انسان ها در دو قطب رذائل و فضائل، می توانند تغییر کنند.
چهارشنبه 7 خرداد 1399 ساعت 18:35 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )
روز سه شنبه 6خرداد ماه جلسه نهم از دور نوزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه امین گلی با استادی کمک راهنما مسافر اصغر و نگهبانی مسافر ابراهیم و دبیری مسافر شاهین با دستور جلسه "وادی دهم و تاثیر ان روی من" ساعت 17 شروع به کار نمود.


لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

خلاصه سخنان استاد محترم:

از نگهبان جلسه آقا ابراهیم تشکر می کنم که امروز این فرصت را به من داد تا به خودم خدمت کنم. دستور جلسه امروز وادی دهم میباشدکه می گوید: صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است.
یک بحثی که وجود دارد این که، ما باید روی کلمات خیلی دقت کنیم چون هر کلمه یک بار مفهومی به خصوصی دارد و می خواهد آن مفهوم را به من برساند. در اینجا می‌گوید صفت گذشته در انسان صادق نیست، پس فقط در انسان صادق نیست.
شما اگر به طبیعت نگاهی بیندازید می بینید که حیوان نمی تواند تغییراتی پیدا کند و یک حیوان هرگز نمی تواند یک معادله ریاضی را حل نماید و این در گذشته نبوده و الان هم نیست و در آینده هم نخواهد بود برای مثال یک الاغ در گذشته و حال و آینده هم الاغ خواهد ماند و یا یک درخت، در گذشته و حال و آینده هم درخت خواهد بود و یا یک تکه سنگ، در گذشته یک تکه جامد بوده و در حال و آینده هم  جامد خواهد ماند.
 کل هستی این است، ولی به انسان که می رسد این قضیه متفاوت خواهد بود و انسان قابلیت تغییر دارد و در دو صورت می تواند تغییر کند و فقط این نیست که آن بُعد ملکوتی انسان را در نظر بگیریم و باید آن بُعد منفی انسان را هم در نظر بگیریم.
در وادی دهم این را می‌خواهد به من بگوید که انسان یک خلقی است بین دو تا نیرو یا بین دوتا قوه، بین قطب رذائل و فضائل، و در هر دو صورت می‌تواند در یکی از این راهها تغییر کند. برای مثال : انسانی امشب پولداره و می‌تواند در اثر یک ناآگاهی، فردا تبدیل به یک انسان ورشکسته شود و یا اینکه الان زنده است و ممکن است ده دقیقه دیگر زنده نباشد ،یا امروز مصرف کننده است ولی یک سال دیگر نیست و این صفت را ندارد.
پس به انسان که میرسیم خلقی است ،که قابل تغییر است و مسئله ای که پیش می‌آید اینکه: تغییرات با دعا و ذکر گفتن اتفاق نمی‌افتد بلکه هر تغییری بنا به آن تغییرات خودش شروطی را می‌خواهد برای مثال: برای یک دانه گندم باید بستر لازم برای آن دانه را فراهم کنیم تا آن دانه گندم شروع به رشد و تغییر کند.
انسان هم باید برای تغییرات شروط لازم را خودش در خود  بوجود بیاورد و هیچ شخص دیگری قادر به فراهم نمودن شروط تغییرات برای فردی دیگر نمی باشد.
همان طور که دانه گندم به شکافتن احتیاج دارد انسان نیز به شکافتن احتیاج دارد ولی این شکافتن در بُعد جسمانی و صور آشکار انسان انجام نمی گیرد بلکه شکافتن در بُعد افکار و اندیشه انسان صورت می گیرد. پس لازمه و پله اصلی برای تغییر  در انسان، تغییر تفکر است و تغییر تفکر در انسان صورت نمی گیرد مگر اینکه تغییر آگاهی بدهد.برای مثال: شخصی در یک مسیر، راهی را ۵۰ بار می رود و هر ۵۰ بار به بن‌بست برخورد می کند، آیا اشکال در تفکر این شخص است؟ شاید خیلی هم فکر کند و تلاش کند ولی آن مسیر را می رود ولی به جواب نمی رسد پس مشکل از تفکر این شخص نیست بلکه مشکل از آگاهی این شخص می باشد. و یا اینکه شخصی که به کمپ ترک اعتیاد می رود که یک شبه به درمان اعتیاد برسد، خیلی تلاش می کند و در این مسیر زجر زیادی را متحمل می‌شود، ولی راهی را که می رود منجر به تغییر در او نمی شود. پس باید هر شخصی با تفکر و اندیشه خودش، شرایط تغییر را برای خودش فراهم نماید.


لازمه شرط تغییر، فرمانبرداری است و این اولین گام برای تغییر کردن است و اگر کسی فرمانبردار خوبی نباشد غیر قابل تغییر است.
استاد امین در سی دی معلم می فرمایند که: آدم هایی که فرمان برداری می کنند و حرف معلم را گوش می دهند آدم های باهوش و نابغه نیستند ،بلکه آدمهای عاقلی هستند و زمانی که معلم به او میگوید که از این راه نرو، گوش کرده و اجرا می کند و وقتی که اجرا کرد، توانایی از دست رفته  به او بر می گردد.
در مواقعی هست که تفکر شخص بیمار است و راهنماهرچه به او می‌گوید سرپیچی می کند. زمانی که راهنما به شخص می گوید سی دی بنویس، فکر می‌کند که نوشتن سی دی برای راهنما منفعتی را به همراه دارد و این کار را انجام نمی دهد، در صورتی که متوجه نیست که اگر این کار را انجام بدهد توانایی خودش به خودش برمی گردد.
همانگونه که در سی دی یخبندان گفته شده که: اگر درست گوش دادی و درست حرکت کردی، قادر به تغییر خواهی بود و  اتفاقی که می‌افتد این که: زمانی که به پله آخر رسیدی یعنی همان یک گرم سی روز، نیرویی که با حیله از شما گرفته شده به شما برگشت داده خواهد شد.

قبل از ورود به کنگره جایگاه و اعتباری  داشته‌ای که از تو گرفته شده، و یا توانایی داشته ای که از تو گرفته شده است و برای برگشت آن ها، هیچ راهی به جز فرمانبرداری وجود ندارد و اینکه هر فرمانی که به شما داده شده را به اجرا درآوری و آن را اجرایی کنی( همان وادی ششم) و این مقدمه تغییرات است.
بعضی‌ها از وادی دهم فقط آن قسمت ملکوتی را در نظر می‌گیرند و این اشتباه است. من فعلا اینجا دارم روزی ۱۶سی سی اُتی میخورم، یا قرص متادون میخورم یا تریاک و شیره و هروئین میکشم و فعلا باید دنبال راه چاره باشم و فکر کنم که چگونه از این ها بیرون بیایم و  فعلاً کاری به ملکوت و اینکه ملکوت چه خبره را نداشته باشم.
 به نظر من در سفر اول، همین‌قدر وادی دهم برای من الزامی است که ؛مرا موظف به  تغییر می کند و می‌گوید که صفت خود را تغییر بده و اولین قدم این است که کلمه معتاد را از روی من برداشته و مرا به مسافر تغییر می دهد و می‌گوید که صفت اعتیاد را بر اثر ناآگاهی کسب کرده ای و در حال حاضر آگاهی کسب کن تا بتوانی از آن خارج شوی.
این برداشت من از وادی دهم بود و آن چیزی را که متوجه شده بودم و به آن عمل کرده بودم، تا توانستم از مسیر اعتیاد بیرون بیایم را ،خدمت شما عرض کردم.
 ممنون که به صحبت های من گوش کردید


نویسنده: مسافر حمید رضا لژیون چهارم
عکاس: مسافر حمید لژیون اول
آپلود تصاویر: مسافر مجید
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا ف لژیون یکم جمعه 9 خرداد 1399 20:37
سلام وخداقوت خدمت استاد نگهبان ودبیر لذت بردم
جمعه 9 خرداد 1399 20:36
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان.
مهدی خانی لژیون دهم جمعه 9 خرداد 1399 20:35
سلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیز وبزرگوارم جناب اصغرآقاعظیمی بسیار آموزنده لذت بردم وخداقوت خدمت نگهبان ودبیر عزیز
همسفر مهتاب لژیون چهارم جمعه 9 خرداد 1399 11:02
سلام و خدا قوت خدمت راهنمای محترم اصغر اقا خیلی عالی بیان فرمودید آموزش گرفتم
همسفر عزت لژیون لژیون هفتم پنجشنبه 8 خرداد 1399 12:52
خدا قوت به هر سه جایگاه وتبریک مجدد به مسافر عزیزم بابت دبیری خوبی که داشتند
خدا قوت خدمت خدمتگزاران کنگره وقسمت سایت
پنجشنبه 8 خرداد 1399 11:51
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان
مجید خالویی ۵ پنجشنبه 8 خرداد 1399 10:05
سلام و خدا قوت به سه عزیز جایگاه و خدا را شکر که باز هم جلسات کنگره بر قرار شد
مجتبی L5 پنجشنبه 8 خرداد 1399 09:30
تشکر و خدا قوت به عزیزان زحمتکش در قسمت سایت شعبه امین گلی
زهراح چهارشنبه 7 خرداد 1399 20:08
خداقوت خدمت استاد محترم صحبت های آموزنده و خوبی داشتند خیلی ممنون خداقوت خدمت نگهبان و دبیر محترم و سپاس از خدمت گزاران سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic