چگونه آرام آرام به درجه بخشندگی برسم؟
چهارشنبه 21 خرداد 1399 ساعت 16:20 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )

روز سه شنبه 20 خرداد ماه جلسه یازدهم از دور نوزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه امین گلی با استادی کمک راهنمای محترم مسافر بهزاد و نگهبانی مسافر ابراهیم و دبیری مسافر شاهین با دستور جلسه "در کنگره 60 چگونه قدردانی می کنیم" ساعت 17 شروع به کار نمود.
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


سخنان استاد محترم:

دستور جلسه چگونه در کنگره شکر گذاری کنیم، واقعاً یکی از آموزش هایی است که ماحصل و چکیده تمامی آموزش های کنگره می تواند باشد.
در اول خدا را شکر می کنم که در این جایگاه قرار گرفتم و یک بار دیگرمیتوانم خدمت کنم و از آقای مهندس سپاسگزارم که این مکان و بستر را مهیا کردند و باز نمودند تا بتوانند بقیه مسافران بیایند و از تعلیم و آموزش ها استفاده کنند و به حال خوش برسند.این دستور جلسه ،دستور جلسه ای نیست که ناگهان تولید بشه و چیزی نیست که به یکباره اتفاق بیفتد. دستور جلسه ای هست که ماحصل و چکیده کلیه آموزش های کنگره ۶۰ است که در آن قرار گرفته و عملی شده و در آخر اجرا می شود.
انسان باید به یک فهم بسیار بسیار بالایی برسد که بتواند شکرگزاری کند.
من دو چیز را در کنگره یاد گرفتم یکی اینکه باید از لحاظ روحی و روانی قدرتمند شوی و به قدرت بسیار بالایی برسی که اگر اشتباهی کردی بتوانی عذرخواهی کنی و معذرت بخواهی،، و دیگر اینکه شکر گذاری کنی. و واقعاً باید به یک فهم و درک بالایی برسی که بتوانی از کسی که به شما خدمتی کرده، شکرگزاری کنی، حالا اعضای خانواده و یا در اجتماع و یا در کنگره و در هر مکانی که خدمتی به انسان انجام می‌شود، بر عهده انسان است که بتواند در مقابل آن خدمت، شکرگزاری و سپاس خودش را انجام بدهد و این احتیاج به یک دانش و جهان بینی و فهم بسیار بالایی دارد. انشاالله بتوانیم درجات آن را همگی طی کنیم و به آن درجات تعالی برسیم تا از صمیم قلب بتوانیم شکرگزاری کنیم.اینکه من زبانی تشکر کنم، به این گونه نباید باشد بلکه باید درونی تشکر کنم حالا چگونه? اینکه به حرف راهنما گوش بدهد و به پروتکلی که راهنما به رهجو داده، عمل کند. این می‌شود شکرگزاری از کنگره و سپاسگزاری از راهنما،و اینکه به حرفهای راهنما گوش بدهد و گوش به فرمان راهنما باشد و روی برنامه باشد.
در زمانی که کرونا وارد شد تمام دنیا مختل گردید، اما خداروشکر کنگره ۶۰ به راه خود ادامه داد و تعطیل نشد و باز در همان زمان بچه ها در شعبه حضور داشتند و لژیونهای مجازی برگزار گردید و همه دوستان  و راهنمایان عزیز زحمت کشیدند تا بتوانم من مسافر به درمان برسم و من باید با عمل کردن به دستورات آنها ،از آنها قدردانی کنم و همه اینها به خاطر حال خود من می باشد وگرنه به حال راهنما فرقی ندارد.اگر در کنگره به من گفته می‌شود که باید تشکر و قدردانی کنم به خاطر این است که آن چنان انرژی به من می دهد  که قابل وصف نیست و آنچنان حالم خوب می شود که آرام آرام به درجه بخشندگی برسم.
بخشندگی در زندگی خیلی مهم است و ممکن است سالهاست که ما در کنار خانواده از خدمت های آنها استفاده می‌کنیم و حتی شاید یک تشکر از پدر مادر یا همسر خود نکرده ایم و اینها همه ماحصل تفکرات افیونی دوران مصرف و اعتیاد است. اندیشه انسان را مسموم میکند و آنچنان با حسادت منیت و کبر، انسان را دچار پنهان کاری میکند که دیگر حاضر نیست حتی سر سفره غذا یک تشکر خشک و خالی انجام بدهد.
آموزش های کنگره آن قدر مهم است و آن قدر کاربردی شد ، که من که حتی یک تشکر ساده نمی توانستم انجام بدهم، در حال حاضر شرمنده آنها شده از آنها تشکر و قدردانی می‌کنم و این را متوجه شدم که اگر محبت و عشقی به من میشود و اگر خدمتی به من میشود و اگر کسی لطفی به من می کند وظیفه من است که از او سپاسگزاری و تشکر کنم.
در مقابل کنگره که اصلاً هیچ، چون واقعاً آن چیزی که کنگره از ما میگیرد و آن چیزی که به ما میدهد قابل مقایسه با هم نیست. من همیشه با خودم مرور می کنم و به زندگی خود نیم نگاهی می اندازم که یادم نرود که کجا بودم و با چه حال خرابی به کنگره آمدم و در نهایت تبدیل شدم به یک انسانی که بدون کوچکترین قرص و دارو و مواد مخدر خیلی راحت به زندگی خود ادامه می دهم. در هفته دو سه روز ورزش می روم و کارم خوب شده و خواب شب من منظم گردیده، و همه اینها را من در خواب نمی دیدم و برای من مثل رویا بود. برای مصرف کننده ای که دچار چنان تزلزل شده بود که به غیر از مواد مخدر به چیز دیگری فکر نمی کرد و روزی ۱۵ تا قرص می خورد تا شب خوابش ببرد، و الان به این جایگاه رسیده ام واقعا مثل یک رویا بود.

همه اینها را مدیون کنگره هستیم  و ازآقای مهندس تشکر و قدردانی می کنیم. ما نباید یادمان برود که کنگره چه عمل عظیمی را دارد انجام می دهد و انسان ها را چگونه احیا می کند  و ایمان داشته باشیم و تک تک آنها که در سفر اول هستند، حرف راهنما را در گوهر وجودشان قرار بدهند و ایمان داشته باشند، و بدانند که اگر اینگونه کنند آن درمانی که مد نظر کنگره است اتفاق می افتد و به درمان واقعی می رسند.
من به نوبه خودم اگر تمام زندگیم را در کفه ترازو گذاشته و برای کنگره بدهم باز نتوانسته‌ام تشکر از کنگره کرده باشم ولی خوب آقای مهندس این رسم را گذاشتند و من به نوبه خودم در اوایل با آن کنار نمی‌آمدم ولی وقتی که انجام دادم و این کار در کنگره و در جامعه و در خانواده انجام شد و تشکر و قدردانی  کردم نتیجه مطلوب و بازدهی خوبی برای من داشت و خیلی حال من را خوب میکرد و در کار خودم دچار پیشرفت می شدم.
ما در کنگره ۴ جشن داریم، جشن راهنما و جشن همسفر و جشن دیده بان و جشن ایجنت و مرزبان، که ما در این روز خاص از آنها تشکر و قدردانی می کنیم و این کار را در کنگره به دستور آقای مهندس با پاکت انجام می دهیم و این هم روش تشکر و شکرگزاری در کنگره می‌باشد.
صحبت دیگری ندارم و از آموزشهای تک تک شما استفاده می کنم و خیلی خوشحال شدم که امروز شما را زیارت کردم.

ممنون که به صحبت های من گوش کردید.

نویسنده : مسافر حمیدرضا لژیون چهارم

عکس : مسافر حمید لژیون یکم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرعزت لژیون هفتم شنبه 24 خرداد 1399 19:00
خدا قوت خدمت همه خدمتگزاران کنگره قسمت مسافران
خدا قوت خدمت مسافر عززیزم آقاشاهین انشاالاه در جایگاههای بالاتری ببینمت
رضا لژیون ششم پنجشنبه 22 خرداد 1399 22:57
سلام و خداقوت خدمت استاد عزیزم آقا بهزاد
پنجشنبه 22 خرداد 1399 15:14
خدا قوت خدمت خدمتگزاران
حسن کدخدایی پنجشنبه 22 خرداد 1399 11:28
سلام خدا قوت به استاد جلسه اقا بهزاد عزیز
حمید رضا م لژیون۴ چهارشنبه 21 خرداد 1399 22:32
خدا قوت
چهارشنبه 21 خرداد 1399 21:20
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان
چهارشنبه 21 خرداد 1399 21:20
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات