چراغ راه
پنجشنبه 8 خرداد 1399 ساعت 12:37 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه 8 | ( نظرات )
برداشت از سی دی صوت

به قلم همسفر لیلا


لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....
سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر:

در اول سی دی آقای مهندس در مورد بیماری کرونا صحبت کردند و خوشحال بودند که طی چند سال سی دی هایی بیرون دادند و آموزش‌هایی دادند مثل سی دی سپ، که باعث شده از در گیری بیماری کرونا جلوگیری شود. این ویروس در محیط قلیایی قابل رشد نیست و با خوردن روزانه ۳ مرتبه آبلیمو یا سرکه سیب یا دی سپ از ابتلا به این بیماری جلوگیری می‌ شود. در مورد اهمیت غذاها که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود صحبت کردند و از اهمیت تخم مرغ که دارای ویتامین K² و روغن حیوانی است گفته شد و هدف اصلی خود را پیشرفت علم کنگره می‌دانند و سعی دارند به جهان ثابت کنند که اعتیاد درمان می شود. در صورتی که در بیرون از کنگره قبول ندارند که اعتیاد قابل درمان است و آقای مهندس سعی در ثابت کردن آن دارند.

اگر ما یک دشت کویر که چندین استان را در بر می‌گیرد در نظر بگیریم و یک دانه از شن های این کویر را ببینیم منظومه شمسی در برابر جهان هستی مثل یک دانه از این شن ها است. تازه این بحث در صور آشکار است و در صور پنهان و در آخرت نمی دانیم که چه جهان هایی وجود دارد؛ حتی انسان های اولیه به این معتقد بودند و هدف برای مطرح کردن آن این است که می‌خواهند بگویند انسان نابود نمی‌شود و از بین نمی رود بلکه از جهانی به جهان دیگر انتقال داده می‌شود. کسانی که این مطلب را انکار می‌کنند چون فقط چیزهایی را قبول می‌کنند که می‌توانند ببینند، چرا؟ چون آن جهان ها جنسش با جهانی که ما در آن زندگی می‌کنیم فرق دارد و فرستنده و گیرنده های خاص خودش را می‌خواهد و ما باید حس خود را از راه مثبت قوی کنیم تا بتوانیم آن را درک کنیم.

هر کدام از ما در هستی یک نقشی داریم و یک کاری انجام می دهیم برای مثال کارکنان یک کارخانه را مثال می زنند که اگر ما کاری در هستی انجام می دهیم اگر چه جزئی باشد باز هم برای تکامل خودمان است که به هستی کمک می کنیم و باید این وظیفه را به نحو احسنت انجام بدهیم تا بتوانیم به مرحله تکامل و آگاهی برسیم و وارد مراحل بعدی شویم. نکته اینجا است که همه موجودات و انسان ها، مخصوصاً انسان در جهت مثبت و ارزش ها حرکت نمی کنند و خیلی‌ ها هستند که کارشکنی می‌کنند و معکوس عمل می‌کنند و کارشان هیچ بهره‌ای ندارد، از آن ها به عنوان مصرف کنندگان بی مصرف یاد می کنند؛ حتی در چرخه خانواده که همه اعضای خانواده کار مفید انجام نمی‌دهند و عده‌ای هستند کار مفید انجام می‌دهند و عده‌ای مصرف کننده هستند و از خدمات دیگران استفاده می‌کنند و می روند یک گوشه برای خودشان می نشیند.

در زندگی فراز و نشیب‌هایی است، طناب تا پایین نرود نمی تواند آب بالا بیاورد اینکه من در زندگی تا شکست نخورم و مشکل برایم پیش نیاید نمی توانم صعود کنم و به درجه بالایی برسم اینکه من با یک نفر مصرف کننده زندگی می کردم تا با کنگره آشنا بشوم و آموزش ببینم و پیشرفت کنم که وارد سفر دوم شدم؛ نباید فکر کنم که مشکلات من تمام شده بلکه پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است و مشکلات جدید پیدا می شود و در زندگی آرام و بی سر و صدا هیچ پیشرفت و صعودی وجود ندارد.

در وادی دهم نیز خواندیم؛ صوت ‏، حس و نور ۳ مولفه هستند که نه تنها باعث ارتباط بین جهان فیزیکی می شوند بلکه همه جهان و جهانیان را به هم مرتبط می کنند نه تنها در هستی بلکه در همه جهان ها وجود دارند و این سه مولفه هستند که موجودات را حفظ می‌کنند و اگر یکی از آن ها نباشد آن دو تای دیگر کار را انجام می دهند و صوت است که هم می‌تواند اثر مخرب داشته باشد و هم اثر سازنده که خودمان باید تشخیص بدهیم.

در جزوه جهان بینی استاد امین اشاره می‌کنند: که از کنار هم قرار گرفتن اصوات بی معنی موسیقی به وجود می آید و می‌فرمایند بعضی از موسیقی ها برای بعضی از مواد مخدر ساخته شده و اثرات مخربی دارد ولی بعضی از موسیقی ها آثار سازنده دارند و موقع انجام دادن کارها به ما انرژی و الهام می‌دهد.

نباید هر صوت و یا تصویری را ببینیم چون که بعضی صوت و تصویر ها باعث می شود که ما آن صوت و تصویری را که باید دریافت کنیم، دریافت نکنیم و این اثر مخرب دارد. هر جا صوت هست، تصویر نیز وجود دارد حتی در جهان آخرت و می‌توانیم گوش کنیم و درباره آواهای کنگره که واقعاً چقدر آرامش بخش هستند.

از چه زمانی می توانیم به فرمان عقل برسیم و در این مورد به دو نکته اشاره شد:
اول این که ما مسئولیت هایی داریم که باید به نحو احسنت انجام دهیم. مسئولیت‌های ما همان بار چمدان است که باید بارش را سبک کنیم یعنی بدهکاری نداشته باشیم، اگر وظیفه ای به ما محول شده، کامل انجام دهیم تا بار سبک شود چون باید با دست حمل شود.
دوم این که: توشه کوله بارمان عشق و محبت باشد چون عشق و محبت هیچ وزنی ندارد و راحت داخل کوله پشتی می توانیم جا بدهیم و در این راه کوله بار را باید سنگین کنیم؛ یعنی باید ببینیم چقدر به دیگران کمک کرده ایم و عشق ورزیده ایم و در اصل چقدر به خودمان خدمت کرده ایم چون ما مادیات را دنبال خودمان نمی‌توانیم ببریم ولی معنویات را می بریم پس چمدانی سبک و کوله باری سنگین.
مادیات وزن دارد و داخل چمدان می گذاریم و با دست حمل می شود ولی معنویات بدون وزن است و همه جا همراه ما است کسی که پولی دارد اما نمی‌تواند ببخشد خودش مالک آن پول نیست و امام علی علیه السلام می فرمایند: "بخیل خزانه‌دار وارثش است."

چرا افراد خودکشی می‌کنند؟
ما در کنگره مثلث درمان داریم و مثلث درمان از جسم، روان و جهان بینی تشکیل شده است که این سه، همدیگر را کامل می‌کنند و اگر جسم و جهان بینی شخصی درست نباشد مشکلات روانی برای آن فرد به وجود می‌آید یعنی اگر از نظر هورمونی فرد مشکل داشته باشد یعنی موادی در جسمش کم باشد و هورمون هایش به حد کافی ترشح نشود یا بیشتر ترشح شود باعث می شود که آن فرد شادی و نشاط کافی را نداشته باشد و مشکلات روحی و روانی زیادی برایش پیش آید و در زندگی همه چیز را تیره و تار ببیند و دست به خودکشی بزند.

در مورد جهان‌بینی نیز همان طور طرز فکر خیلی مهم است که با موضوعات چگونه زندگی کنم مثلا من کنار یک مصرف‌کننده زندگی می کنم و الان مصرف‌ کننده من راه خودش را پیدا کرده و من در کنار او به کنگره می آیم و باعث شده است این راه برای من باز بشود و بتوانم آموزش های ناب بگیرم که در بیرون از کنگره یک فردی که مصرف کننده نیست یا مصرف کننده ندارد، از آن بی بهره است.

در داستان حضرت مسیح (ع) و پیامبر (ص) می‌توانیم به این دیدگاه برسیم که اتفاق هایی که ناگوار به نظر می آید؛ خیلی هم ناگوار نیست و خیلی زیباست و زیبایی آن را ببینیم و کافی است کمی تحمل و تفکر کنیم که این اتفاقی که برای من افتاده حکمتی دارد و می‌شود یک سازندگی.


نویسنده: همسفر لیلا لژیون هشتم 

تنظیم و ارسال: کمک راهنما همسفر فاطمه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت از سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر صدیقه L6 جمعه 9 خرداد 1399 17:54
سلام و خدا قوت خدمت خانم لیلا و خانم فاطمه عزیز
مسافر شاهین جمعه 9 خرداد 1399 15:31
سلام خدا قوت
حسن کدخدایی جمعه 9 خرداد 1399 14:29
خدا قوت
همسفر ریحانه لژیون هفتم پنجشنبه 8 خرداد 1399 21:26
خدا قوت
همسفرعزت لژیون هفتم پنجشنبه 8 خرداد 1399 12:55
خدا قوت خدمت خانم لیلاو کمک راهنمای محترم خانم فاطمه
خدا قوت خدمت خانم لیلای عزززیز مدیر وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات