گزارش عملکرد لژیون هفتم روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 15:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر ریحانه L7 | ( نظرات )

در هستی هر چیزی دارای شعور است و شعور هر چیزی با هم متفاوت است.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....
سلام دوستان اشرف هستم کمک راهنمای یک همسفر:

از همه ی اعضای لژیون تشکر و قدردانی می کنم که هفته‌ی راهنما را بار دیگر به من تبریک گفتند و جشن کوچکی در کنار اعضا برگزار کردیم و همچنین خوشحالم که بار دیگر دور هم جمع شدیم و توانستیم لژیون تشکیل بدهیم و همدیگر را بعد از چند ماه ببینیم.
در ابتدا باید بگویم که حرف های آقای مهندس همگی مانند طلاست  و آقای مهندس تأکید زیادی بر سی دی نوشتن دارند، حتی دیده بان، اسیسنت، راهنما و... چون از عواقب آن اطلاع دارند، ما شاید ظاهر قضیه را نگاه کنیم.
 نوشتن سی دی برای ما فواید زیادی دارد یکی اینکه دست خط من خوب می شود، تمرکزم بالا می رود، غلط املایی های من خیلی کم می شود و کم کم سراغ مطالعه می رویم و... این ها صور آشکار است که ما می بینیم و صور پنهان آن، این است که دانایی من بالا می رود.
نکته ای که هست اینکه گفته اند : ز گهواره تا گور دانش بجوی. یعنی انسان در کل زندگی باید به دنبال آموزش باشد. 
در ادامه درباره ی سی دی نفس و جسم توضیحاتی دادیم که هر چیزی دارای شعور و آگاهی است مثلأ یک بوته ی خار می آید و اطلاعات می گیرد و تبدیل به یک گیاه می شود و آن قدر اطلاعات می گیرد و رشد می کند تا تبدیل به یک درخت خرما شود و آخرین مرحله ی یک گیاه می شود اولین مرحله ی یک حیوان، درخت خرما دارای مغز است و اگر درون آب فرو رود غرق می شود یا درخت انگور که رونده است ؛ پس من هم مانند این‌ها می‌توانم رشد کنم با آموزش دیدن و جمع آوری اطلاعاتم و بالا بردن دانایی خودم.
اگر در زندگی تقدیر ناخوشایندی اتفاق بیفتد، ما نباید غافل باشیم، باید آماده ی تقدیر ناخوشایندی که برای ما رقم خورده است باشیم.
یک وقت اتفاق بدی می افتد، باید همیشه جایگاهمان را محکم کنیم و با تفکر درست، خودمان را برای مقابله با مشکلات آماده کنیم.
مثل سربازها در پادگان آماده باش باشیم.
زمانی که درگیر بیماری کرونا شدیم آقای مهندس ازقبل تدبیری اندیشیده بودند که لژیون ها ازهم نپاشد و فضای مجازی را به راه انداختند.
ما در هیچ شرایطی نباید بترسیم، ترس بدترین چیزی است که باید از آن دوری کنیم؛چون تفکر ما رامختل می کند.
درست مثل زمانی که دزدی دنبال ما باشد قدرت تفکرمان را از دست می دهیم حتی قادر به باز کردن کلید نیستیم.
یک انسان محکم بودنش برمبنای آگاهی ودانایی اوست،هرانسانی که علمش بالاترباشد محکم تراست.
مثل بچه های کنگره چون جهان بینی آن ها بالاست و درمان  شده اند، و در جایی که مواد است وسوسه نمی شوند،تصمیماتشان محکم است وبه آرامش رسیده اند.
جنگ بدون کشته وخونریزی معنایی ندارد.
منظورازجنگ مشکلات هستند که آسیب زننده است، مشکلات حل می شوند ولی اگر ترس باشد خیلی مشکل آسیب زننده تر می شود.
چرا انسان نمی تواند یک دانه لوبیا را با تمام خواص اش تولید کند؟؟
هرچیزی درجهان دو قسمت  دارد و هر چیزی نفسی دارد، دانه ی لوبیا دارای نفس است وشاید صور آشکار آن را بشود درست کرد ولی صور پنهان را هرگز نمی شود.
ازجمادین مردم ونامی شدم 
از نما مردم به حیوان سر شدم
مردم از حیوانی و آدم شدم
از چه ترسم کی ز مردن کم شوم
مفهوم شعر مولانا این است که هر چیزی در هستی دارای صور پنهان و صور آشکار است .
این شعر مراحل یک نفس رانشان می دهد.
نفس انسان اول مرحله ی جمادین را طی کرده است وبعد که به شناخت و آگاهی رسیده است وارد مرحله ی گیاهی شده است، که شاید همان بوته ی خار بیابان باشد.
بوته ی خار وقتی از این دنیا می رود نفس اش از بین می رود و در بعد دیگر تبدیل به یک گیاه گلدار می شود، چون شناخت و آگاهی اش بالاتر رفته است واگر مجدد شناخت وآگاهی اش بالاتر برود تبدیل  به درخت خرما می شود، و وقتی آن مراحل را طی کرد وارد مرحله ی حیوانی می شود و بعد ازطی مراحلی وارد مرحله ی انسانی می شود.
جهان هستی هم به همین ترتیب به وجود آمده است.
اول هسته ی اولیه کاشته شده است و از اطراف، انرژی و نیرو گرفته است وکم کم بزرگ وبزرگتر شده است واولین لحظه ای که آن هسته شکافته می شود
صدای وحشتناکی بوجود می آید که نامش بینگ بنگ است.
در قرآن می‌گوید: پناه می برم به خدا آن لحظه شکافته شدن.
شعور وآگاهی درخت خرما بیشتر است یا یک کرم؟؟ شعور یک کرم بیشتر است؟
کرم در مرحله ی حیوانی است ولی درخت خرما در مرحله ی گیاهی قرار دارد و اطلاعاتش کمتر از کرم است. 
نفس یک کرم هم همین طور است. شعورش به حدی نرسیده که بتواند جسم یک کرم را به حرکت در بیاورد.
انسان مراحل زیادی را طی کرده است تا به این مرحله رسیده است، سختی های زیادی کشیده است تا به این مرحله برسد و هر نفسی به هر بعدی برود اطلاعات  خودش را می برد.
چون برایش خیلی زحمت کشیده است وهمه جا به کمکش می آید، روح درآن موقع دمیده می شود، روح القاء مثبت و روح القاء منفی چرا که اختیار کامل دارد.
وقتی ما می توانیم به کسی کمک کنیم که خودش بخواهد واگر نخواهد ما نیرو هایمان را ازبین می بریم. باید نیروهای خود را نگه داریم برای تکالیفی که به عهده ی خودمان است .
نیروی هر انسانی محدود است وبه سختی به دست می آید، ما نباید نیروی خود را صرف کسی کنیم که خواسته ای ندارد واین را بدانیم که در زندگی نباید با انسان نادان بحث کنیم واینکه با نادان سخن مگوئید و سعی نکنید به نادان چیزی بفهمانید؛ زیرا آن حرف خودش را می زند و فقط انرژی شما را از بین می برد.
زندگی انسان بر مبنای 3 اصل پیش می رود.1 خواست 2 تفکر.3 تقدیر.
تقدیر از کلمه قدر می آید یعنی اندازه ، من امروز با خواست و تفکر خود تقدیر یک سال دیگر خود را رقم می زنم. 
ما در امر زندگی نباید غافل باشیم زندگی به مانند یک رودخانه جاری می باشد که امکان دارد ناخالصی وارد آن گردد مثل امروزه که فاضلاب ها را در رودخانه ها رها نموده اند ولی رودخانه با حرکت مستقیم خود وبا گذر از فراز و نشیب‌های زیاد آن ناخالصی ها را درون خود حل می کند، ما باید از این کار رودخانه الگو بگیریم.
وقتی با دانش وآگاهی و دانایی لازم در امر زندگی پیش برویم برای مسائل همیشه قبل از وقوع راه حل داریم و می توانیم به راحتی وبا صرف کمترین میزان انرژی از سد آن موانع بگذریم. دانایی باعث می‌شود ما در جایگاه خود استوار بمانیم.
 زندگی به مانند یک میدان جنگ است ، آن سربازی در این میدان پیروز می شود که آموزش لازم را دیده باشد و از تهور و شجاعت  لازم برخوردار باشد.
وقتی که با تهور به مسائل نگاه کنید محاسبات صحنه عوض خواهد شد ؛ ولی زمانی که با ترس به مسائل نگاه کنیم قدرت حرکت از ما گرفته می شود.
در جهان مادی ذرات تشکیل دهنده این جهان مادی همه دارای یک سطحی از شعور و آگاهی هستند. بسته به آن میزان از آگاهی، یک ماده مانند عناصر شکل می گیرد. در جهان امروز ما با تمام دانش و آگاهی که داریم قادر نیستیم کوچکترین هسته جهان مادی یعنی یک اتم را بسازیم و یا یک بذر لوبیا تولید کنیم، اگر بتوانیم یک بذر لوبیا هم تولید کنیم و آن را بکاریم هرگز سبز نمی‌شود و محصول نمی دهد.چرا؟ چون یک دانش وآگاهی ماورای ماده وجود دارد که امروز برای انسانها شاید قابل فهم وادراک نباشد ، اما وجود دارد.
 هر نفس بر مبنای سطح شعور و آگاهی که کسب نموده است تعیین موجودیت می‌کند. نفس یک بوته بیابانی با نفس یک درخت انگور و نفس یک پشه متفاوت است واین تفاوت در میزان آگاهی وشعور آنها است.
در آخر همسفر زهرا دفتر دبیری را با احترام به همسفر عزت تحویل دادند و این جایگاه را به ایشان تبریک گفتند.

تنظیم و ارسال : همسفر ریحانه


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عزت لژیون لژیون هفتم دوشنبه 5 خرداد 1399 16:18
خدا قوت خدمت راهنمای بزرگوارم خانم اشرف عزیز وخانم ریحانه
خدا قوت خدمت خانم لیلای عزیز بابت عکاسی خوبی که داشتند وبابت خدمت در سایت
زهره L6 یکشنبه 4 خرداد 1399 11:39
خدا قوت عزیزان
حسن کدخدایی شنبه 3 خرداد 1399 12:14
خدا قوت
همسفر اشرفL7 شنبه 3 خرداد 1399 09:39
تشکر فراوان از تمامی اعضای لژیون هفتم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic