هر چیزی حتی محبت اندازه دارد...
سه شنبه 20 خرداد 1399 ساعت 11:29 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )

جلسه پنجم از دوره ی شانزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران شعبه ی امین گلی با استادی کمک راهنمای تازه واردین همسفرمریم  ، نگهبانی  همسفر زهره و دبیری  همسفر عزت با دستور جلسه ی «در کنگره 60 پگونه قدردانی می کنیم ؟ » روز دوشنبه 19 خرداد ماه سال1399 ساعت 16 آغاز به کار نمود.


قدردانی حالت های مختلف دارد به قول آقای مهندس به دمی یا درمی یا قلمی یا نفسی. یعنی به حالت های مختلفی در توان خودم و آن چیزی که آموزش گرفتم و آن حال خوشی را که به دست آوردم ، پس دهم...

لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...

سخنان استاد گرامی : 

خدا را شکر می‌کنم که امروز این فرصت رادارم که در این جایگاه خدمت کنم و از نگهبان عزیز تشکر می‌کنم که به من اجازه خدمت دادند.

دستور جلسه امروز این است چطور در کنگره قدردانی کنم؟ خوب وقتی‌که یک همسفر در کنار یک مسافر در شعبه قرار می‌گیرد و با آن حال بدی که دارد بدون هیچ ایمان و اعتقادی وارد کنگره می‌شود، آموزش پذیری برایش سخت است.

 اما شکر خدا معلم خوب و آموزش‌های ناب در کنگره هست و یک همسفر به حال خوب می‌رسد و می‌رسد به وادی پنجم یعنی به این درک و شعور می‌رسد که من همسفر با غیبت کردن، تجسس کردن و ضد ارزش‌ها حالم بد است و چنین آدمی نمی‌تواند قدردان باشد و خوبی‌ها را نمی‌بیند و نمی‌تواند از رب و مربی خودش سپاسگزار باشد. پس پله‌پله می‌رسد به وادی پنجم و می‌گذرد.

کم‌کم قدردانی در کنگره به او آموزش داده می‌شود چیزی که بیرون از کنگره خیلی رواج ندارد ولی در کنگره آموزش می‌گیریم از رب و مربی خود قدردان باشیم. با پاکت در جشن مرزبان، راهنما و اسیستانت اجازه داریم قدردانی کنیم.

قدردانی حالت‌های مختلف دارد به قول آقای مهندس به دمی یا درمی یا قلمی یا نفسی؛ یعنی به حالت‌های مختلفی در توان خودم و آن چیزی که آموزش گرفتم و آن حال خوشی را که به دست آوردم، پس دهم.

دیگران کاشتند و من خوردم و من می‌کارم تا دیگران بخورند.

یعنی تمام آن چیزی که دریافت کردم ذره‌ذره نه اینکه مجبور باشم ولی وظیفه خودم می‌دانم که برگردانم.

یکجاهایی من شکوه و شکایت می‌کردم که چرا من باید در کنار یک مصرف‌کننده قرار بگیرم. چه گناهی کردم؛ که باید این‌طور زجرآور زندگی کنم؟

اما در کنگره وقتی به این حال خوش می‌رسم این ناسپاسی است. باید به خودم بگویم من کجا چه خدمتی و کار خیری انجام دادم که کنگره سر راه من قرارگرفته و مرا به حال خوش رساند. بااینکه مشکلات هنوز هست اما دارم با آرامش زندگی می‌کنم.

زمانی که من فکر می‌کردم باید مسافرم را تغییر دهم یا فرزندم را تغییر دهم، مادر شوهرم را تغییر دهم اما در کنگره فهمیدم تنها چیزی که من می‌توانم تغییر دهم خودم هستم.

یادم داد چطور با مشکلاتم کنار بیایم. مشکلات همیشه هستند یک مشکل را حل کنیم مشکل دیگری هست. انسان در سختی آفریده‌شده و به قول آقای مهندس سختی‌ها ما را می‌سازد.

یکی از دوستانم زمانی می‌گفت خدا هر چه به تو بدهد روزی پس می‌گیرد و من هم به این گفته اعتقاد داشتم و این سخن را انتشار می‌دادم؛ اما در کنگره فهمیدم این‌طور نیست. زمانی آن نعمت را پس می‌گیرد که من ناسپاس باشم و قدر داشته‌هایم راندانم، نیمه‌خالی لیوان را می‌بینم و نیمه‌پر را هیچ‌وقت نمی‌بینم.

قدردانی در کنگره یعنی آنچه را آموزش‌دیده‌ام نشر دهم. به رهایی رسیدم، خدمت کنم. اگر بتوانم عضو لژیون سردار شوم اگر نمی‌توانم، حتی اگر آن زباله‌ای که خم می‌شوم و از روی زمین‌بر می‌دارم یک خدمت است. حتی گاهی یکدل نوشته برای راهنما، یا یکدل نوشته در سایت گذاشتن تا یک نفر بخواند و به حال خوش برسد یک خدمت است و برای من نوشته می‌شود.

گاهی می‌توانم از ناسپاسی بگذرم، حال خوش خودم را ببینم و بفهمم از کجا به کجا رسیدم با چه حالی وارد کنگره شدم والان در چه جایی هستم.

وقتی یک تازه‌وارد با آن درماندگی وارد کنگره می‌شود سخت است ایمان داشته باشد که به درمان می‌رسد در بیرون از کنگره ترک اعتیاد بوده و هست اما در کنگره برای کسی که خواسته درمان دارد درمان واقعی اتفاق می‌افتد.

 

پس من از شکوه و شکایت خودم می‌گذرم و حال خوش خودم را انتقال می‌دهم و به کمک راهنمایی که از وقت و کار خودش می‌گذرد تابه‌حال خوش برسد یا مرزبان و یا خدمتگزاران دیگر در روز خودش قدردانی کنم.

موضوعی که هست این است که انسان اختیار دارد و همیشه دونیرو با او زندگی می‌کند یک نیروی مثبت و یک نیروی منفی. همیشه بین دوراهی قرار دارم و در کنگره خیلی خوب آموزش می‌بینم که جن و روح خودم را تشخیص دهم. این تشخیص‌کاری سخت است اما این جای قدردانی و سپاسگزاری دارد.

پس برای قدردانی باید به حال خوش برسم از ضد ارزش‌ها دوری‌کنم اندازه هر چیزی را بدانم حتی اندازه محبت را در کنگره می‌فهمم.

آقای مهندس جایی فرمودند کسی می‌گوید چرا به من می‌گویی از کنگره برو کنگره که جای محبت است. هر چیزی حتی محبت اندازه دارد، قدرشناسی اندازه دارد من نمی‌توانم هرزمانی از کمک راهنما، مرزبان یا اسیستانت قدردانی کنم زمان مشخصی دارد...

به امید اینکه خدمت‌هایی که خدمتگزاران کنگره انجام می‌دهند ذخیره‌ای در کوله‌پشتی‌شان شود برای زندگی کردن در تمامی جهان‌ها.

 

نویسنده: همسفر زهرا خ

تصویرگر: همسفر لیلا ن

تنظیم و ارسال: همسفر لیلا ر

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرعزت لژیون هفتم شنبه 24 خرداد 1399 19:05
خدا قوت خدمت خدمتگزاران ،خدمتتان قبول،
خدا قوت خدمت خانم لیلان ،لیلاروخانم زهرای عزززیز
همسفر معصومه شعبه سهروردی شنبه 24 خرداد 1399 09:31
تشکر از خانم مریم عزیز . از صحبتهای خوب شما استفاده کردم . خدا قوت خدمت عکاس و نویسنده محترم
پنجشنبه 22 خرداد 1399 17:36
جلسه پر انرژی وخوبی بود
خداقوت به همه
همسفر زهرا پنجشنبه 22 خرداد 1399 15:12
بسیار عالی بود از خانم مریم سپاس کزارم
حسن کدخدایی پنجشنبه 22 خرداد 1399 11:33
خدا قوت به نگهبان،استاد،دبیر،نویسنده و عکاس

حمید رضا م لژیون۴ چهارشنبه 21 خرداد 1399 22:27
خدا قوت به همسفران گرامی
همسفرمرضیه چهارشنبه 21 خرداد 1399 19:52
خدا قوت به استاد گرامی خانم مریم عزیز
از صحبتهای شما استفاده بردم ممنون

و تشکر از عزیزان خدمتگزار سایت

عالی بود
همسفر سمیه الف لژیون هفتم چهارشنبه 21 خرداد 1399 16:46
سلام وخداقوت خدمت تمام اعضای شعبه امین گلی موفق و موید باشید
همسفر زهره س چهارشنبه 21 خرداد 1399 16:01
خداقوت به خانم زهرا استادی رابه خانم مریم تبریک میگم امیدوارم درتمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشند.
چهارشنبه 21 خرداد 1399 15:49
خداقوت خدمت خانم مریم عزیز
خیییلی آموزش گرفتم
سپاس
همسفرفاطمه الف لژیون پنجم چهارشنبه 21 خرداد 1399 15:03
باسلام و خداقوت به خانم مریم عزیز بسیار استادی خوبی داشتین روز دوشنبه واقعا از صحبتهاتون انرژی گرفتم
وخداقوت ویژه به تمام خدمتگذاران کنگره به ویژه سایت امین گلی ومسئول سایت همسفران خانم لیلا به خاطر تمام زحماتشون
مریم ب لژیون 5همسفر حمید رضا چهارشنبه 21 خرداد 1399 08:58
سلام وخدا قوت خدمت عزیزان سایت و استاد محترم خانم مریم عزیز که روز بسیارزیبایی همراه اموزش برای ما رقم زدند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic