لبه سعادت
پنجشنبه 8 خرداد 1399 ساعت 07:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه 8 | ( نظرات )
مقاله در باب دستور جلسه
به قلم همسفر اعظم 
از لژیون هشتم


لطفاً به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....
سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر:

در این وادی درباره صفت انسان توضیح داده است.
این‌ که انسان می‌تواند صفت های گذشته ی خود را (خوب یا بد) تغییر بدهد، در واقع آن صفات در انسان صادق نیست چون انسان جاری است.

انسان در هر شرایط و هر ویژگی که قرار دارد می تواند آن ویژگی خود را تغییر بدهد . اشخاصی که صراط مستقیم ، درستی ، راستی ، حقیقت را می بینند و صداقت دارند به درجات بالا می رسند. بعضی از مواقع ما انسان ها خوبی ها را نمی بینیم ولی کوچکترین نقطه سیاه روی کاغذ سفید را می بینیم.

وادی هایی که در کنگره روی آن کار می شود 14وادی است. که گویی 14قانون و یا 14پله هستند که هدایت کننده انسان است و درست و عملیاتی است به طور مثال دروغ نگفتن ، تفکر کردن و فکرکردن در هر کاری و هر کدام درسی... و این ها ربطی به هیچ دین و مسلکی ندارند و برای همه انسان ها قابل اجرا می باشند.

این وادی به انسان راه درست زیستن و امید به زندگی بهتر را آموزش می دهد و هم هشدار است و هم آگاهی، که مثل یک شمشیر برنده است که اگر در بدترین شرایط باشیم می توانیم با تفکر و اراده ، گذشته ی خود را تغییر بدهیم و به واقعیت صراط مستقیم یعنی درستی و صداقت پی برده و به ارتقاء برسیم.

هشدار به این معنی است که من فکر کنم که به یک دانایی رسیده ام و نیاز به آموزش ندارم و منیت مرا بگیرد و متوقف بشوم؛ آن گاه مسیر تغییراتم را به سمت و سوی سقوط و نابودی آغاز نموده ام.

و امید این است که در بدترین شرایط امید خود را از دست ندهیم و با تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، عشق سالم، حس سالم، بتوانیم خودمان را از قعر تاریکی و حتی از جهنم بالا کشیده و به درجات بالا که همان "صفات خداوند" است؛ برسیم.

پس در هر شرایطی هستیم می توانیم به بهترین و بالاترین درجه صعود یا سقوط کنیم و مورد لطف و حمایت قدرت مطلق و نیرو های ما فوق قرار بگیریم.

خداوند به انسان ها می‌فهماند که پایان هر چیزی می تواند آغازگر چیز دیگری باشد. انسان هیچ وقت از بین نمی رود و باید همیشه تلاش و کوشش کند، همیشه با هستی بوده و خواهد بود.

بزرگترین معجزه ی زندگی حیات است که غم، اندوه، شادی و عشق، همه به هم دیگر ربط دارد، به طور مثال اگر سیاهی را ندانی از سفیدی چه می دانی؟

چهار عنصر مخالف (آب ، باد ، خاک و آتش) جهان را به وجود آورده است اما نور ، صوت و حس سه مولفه ای هستند که در تمام هستی وجود دارند و بدون آن ها هستی هیچ مفهومی ندارد و بین این جهان و جهان های دیگر و در کل بین تمام هستی ارتباط برقرار می کنند.

نور در هستی به تمام جهان آفرینش فرمان می دهد و این نور است که به خورشید و تمام موجودات هستی می گوید که روح به جسم برگردد و نار وجودی خود را با تزکیه و پالایش تبدیل به نور کند زیرا صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است و ما می توانیم صفت های زشت و بد خود را به صفت های خوب و زیبا تبدیل نماییم.

صوت اگر نبود هیچ ارتباطی نبود حیات نبود. سکوت محض بود. در نهایت این کلام و صوت است که می گوید انسان چیزی نیست مگر آنچه از تلاش و کوشش بدست می آورد. هر انسانی در هر جایگاهی که قرار بگیرد از تلاش و کوشش خودش است و خداوند به انسان اختیار کامل داده است که راه خودش را انتخاب کند.

حس مانند خداوند در تمام هستی و نیستی موجودات است که در این دنیا و در آن دنیا قابل دیدن نیست و جایگاه آن در قلب و دل ماست؛
و مهمترین هدیه ی خداوند به انسان عقل است که با نیروی حس به کار می افتد. پیام های نور و صوت را حس دریافت می کند. نور و صوت همان گونه که مفید و سازنده می باشند، می توانند در بعضی از مواقع مخرب هم باشند.
انسان دارای پنج حس ظاهر است که اگر از این پنج حس عبور کند می تواند به حس درون که همان صور پنهان (الهام و تقوا) است، برسد.

صور آشکار انسان خاک و صور پنهان نار است. 
وظیفه ی انسان این است که در طول زمان صور پنهان خود را ذره ذره خالص و پالایش کند.

به عبارت دیگر ویژگی های گیرنده و فرستنده ی ما که در حقیقت صفت خود ما است. برای اینکه صفت گذشته ی خود را تغییر بدهیم باید حس خود را تغییر بدهیم و از روی قانون پیش برویم، راحت تر است و در صورتی که غیر از آن باشد سخت می شود.

اولین کار برای اینکه خود را تسویه کنیم تفکر سالم است.

وقتی تفکر سالم باشد، ایمان سالم هم به وجود می آید.
ایمان سالم یعنی تجلی نور خداوند در انسان و یا اعتقاد راسخ به موضوعی یا چیزی، پس ایمان یکی از مفاهیم الهام می باشد و نور خدا در انسان همان صفات خداوند در انسان تجلی می شود.

از ایمان سالم، که پیدا کردیم به اعتقاد راسخ، به خداوند می رسیم که از آن عمل سالم به وجود می آید، وقتی که عمل سالم به وجود آمد، حس سالم آشکار می شود و از حس سالم، عقل سالم به وجود می آید.

چون حس اولین نیرویی است که عقل را به کار می اندازد و از عقل سالم، عشق سالم به نمایش در می آید چون وقتی عاقل باشی، عقل حکم می کند که عاشق باشی و دوست داشته باشی و تمام هستی و موجودات دنیا را دوست خواهی داشت و به آن احترام خواهی گذاشت.

آدم بد به ما می آموزد که بدی، زشت است و او معلم ما خواهد شد و او را دوست خواهیم داشت و هر کار زشتی که او انجام می دهد ما سعی می کنیم آن را انجام ندهیم.

وقتی که به عشق سالم برسیم می فهمیم که از روی جهل و نادانی و بعضی مواقع روی نیازشان بوده است و این اشخاص با دست خودشان وسیله ی نابودی خودشان را فراهم می کنند و آن موقع است که تو بر مبنای شرایط به وجود آمده تلافی می کنی یا می بخشی و گذشت می کنی و وقتی از صفات خداوند در تو باشد (توانا، قهار، حکیم و بخشنده و...) که در مورد انسان هم صادق است.

پس در آخر به این نتیجه می رسیم که انسان در هر جایگاه و مقامی و مکانی که باشد می تواند صفت گذشته را در خود تغییر بدهد و به بهترین جایگاه برسد و فقط با پالایش و تزکیه امکان پذیر است و با حرف و سخن نیست.

نویسنده: همسفر اعظم م لژیون هشتم 
تنظیم و ارسال: کمک راهنما همسفر فاطمه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلا لژیون 2 جمعه 9 خرداد 1399 23:15
خداقوت خدمت خانم اعظم ،بسیار زیبا وآموزنده بود. خداقوت خدمت خانم فاطمه ی عزیز.
همسفر صدیقه L6 جمعه 9 خرداد 1399 17:53
سلام و خدا قوت خدمت خانم اعظم بابت نوشتن این مقاله زیبا آموزش گرفتم
خدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیزم
همسفر مهتاب لژیون چهارم جمعه 9 خرداد 1399 10:57
سلام و خدا قوت خدمت خانم اعظم خیلی آموزش گرفتم
همسفرزهرالژیون7 پنجشنبه 8 خرداد 1399 09:10
خداقوت خدمت خانم اعظم عزیز.تشکر بابت نوشتن مقاله ی بسیار خوبتون.بسیارجامع وکامل نوشتید.
ازخانم فاطمه ی عزیز سپاسگزارم بابت ارسال مطالب
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic