کارگاه آموزشی جهانبینی
پنجشنبه 5 فروردین 1395 ساعت 08:53 | نوشته ‌شده به دست مهدی قلم فرسا | ( نظرات )
به نام خالق هستی

سومین جلسه از دوره پنجاه و پنجم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه تعطیلات نوروزی به نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری همسفر سمانه در تاریخ چهارشنبه 95/01/04 ساعت 13 آغاز به کار نمود.

 

  اگر قوانین را رعایت نکنی، صدمه می خوری. هر کجا بخواهید بروید، قوانین دارد. وقتی دزدها با هم سرقت می کنند، باید بنشینند و  بر مبنای عدالت بین خودشان تقسیم کنند. در بعضی فیلم ها می بینید که دزدی می کنند و بر اساس عدالت تقسیم نمی کنند و همدیگر را می کشند و آخرش هم هیچی گیرشان نمی آید. آنجا هم بازی قانون دارد. همه چیز قوانین دارد. اگر قوانین را رعایت کردی، رستگار می شوی، چون در هستی هیچ کس بیکار نیست.

 


امیدوارم حال همه شما خوب باشد، در این روزهای اول بهار بحمدالله حال ما هم خوب است. به همه شما تبریک و خیرمقدم می گویم. بعضی‌ها از شما ها برای دید و بازدید عید از شهرستان آمدید و بعضی ها هم با خود رهایی آوردند. در کل اینها بازی های مثبتی است که باعث می شود ما را به صراط مستقیم هدایت کند. آداب و سنت هایی که برای انسان ها مفید است را فرا بگیریم و در آنها می توانیم مطالبی را بیاموزیم. پارسال سال بسیار نیکویی داشتیم و ۸۱۹۹ نفر وارد کنگره شدند و کارت عضویت گرفتند و وارد لژیون شدند که همه آنها مسافر نبودند و یک میزان از آنها همسفر بودند که اگر آنها را خارج کنیم، در سال گذشته رقم بالای ۵۰ درصد از کسانی که وارد لژیون شدند به رهایی رسیدند و این یک رقم بسیار بسیار بی نظیر است، چون وقتی یک نفر وارد پروسه متادون درمانی می شود، اگر ۳ ماه روی برنامه باشد، جزء آمار می آید و انگار که ۳ ماه از مواد پاک است. این آمار اگر به ۶ ماه و یکسال برسد که خیلی عالی محسوب می شود. در صورتی که ما بعد از یک‌سال آمار می گیریم و زمانی است که کامل قطع مصرف از مواد مخدر شده و این بدون استفاده از حتی یک دونه داروی خواب آور و ضدافسردگی است. در این زمان ۵ آزمایش می دهند که عبارتند از: آمفتامین(شیشه)، تی اچ سی (حشیش)، مرفین (تریاک و هروئین)، بنزودیازپین‌ها(قرص های خواب آور و متادون). به این مرحله که می رسیم یعنی رقم بسیار خوبی است و به نتایج خوبی رسیدیم.
 

این مراسم که اینجا می آییم، در خانواده یاد می گیریم و رسم بزرگترها را نیز یاد می‌گیریم. فردی به دیگری گفت: من به فامیل و دوستان و ... خدمت می کنم ولی آنها از من خوششان نمی آید. (آن فرد وضع مالی خوبی نیز داشت) در پاسخ به او گفتند: شما که این قدر اوضاع مالی خوبی داری، اجازه می دهی آنها هم به تو خدمت کنند؟ آیا اجازه می دهی یکی از آنها 2 تا تخم مرغ به تو بدهد و جبران کند؟ آن فرد گفت: نه. به او گفتند: برای همین با تو خوب نیستند، چون تو به انسان ها کمک می کنی ولی اجازه نمی دهی پاسخ کمک تو را بدهند. انسان دوست دارد، محبتی می بیند، پاسخ دهد که به گونه های مختلف است. یعنی من اجازه دهم یکی به من 1000 تومان یا یک یادداشت و یا خیلی چیزهای دیگر بدهد. وقتی این امکان را می دهم، این قضیه دو طرفه می شود. این وسط یک چیز دیگر هم نهفته است. یکی بود که می رفت گوسفند می دزدید و به فقرا می داد. به او می گفتند این چه کاری است که می کنی؟ در جواب می گفت: دزدیدن گوسفند گناه و دادن آن به فقرا ثواب است. این گناه به آن ثواب در به درمی شود. این وسط کله و پاچه و دل و جگر و پوست هم برای خودش می ماند. حالا عیدی دادن و گرفتن ما هم همین طور است و این یک بازی است. زندگی و خلقت همه اش بازی است و جدی است، ولی خیلی آن را جدی نگیرید. اگر در این بازی اشتباه کنید، پوست سر آدم کنده می شود. اگر هم خیلی جدی بگیرید، خودتان از بین می روید. یک بازی است که باید ادامه دهید. با تمام راهی که انبیاء می گویند و آن راه صراط مستقیم است، باید قوانین این بازی را در نظر بگیرید. صراط مستقیم همین است که اگر می خواهی در بازی شرکت کنی، باید قوانین آن را رعایت کنی. اگر قوانین را رعایت نکنی، صدمه می خوری. هر کجا بخواهید بروید، قوانین دارد. وقتی دزدها با هم سرقت می کنند، باید بنشینند و  بر مبنای عدالت بین خودشان تقسیم کنند. در بعضی فیلم ها می بینید که دزدی می کنند و بر اساس عدالت تقسیم نمی کنند و همدیگر را می کشند و آخرش هم هیچی گیرشان نمی آید. آنجا هم بازی قانون دارد. همه چیز قوانین دارد. اگر قوانین را رعایت کردی، رستگار می شوی، چون در هستی هیچ کس بیکار نیست.

 

 

شما یک کارخانه داری که برای چرخاندن آن کارگر در آن کار می کند. زن و شوهر کار می کنند که زندگی را بچرخانند. هستی هم همین طور است. شما نمی توانی بگویی که هستی بدون قانون و کارگر است. تمام گیاهان، حیوانات و دریاها کار می کنند. وقتی ما حرارت زمین را بالا می بریم و درختان را از بین می بریم، گرما هم بالا می رود و یخ های قطبی ذوب می شوند و زندگی ما به مخاطره می افتد. الان چند سال است که این طوری است. هوا گرم می شود، درختان شکوفه می زنند و یک مرتبه زرد می شوند و از قانون خود خارج می شوند، چون قوانین را در نظر نگرفتیم. تمام گیاهان و حیوانات کار می کنند و غذای ما را می دهند. پس کسی در زندگی بیکار نیست. کنگره هم همین طور است. به سفر اولی ها باید خدمت کرد. در گله هم همین طور است. به نوزادان خدمت می کنند و وقتی بزرگ شدند، به دیگران خدمت می کنند. همه باید در کنگره خدمت کنیم و اگر خدمت نکنیم، کنگره روی پا نمی ایستد. به همین دلیل سال آینده را سالی تعیین می کنیم که بتوانیم زمین آکادمی را تهیه کنیم. دستور جلسه سال آینده ما تهیه زمین کنگره و یا استحکام پایه های مالی کنگره است. همان چیزی هم که در کشور نامگزاری شده است.

 

 

استحکام پایه های مالی و تهیه زمین یعنی اقتصاد برای کنگره 60. برای عملیاتی کردن آن معرفت لازم است. تا زمانی که معرفت کسب نکنیم، نمی توانیم عمل سالم را انجام دهیم. اول باید از نظر معرفت و آگاهی و دانش به مرحله ای برسیم که من دارم برای چی این پول را برای زمین می دهم. در کنگره برای درمان هر نفر 11000000 تومان هزینه می شود که قبلاً آن را حساب کرده ایم. آیا من توانستم در مقابل آن مبلغ، چیزی پرداخت کنم و این پرداخت برای کل است و در جیب هیچ فردی به تنهایی نمی رود و همه آن وقف است مثل مسجد و حسینیه و ... بنابراین باید همه در سال آینده سیستم آکادمی را برای آیندگان پیاده کنیم، نه تنها برای درمان اعتیاد بلکه برای درمان انواع بیماری ها. همان گونه که این سرزمینی که در آن زندگی می کنیم و تا 200 سال پیش تمام دانشگاه های کمبریج انگلستان و تمام دانشگاه های دنیا از کتاب های ابوعلی سینا و بقیه استفاده می کردند. کتاب قانون ابوعلی سینا مربوط به داروها و خواص دارویی است و در این سرزمین بود که انواع بیماری ها را درمان می کردند. الان هم در کشور ما پزشکان در قسمت های مختلف، کارآزموده ترین پزشکان جهان هستند، بنابراین اگر می گویم که اگر ما یک آکادمی درست کنیم، برای درمان بیماری اعتیاد و درمان بقیه امراض است چون دانش و اطلاعات و آگاهی آن را داریم، چون در بعضی بیماری ها به کمک پزشکان خیلی موفق بودیم. این کاری است که به کمک هم خواهیم کرد و این آکادمی را بزرگ خواهیم کرد. بارها گفتم که به زبان انگلیسی خواهد بود تا بین المللی باشد. اگر کسی می خواهد برای این کار اقدام کند، باید بداند برای چی این کار را می کند. در کنگره برای معرفت کار می کنیم. معرفت به ما خیلی ساده می گوید: ای انسان هر چه بکاری، درو می کنی. گندم از گندم بروید، جو ز جو. خوبی بکاری، خوبی برداشت می کنی. نفرت هم بکاری، نفرت برداشت می کنی... بعضی ها می خواستند عدالت را با خون ریختن برقرار کنند. مثل آلمان هیتلر که می خواست کل دنیا را بگیرد و بر مبنای عدالت تقسیم کنند. تعداد زیادی را کشتند و به خاک و خون کشیدند تا بر مبنای عدالت تقسیم کنند. مگر می شود با کشتار به عشق و محبت رسید. در معرفتی که می خواهیم کسب کنیم، همین را می خواهیم بگوییم. اگر تابع زندگی خوب و آسایش هستی، باید از خط و خطوط قرمز عدول نکنیم.

 

 

امروز چون بچه ها از شهرستان آمده بودند، یک ساعت جلسه را زودتر شروع کردم تا به شهرهای خود برسند. نکته دیگر اینکه تمام نمایندگی ها باید به آن آگاه باشند، اینکه باید خودکفا باشند و روی پای خود بایستند و چشم انتظار دفتر مرکزی نباشند که این امامزاده کور می کند که شفا نمی دهد. آب پاکی را روی دستتان بریزم. می خواهم آن 30 درصد را 20 درصد کنم. انتظار نداشته باشید پول هیدج یا ابهر یا اراک را برای اصفهان خرج کنم، یا پول اصفهان را به سمنان بدهم و پول سمنان را به تهران و... این کار را نمی توانیم بکنیم. باید تمام شهرها روی خودشان حساب کنند و روی پای خود بایستند و این برنامه ریزی را انجام دهند. این کاری که ما در سطح کل کنگره کردیم، شما باید بعد از کسب معرفت انجام دهید. ما وقتی کنگره را شروع به کار کردیم، روی کمک های دولتی و خارجی به هیچ عنوان حساب نکردیم و در آینده هم روی کمک های آنها حساب نمی کنیم. ما نیامدیم که نون خور دولت باشیم. دولت خودش کلی هزینه دارد. ما هم به آنها اضافه شویم که برای ما خرج کند؟ ما یاد گرفتیم که روی پای خود بایستیم و روی خودمان حساب کنیم. الحمدالله وضعیت ما نسبت به خیلی NGO ها بهتر است و جزء NGO های درجه یک است و نیاز به کمک کسی نداریم و مشکلات مالی و اقتصادی نداریم. فقط دلیلش این است که روی خودمان حساب کردیم و گفتیم که گاوی که نان گدایی بخورد، شخم نمی زند. چون روی این منوال حرکت کردیم، توانستیم به نتایج خوبی برسیم. در تمام شهرستان ها سعی کنیم که در سال آینده که سال استحکام پایه های مالی است، هم برای آکادمی زمین بخریم و هم برای شعب. برای همه شما سال خوب و خوشی را آرزو می کنم. انشاالله همه ما رستگار شویم.

 

نام فایلتاریخمدت زمانحجم (MB)لینک
فایل صوتی سخنان مهندس95/01/0400:24:0911.0دانلود
فایل صوتی رهایی ها95/01/0401:19:1437.1دانلود


منبع کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic