شما سخت است ، رهایی و دریایی ساختن از این جویبار ها که در آن جز رهایی بندگان چیز دیگری نیست ، مقاومت و پایداری شما مهر تاییدی است که می توانید همیشه به همراه داشته باشید و این موضوع قابل انتقال است .

اولین شرط خروج از تاریکی چیست؟ 
یک‌مصرف کننده تحت تسخیر نیروی منفی است ، جدا شدن از مواد مخدر در وهله ی اول ، زمان و سپس روش درست و البته متون قوی و آموزش های صحیح و حرکت دریت را می طلبد ‌.سختی کار یک مصرف کننده در وام هایی است که نیروی منفی در دوران مصرف به شخص می دهد و به محض خروج فرد از وادی اعتیاد نیروی منفی شروع به وصول وام های خود می کند . پس آش،  کشک خاله است و باید با سختی های آن ساخت . استاد در این قسمت به نگهبان وعده می دهد که این سختی حال حاضر برای او ، بعدا مایه ی رهایی بسیاری از بند تاریکی اعتیاد خواهد شد . پس باید مقاومت کرد تا این روش (dst) برای آیندگان مفید فایده شود .

چگونه جویبار ها به دریا تبدیل می شوند ؟ 
روش کنگره شصت یک روش الگویی است . الگوی اولیه ی آن خود آقای مهندس بودند و با ابداع روش تدریجی این قالب برای هزاران هزار نفر دیگر قابل انجام است.

قابل انتقال بودن یعنی چه ؟ 
می گویند: که یک دانشمند مثل ادیسون برای اختراع اولین لامپ هزار بار آزمایش و خطا نمود و سختی های زیادی را متحمل شد .

اما آیا برای ساخت لامپ های بعدی همان میزان سختی را کشید ؟ 
در اندیشه های بلند ، همیشه نمی توانید آن چیزی را بیابید که فکر می کردید ، اما با حرکت از یک نقطه ی سیاه تا رنگین کمان ، می شود انتقالاتی انجام داد که هرگز به مغز خود نیز اجازه ی اندیشیدن به آن نمی دادید . 
فکر یک‌مصرف کننده حول چند چیز می چرخد . کجا،  کی ، چقدر وچه چیزی،  مصرف کند . این چرخه ی باطل و یا به قول فلاسفه ، تسلسل است .

آیا به فکر من و شما می رسید که زمانی ، بدون ترس از خماری و بدون مواد مخدر بتوانیم ، حتی برای یک روز زندگی کنیم ؟
 خیر ، ما با فرمان الهی وارد کنگره شدیم و با خواست و تقدیر مان موفق به درمان شدیم . پس موفقیت آقای مهندس ، مثل مهر تاییدی است که برای دیگران نیز قابل انجام است ، زیرا روش درمان تدریجی روشی الگویی است که برای هر نوع ماده ی مخدر و هر معتادی قابل اجراست .

نقطه ی سیاه تا رنگین کمان مصداق چیست؟ 
یک‌مصرف کننده ، با ظاهری ژولیده ، قوی خمیده و صدها مشکل و صد البته با نا امیدی ، منیت و ترس ( مثلث جهالت ) وارد کنگره شصت می شود ولی در طی ده ماه از تاریکی و سیاهی به انواع و اقسام رنگ های رنگین کمان ( امید ، ایمان و شجاعت و عشق ) که همان رهایی است می رسد .

انتقالات چه هستند ؟ 
فردی که به رهایی می رسد ، می تواند این علم را به دیگران نیز منتقل کند . فرد رها شده ، آزمون کمک راهنمایی داده و پس از مدتی دیت بیست نفر مثل قبل خود را می گیرد و این چرخه ی انتقال ادامه می یابد . وقتی شخص به گذشته ی خود نیم نگاهی می کند ، یاد روز هایی می افتد که آرزوی یک سال ، یک ماه ، یک هفته و یا حتی یک روز زندگی بدون مواد را داشت ولی قادر به عدم مصرف نبود و حال در اندیشه ی او کمک با هم درد هایش موج می زند . 
یعنی از هیچ به دریای بی کران رسیدن . شاید نتوان با عقل آنرا تطبیق داد ؛ اما انجام آن نوری است به سوی ماورا ، که حقیقتی است از چشم پنهان

از هیچ به دریای بی کران رسیدن چه مفهومی دارد ؟ 
از نیستی به هستی رسیدن ، از تاریکی به روشنایی عظیم ، از ترس به شجاعت ، از نفرت به طرف عشق . همان که از ذرات حریه می توان به روشنایی عظیم رسید . این ها رویایی برای ما بود که آقای مهندس به آن تحقق بخشیدند .

خصوصیت بارز حقیقت چیست ؟ 
حقیقت ، همیشه پنهان است مانند گنج که در دل زمین نهان است .

تفاوت اندیشه های بلند و کوتاه در چیست؟؟ 
آیا یک بار بچه ی خود مان را در هنگام خماری بوسیدیم ؟
آیا یک بار به همسر خود با محبت نگاه کردیم ؟

شاید در مواقعی که نشئه بودیم ، آری ولی در بقیه ی موارد : چون سنگ سخت و غیر قابل نفوذ بودیم ، چون حس های یک معتاد بسته و یا آلوده است . اما زمانی که اندیشه شروع به وسعت پیدا کردن می نماید ، جهانی بزرگ‌ به روی فرد گشوده خواهد شد . با وجود حس های سالم ، عقل فرازمان ( فرمان ) به خوبی می دهد ، یعنی همان نزدیک شدن به فرمان عقل .

باید به آنچه ما دریافت می داریم ارج بنهید.  مانند ردای سبزی که با کلاه به رنگ سرخ در بالا ترین مقام دریافت می نمودیم ،  و من یکی از آنها را داشتم : یعنی دریافت نموده بودم . پس هر مسئله ای در جای خود بالاترین ارزش معنوی را دارد . در جای خوبی قدم‌نهاده ای . با قدری بالا نگری ، جهش لازم را دریافت خواهی نمود . ساز هایت را خوب کوک کن تا راه یابی .

آنچه به فرمان می گوییم ، مانند گنجی است که زمان استخراج آن فرا رسیده باشد . در مدت نزدیک ، طبق فرمان بیان می شود . در غیر این صورت در زندگی انسان ها تشدد ایجاد می شود که دچار خود گمراهی می شوند .

استاد رعد کیست ؟
 حسین منصور حلاج ، یکی از کسانی است که در تذکره الاولیا( عطار ) سرگذشت عجیب و البته زیبای او آورده شده است . کسی که به قول حضرت حافظ: جرمش آن بود که اسرار هویدا می کرد . او به دست متعصب های خشک مغز به طرز وحشتناکی به شهادت ( کلاه سرخ ) رسید . طوری که دست ها و پا ها و زبان و گوش هایش را بریدند و در آخر به دروازه ی بغداد به دار کشیدند .

چرا باید لا دریافت ها ارج نهاد ؟
زیرا این ها ثمره ی زحمت های انسان های شریفی است که خود را وقف دیگران نموده اند.  یک راهنما که بدون مزد و بدون دریافت حتی یک ریال ، خود را وقف رهجو های خویش می کند ، باید به او احترام گذاشت و قدر دان محبت های او بود . بد ترین گناه با نظر من ناسپاسی از رب و مربی است . ( ان الانسان لربه لکفور و لکنود ) . انسان نسبت به رب خویش ناسپاس و پوشاننده است .

منظور از دریافت چیست ؟ 
 دریافت او همان شهادت بود ، که بالاترین مقام در رسیدن به نفس مطمئنه است . ( ارجعی الی ربک راضیه مرضیه ) یعنی همان رسیدن به مرحله ی رضا و تسلیم و ورود به بهشت برین. 

چرا هر موضوعی در جایگاه خود دارای بالا ترین ارزش معنوی است ؟ 
داشتن تعادل بالاترین ارزش در انسان ها است ، چرا که تنها انسان دانا است که در حال تعادل است . همان گونه که علی بن ابی طالب می فرماید : نادان را نمی بینی مگر در حال افراط و تفریط. در کنگره هم گفته می شود که درمان ، فوق ترک و تعادل فوق درمان است  .

حلاج به نگهبان برای ورود به صراط مستقیم تبریک می گوید و متذکر می شود که ، باید فرا تر از آنچه هست بیندیشد تا جهش پیدا کند . یعتی همان بالا بردن دانایی در سفر اول به علاوه ی کسر ۲۰ در صدی مواد مخدر . اما هیچ وقت به طور مستقیم صحبتی از مواد مخدر نمی کند . گوش کردن به سخنان راهنما ، فهم متون و علم کنگره و کاربردی کردن آنها در زندگی شخصی ، خانوادگی و اجتماعی همان جهش لازم است .

 کوک کردن ساز چه ربطی به یافتن راه دارد ؟
 این جا اشاره به ترمیم و بازسازی جسم و ترمیم جهان بینی است.  سازی که خوب کوک شده باشد ،  صدایش هم برای خود نوازنده و هم برای مستمعین یا شنوندگان لذت بخش است.  می توان گفت : مصداق همان ضرب المثل،  عقل سالم در بدن سالم است ( سفر اول ) .

مثال دیگر : اگر بخواهید به مسافرت بروید و خود روی شما خراب باشد و در طول راه شما را اذیت کند ، این سفر نه تنها شیرین نمی شود بلکه مایه ی عذاب است.  کسانی که به کنگره می آیند ولی گریز می زنند  ، ساز شان کوک نیست و چون ساز ناکوک می زنند هم حال خود و هم دیگران را خراب می کنند و در آخر یا باید فسق و فجور و تاریکی را انتخاب کنند و یا راه تقویو صراط مستقیم . نمی شود یک‌پای فردی در یک طرف جوی آب باشد و پای دیگر ، در طرف دیگر . زمانی می رسد که عرض جوی آب زیاد می شود ، یا باید طرف چپ جوی آب ( تاریکی ) بروند و یا بایستی به سمت راست قدم بگذارند ،  که همان مسیر ارزش هاست . 

گنج های پنهان چه چیز هایی هستند ؟ 
 فرامین الهی مانند گنج های نهانی است که با حرکت فرد در صراط مستقیم معلوم و مشخص می گردد . اجرای فراز مان های خداوندی در نهایت شخص را  به صلح و آرامش و رسیدن با گنج های الهی می رسانند   و زمانی که فرمان بیاید ، دیگر درنگ جایز نیست.  ( درنگی که به درازا بیانجامد چندان محصول حاصل خیلی نمی بخشد ) . پس وقفه انداختن در فرامین الهی زندگی انسان ها را دچار مشکلات کرده و آدمی دوباره گمراه می گردد . خداوند به راستی فرمان می دهد .

 اگر در اجرای فرامین الهی تعلل کنیم چه می شود؟ 
گم کردن راه و سقوط دوباره به تاریکی . وقتی خداوند می گوید دروغ نگویید یا غیبت نکنید ، عدم اجرای فرمان خداوند یعنی سقوط به گودال تاریکی و بیرون آمدن از گودال شاید سالها طول بکشد و آیا دوباره اذن حرکت به سمت نور و روشنایی به فرد داده بشود یا خیر ؟


وقتی این پیام را می خواندم ، همیشه این سوال برایم پیش می اند که چرا استاد خدا حافظی می کند و باز یک جمله را پس از خدا حافظی بیان می کند . 
شاید ایشان می خواسته اند مهم بودن جمله‌ی آخر را به نگهبان متذکر شوند . چرا که در پیام آمده است که ، بدرود و خداحافظ.
 
شکوفه ها در بهارند و ریشه ها در پاییز محکم تر می شوند ، سخت ترین زمان را تحمل نمایید . 
واژه ی صبر و استقامت کلیدی ترین واژه برای افرادی است که در تاریکی به سر می برند و البته از تاریکی دارند به سمت نور حرکت می کنند . مخصوصا در درمان اعتیاد ، ( نه ترک کردن که بدون در نظر گرفتن پارامتر زمان است ) صبر و تحمل ، بسیار حائز اهمیت است . در کتاب شریف هم آمده است که ( فالستقم کما امرت) ؛ یعنی استقامت و پایداری کن ، همان گونه که به تو فرمان داده شده است .

این جمله ی پایانی را خطاب به سفر اولی ها عرض می کنم که در طول روند درمان همان طور که حرکت صحیح را می نمایند باید صبر و برد باری را نیز چاشنی حرکت زیبای خود کنند زیرا خداوند خود به چنین افرادی وعده ی نیکو داده است که : خداوند سرپرست کسانی است که ایمان آورده اند و از تاریکی ها خارج شده اند و به سمت نور در حال حرکت می باشند . انوار تان حیات بخش و چون اصوات موسیقی در جهان خویش بدرخشید . 

برداشت شخصی این جانب بود و میتوان به تعداد انسانها برداشت متفاوت وجود داشت.

با سپاس : مجید شیروی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت از سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا لژیون ششم پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 21:35
ماشالله خداقوت
مهدی خانی لژیون دهم پنجشنبه 4 اردیبهشت 1399 15:10
خدا قوت خدمت آقا مجید بسیار عالی
حسن کدخدایی چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 22:22
خدا قوت
سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 13:41
سلام وخداقوت خدمت آقا مجید عزیز خیلی خیلی قشنگ وپرمعنی وپر انرژی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات