سم قطران یکی از کشنده ترین مواد سمی است ...
چهارشنبه 14 خرداد 1399 ساعت 16:02 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید 5 | ( نظرات )

روز سه شنبه 13 خرداد ماه جلسه دهم از دور نوزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه امین گلی با استادی کمک راهنمای محترم مسافر مهدی و نگهبانی مسافر ابراهیم و دبیری مسافر شاهین با دستور جلسه "سیگار" ساعت 17 شروع به کار نمود.


لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...


سخنان استاد محترم:ممنونم از آقا شاهین عزیز بابت دبیری جامع و کامل شان و در ابتدای کار جا دارد که  شاکر خداوند باشم و بعد آقای مهندس و کلیه نگهبانان که این وصلها را انجام می دهند و از آقا ابراهیم عزیز هم تشکر می کنم که اجازه دادند که من در این جایگاه به خودم خدمتی کرده باشم.
در رابطه با دستور جلسه امروز همانطور که دبیر عزیز فرمودند ،سیگار می باشد.

 چیزی که هست، یک ویروسی به نام کرونا در زمین شکل گرفت و کل هستی را به هم ریخت. در ابتدای کار که هنوز با آن کنار نیامده بودیم، همگی ترس و دلهره داشتیم و ناراحت بودیم، ولی آرام آرام که برای ما عادی شد همه چیز به روال عادی خودش برگشت.
در مورد سیگار هم به همین شکل می باشد. آمار سالیانه مرگ و میر ناشی از مصرف دخانیات که در دنیا  گرفته شده، در یک ماه گذشته بیشتر از مرگ و میر ناشی از کرونا بوده است ،ولی می بینیم که هیچ عکس العملی انجام نشد و هیچ گونه ترس و دلهره ای کسی نداشت چون ما با سیگار و مصرف سیگار خیلی راحت کنار آمده ایم و خیلی راحت تخریب های آن را قبول کرده‌ایم.اشخاصی که به کنگره وارد می شوند به دو دسته تقسیم می شوند. یک سری از آنها بلافاصله برای درمان سیگار اقدام می‌کنند ولی دسته دیگر یا اقدام نمی کنند و یا اینکه اگر اقدام کردند ،موفق نمی شوند.
آن دسته‌ای که بلافاصله بعد از گذشت دو ماه از سفر شان، با شوق فراوان سفر سیگار را شروع می‌کنند، آن دسته افرادی هستند که حس های آنها تا حدودی باز شده است.

ما زمانی که مصرف مواد مخدر و مصرف سیگار داشتیم، همه مواقع حواسمان به نوع نگاه مردم و کلام اطرافیانمان نبود و خیلی مواقع به ما اعتراض می‌کردند و از تخریب آنها می گفتند ولی متوجه نبودیم. ولی زمانیکه با آموزش‌های کنگره و جهان‌بینی آشنا شدیم، میبینیم که شخص بعد از گذشت دو ماه از سفرش که کمی حواسش باز شده، برای درمان سیگار اقدام می‌کند. حالا آن کسی که حسش کمی باز شده ولی درمان سیگار خود را انجام نداده باشد، زمانی که می‌خواهد خدمتی در کنگره انجام دهد ولی به خاطر مصرف سیگار به او خدمتی داده نمی شود، یک آشفتگی درونی پیدا میکند و در ادامه به این نتیجه می رسد که برای درمان سیگار خود اقدام کند.ولی کسی که حسش بسته باشد و حس خدمت کردن را دریافت نکرده باشد و از خدمت کردن چیزی عایدش نشده باشد، خیلی راحت از کنار آن رد شده و از این که به خاطر مصرف سیگار به او خدمت ندادند اصلاً ناراحت نمی شود و می رود.
حالا خود سیگار را که نگاهی بیندازیم، در جامعه ۲۵ تا ۳۰ سال گذشته ، سیگار را به خود می طلبید و تقاضای مصرف سیگار را داشت و اگر خوب بنگریم زمانی که به مجلسی وارد میشدیم ،ظرفهای سیگار در آن مجلس چیده می شد و یا بازیگران سینمای ما برای تبلیغ فیلم هایشان از سیگار استفاده می کردند و بازیگران نقش اول فیلم ها، همگی با مصرف سیگار فیلم بازی می کردند، ولی آرام آرام جامعه ما سیگار را از خودش دور کرد و نقش سیگار را آرام‌آرام کمرنگ و در ادامه بی رنگ نمود، یعنی یک انسان سیگاری در مجامع عمومی دیگر جایی ندارد و یا یک اتوبوس که با آن سفر می کنند حتی راننده که اتوبوس هم مال خودش است حق مصرف سیگار را ندارد در صورتی که در قدیم خیلی راحت همگی در اتوبوس سیگار مصرف می کردند.حال این از لحاظ جامعه، ولی تخریب هایی که سیگار بر روی جسم من دارد و من متوجه آن نبودم این که: در گذشته که مصرف سیگار داشتم زمانی که تصمیم به کم کردن آن می گرفتم فقط بر روی پاکت سیگار درصد نیکوتین آن را نگاه می‌کردم و سیگاری را که نیکوتین کمتر داشت را انتخاب می‌کردم که به اصطلاح کمتر به جسم خود تخریب وارد کنم در صورتی که اصلاً متوجه قطران سیگار و بقیه مواد سمی در سیگار نبودم.

سم قطران یکی از کشنده ترین مواد سمی است که در دنیا قرار دارد و ۱ میلی گرم قطران را اگر به یک انسان سالم تزریق کنیم موجب مرگ آن می شود ولی ما هر روزه داریم آن را خیلی راحت مصرف می کنیم و متوجه نیستیم.
حالا زمانی که نمی‌دانستیم فرق می کرد و کسی به ما نگفته بود ولی زمانی که وارد کنگره شدیم و از مضرات و تخریب های آن بر روی جسم خود آگاه شدیم، باید اقدام کنیم.من باید بدانم که کنگره و آموزش‌های کنگره، هر چیزی را که منع کردند و هر قانونی را که وضع کردند، مسلماً به نفع خود من می باشد و اگر به من گفتند که سیگار نکش ،به نفع شخص خود من است و برای سیستم کنگره هیچ منفعتی ندارد.
زمانی که در مصرف سیگار بودیم ،اگر شخصی به ما می‌گفت سیگار نکش ،ضرر دارد، درمقابل او جبهه می‌گرفتیم و می گفتیم که به خودم ضرر می‌زند، به تو که ضرر نمی زند. ولی زمانیکه به صورت واقع بینانه بنگریم می بینیم که چه تخریب زیادی بر روی کائنات دارد و ما امروزه پی بردیم که شیوع ویروس کرونا به خاطر ناسپاسی و بی احترامی بود که به کل هستی و کره زمین کردیم و یک به جای خود به انسانها داد که به جای خودشان برگردند.اگر خوب بنگریم، برای تولید سیگار و برای همین کاغذ سیگار، می بینیم که روزانه چقدر درخت باید قطع شود و یا همان ته‌سیگار که به طبیعت می اندازیم و یا در زیر سیگاری می‌گذاریم زمانی که با اکسیژن ترکیب می‌شود سمی تولید می‌کند که ۴۰۰ برابر سمی تر از دود خود سیگار است و ما خیلی وقت‌ها همین ته سیگار هایمان را در زیر سیگاری در کنار عزیزترین کسانمان  قرار می‌دهیم.
یک ته‌سیگار که ما خیلی راحت آن را در طبیعت می‌اندازیم، ۳۰۰ سال طول می کشد تا زمین آن را تجزیه کند و سم یک ته سیگار تا شعاع یک متری خود را آلوده می‌کند و اجازه رشد هیچ گیاهی را نمی‌دهد و اینها گوشه ای از ضررهای سیگار است که ما اصلاً متوجه آن نیستیم و خیلی راحت از کنار آن می‌گذریم.

پس در کل که انشاالله به اینجا رسیده باشیم که بتوانیم درمان سیگار خود را که برای کامل کردن درمان اعتیادمان و درمان سیستم ایکس خودمان است انجام بدهیم و به این نتیجه رسیده باشیم و بدانیم که مسلماً تمام این فواید به نفع خودمان است.
از اینکه به صحبت های من گوش دادید متشکرم.


نویسنده: مسافر حمید رضا لژیون چهارم
عکاس: مسافر حمید لژیون اول
آپلود تصاویر: مسافر مجید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی L5 چهارشنبه 21 خرداد 1399 16:12
سلام و خداقوت به تمام زحمتکشان کنگره
و تشکر از اقا مهدی عینی ، راهنمای عزیز
اموزش گرفتم از استادی شما
همسفر صدیقه L6 دوشنبه 19 خرداد 1399 02:39
سلام خدا قوت خدمت آقا مهدی راهنمای بزرگوار
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر محترم
خدا قوت خدمت نویسنده و عکاس و تمامی خدمتگزاران سایت
شقایق همسفر ابراهیم شنبه 17 خرداد 1399 16:22
خداقوت به هرسه جایگاه
مسافر محمد لژیون ۵ شنبه 17 خرداد 1399 15:45
چقدر جامع و کامل و عالی
بسیار لذت بردم و آموزش گرفتم
تشکر از اقا مهدی عینی عزیز
و تمام خدمتگزاران سایت نمایندگی امین گلی
حسن کدخدایی جمعه 16 خرداد 1399 15:43
خدا قوت به اقا مهدی عزیز
مریم ب لژیون 5همسفر حمید رضا پنجشنبه 15 خرداد 1399 12:58
سلام و خدا قوت به راهنمای محترم بسیار اموزنده و کلیدی است فرمایشات جنابعالی انشالله در امر خطیر راهنمایی همیشه فروزان و سربلند باشید و تشکر از سایر عزیزان و زحمت کشان کنگره
حمید رضا م لژیون۴ پنجشنبه 15 خرداد 1399 08:55
خدا قوت به راهنمای محترم آقا مهدی عزیز
خدا قوت به آقا ابراهیم و آقا شاهین
خدا قوت به آقا مجید
حمید لژیون ۶ پنجشنبه 15 خرداد 1399 00:14
خداقوت خدمت استاد و تشکر ویژه از نویسنده و تهیه کننده گزارش
مجید خالویی ۵ چهارشنبه 14 خرداد 1399 19:55
سلام و خدا قوت به نگهبان و دبیر عزیز و تشکر از راهنمای گرامی آقا مهدی که درمان سیگار را مدیون راهنمای های ایشان هستم
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر چهارشنبه 14 خرداد 1399 19:41
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات