سه اصل مهم پندار سالم، کردار سالم و گفتار سالم را در کنگره می آموزیم ...
دوشنبه 9 تیر 1399 ساعت 07:24 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید 5 | ( نظرات )


در باب دستور جلسه هفتگی

  حرمت کنگره 60 ، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...


سلام دوستان بهزاد هستم یک مسافر:

در رابطه با دستور جلسه حرمت کنگره ۶۰ و چرا رابطه کاری و مالی ممنوع است، آقای مهندس سالهای سال به زیبایی به ما آموزش داده اند که، اگر در بنایی پا گذاشتید در ابتدا حرمت آن بنا و مکان و حرمت آن ساختار را بدانید و حفظ کنید تا احترام خودت نیز حفظ بشود.
در کنگره ۶۰ نیز ،مانند سایر مکان هایی که پا می گذاریم، برای خودش حرمت و قوانینی دارد که همانطور که در متن حرمت آمده که، بر تمام اعضا فرض است که باید حرمت های خوانده شده در طول جلسه را حفظ کنند تا به خود و دیگران گزند و آسیبی نرسانند و از آن هدف والای کنگره دور نشویم.

خب اول باید بدانیم که هدف کنگره ۶۰ چیست؟
هدف کنگره ۶۰ همانطور که از اسمش پیداست ،جمعیت احیای انسانی است که در رابطه با احیای انسان ها و درمان قطعی بیماری اعتیاد قدم برمی‌دارد و این را باید من که در این مکان پا گذاشته و درمان شده ام و حالا دارم به سایرین خدمت می کنم و به دیگران هم می‌خواهم کمک کنم ،این قوانین را باید رعایت کنم تا کنگره ازآن هدف والای خودش دور نشود.

هر یک از این قوانین و حرمت ها، علائم خطری هستند که در طول این سفر، سفر اول و سفر دوم، انسان باید به آن توجه کند که خدای نکرده از آن حریم خارج نشده و آسیبی به خودش و دیگران وارد نکند.
سر لوحه اجرا کردن این حرمت ها ،به قول آقای مهندس که خیلی زیبا فرمودند، برمی‌گردد به عمل سالم و عمل به ظاهر نیک.
شاید که بعضی از کارها که در نظر من مسافر خوب بیاید و زیبا باشد و بهش فکر نکنم، ولی اگر در ابتدا تفکر نمایم و به نتیجه آن کار نگاهی بیندازم ،عمل سالم می‌شود و به خیر و خوبی  ختم می شود.

 در متن حرمت، همین بند پول دادن و پول گرفتن، اگر من از یک زاویه نگاه کنم و بگویم که کار خوبی است و این بنده خدا احتیاج دارد و یا کرایه راه را ندارد، ولی با این کار من ممکن است که آن شخص از سفر رانده شود و به خاطر اینکه پول تو را پس ندهد دیگر پا در کنگره نگذارد و به همین خاطر نباید رابطه مالی داشته باشیم و یا رابطه کاری ،خیلی از حرمت ها را از بین می برد و وقتی که انسان ها خیلی به هم نزدیک می شوند ،خیلی حرمت ها بین آنها برداشته می شود و به همین خاطر است که آقای مهندس می‌فرمایند که رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است و فاصله ها باید رعایت شوند تا احترام ها حفظ شوند.

 حرمت کنگره ۶۰، در طول جلسه عمومی دو بار خوانده می شود زیرا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و بایستی به همه افراد کنگره تفهیم شود که باید و باید به این قوانین احترام گذاشته شود تا این مکان برای ما و آیندگان حفظ شود و این کشتی در میان آب های پر تلاطم، دچار نقصان نشود و به آرامی به مقصد خودش برسد.
آقای مهندس مثال بسیار زیبایی در رابطه با ستون‌های معبد زدند که ،اگر این ستون ها به هم نزدیک شوند و یا اگر از هم دور شوند ،سقف فرو خواهد ریخت و یک حد فاصله استانداردی دارد که باید این حد فاصله رعایت شود و این برای راهنما و رهجو فرقی ندارد.
در سفر اول این مسئله خیلی برای رهجو ها پیش می آید وخیلی از رهجو ها بودند که آمدند و با دوستشان که هم مسیر و هم محله ای بودند و با هم رفت و آمد می‌کردند و به توصیه راهنمای خودشان که به آنها توصیه می‌کرد که با هم نروند ،عمل نکرده و در آخر کار از مسیر منحرف شده و از کنگره و درمان دور شدند و سفرشان را خراب کردند.

اگر اینگونه مسائل به رهجو ها گوشزد می‌شود برای این است که ،در سفر اولشان و مسیر درمان ،برای آنها مشکلی پیش نیاید و به خوبی به مقصد و هدفشان برسند.
سرزنش کردن علیه شخصی و غیبت کردن ،در ادامه باعث ایجاد کینه و تنفر به این افراد می شود.
حرف یکدیگر را قطع نکردن ،که بسیار کار زیبایی است و در هیچ کجا من نمونه این را ندیده ام، ولی در کنگره به زیبایی اجرا می شود ،این بزرگترین احترامی است که اشخاص می‌توانند به همدیگر بگذارند و صبر کنند و موقع صحبت کردن بقیه حرف یکدیگر را قطع نکنند.
جواب یکدیگر را ندادن هم یکی دیگر از پارامتر هایی است که به زیبایی در کنگره اجرا می‌شود.

ما جواب دادن نداریم و هر کسی می تواند عقاید و نظر خودش را بیان کند و ما حق نداریم که در مشارکت افراد ،جواب آنها را بدهیم.
بحث سیاسی  نمودن ممنوع است و این بزرگترین پوئن مثبت است که این انجیو مردم نهاد، می تواند داشته باشد و اگر به تاریخ نگاه کنیم اکثر انجیوها و و گروه های مردم نهادی که وارد مقوله سیاست شدند با شکست روبرو شدند و ما در کنگره بحث سیاسی و مذهبی نداریم و فقط باید به هدف خود که همان درمان اعتیاد است، توجه کنیم.

بدون هماهنگی هر پولی را دریافت و پرداخت کردن، آقای مهندس مثال زیبایی زدند که: در بهشت برین هیچ سخن لغوی نیست و واقعاً همین است، الی سلاماً سلاما، اگر به این قاعده رفتار کنی مطمئناً حالت خوب می شود و نتیجه خوبی برای شما رقم خواهد خورد ولی اگر به غیر از این شد، خدا می داند که چه شود.
لباس و پوشش مناسب را در حرمت ها داریم که باید حتماً با لباس سفید و مرتب و منظم باشند.
تلفن دادن و تلفن گرفتن بدون اجازه راهنما، منجر به فاجعه می شود و آسیب های زیادی وارد می کند.

در کل قوانین را ما رعایت می کنیم که مانند آن صخرهُ گلی فرو نریزیم. کتاب و ادیان آسمانی را آقای مهندس خیلی زیبا فرمودند که برای این آمدند که انسانها دچار تزلزل و شکست نشوند و مثل صخره گلی فرو نریزند.
پس ما در کنگره به قوانین و حرمت ها احترام می گذاریم و  اجرا می‌کنیم، رابطه مالی و کاری برقرار نمی کنیم، حرف سیاسی نمیزنیم، دروغ نمیگویم، سرزنش نمی کنیم و.....
مثال بسیار زیبایی را آقای مهندس زدند که دروغ مادر همه بدی هاست. یاد حدیثی از پیامبر اسلام افتادم که می فرمایند: اگر قلعه‌ای را  قلعه گناهان فرض کنیم و در این قلعه تمامی گناهان وجود داشته باشد، کلید ورودی درب این قلعه ،دروغ است. آقای مهندس هم به زیبایی فرمودند که مادر همه بدی ها است و واقعا همین طور است و اینها حلقه های زنجیری هستند که به یکدیگر وصل هستند و باعث می شود که انسان با شکست و تزلزل و انحطاط روبرو شود و آن کشتی اش، در  آن اقیانوس پهناور،به صخره سنگی برخورد کرده و غرق شود.

سه اصل مهم پندار سالم، کردار سالم و گفتار سالم را در کنگره ما می آموزیم که اجرا کنیم و اگر پایبند به این مثلث و این سه اصل باشیم که بر اساس سالم بودن قضیه است، هیچگاه دچار نقصان و شکست در سفر اول نخواهیم شد و خیلی زیبا و آرام، مانند بقیه بچه ها که به درجات خدمتگزاری رسیده‌اند و حالشان بسیار عالی است و می توانند به سایر انسانها کمک کنند، قطعاً من هم اگر در سفر اول به قوانین و حرمت ها احترام بگذارم  ،میتوانم به حال خوش و آن مراتب بالا که بتوانم به دیگران هم کمک کنم ،خواهم رسید.

خیلی ممنون از اینکه این مشارکت را انجام دادید. خدا پشت و پناهتان باشد.با تشکر از راهنمای لژیون ششم آقا بهزاد و کلیه خدمت گزاران

تهیه و نویسنده : مسافر حمیدرضا لژیون چهارم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمید لژیون ۶ سه شنبه 10 تیر 1399 17:39
خداقت خدمت راهنمای عزیزم و ممنون از نویسنده
مریم همسفر حمید رضا لژیون پنجم سه شنبه 10 تیر 1399 15:56
بسیار زیبا و جامع فرمودین اموزش گرفتم از سخنان پر محتوایتان راهنمای محترم اقا بهزاد و خدا قوت به اقای حمید رضا به خاطر زحمات و تهیه ی مصاحبه سپاس گزارم
سه شنبه 10 تیر 1399 15:55
بسیار زیبا و جامع فرمودین اموزش گرفتم از سخنان پر محتوایتان راهنمای محترم اقا بهزاد و خدا قوت به اقای حمید رضا به خاطر زحمات و تهیه ی مصاحبه سپاس گزارم
حسن کریمی لژیون ششم دوشنبه 9 تیر 1399 22:32
خداقوت خدمت راهنمای عزیزم از صحبتها ی زیباتون انرژی گرفتم
دوشنبه 9 تیر 1399 13:51
خدا قوت به اقا بهزاد عزیز از سخنان خوب شما لذت بردم

تشکر از اقا حمید عزیز
رضا لژیون ششم دوشنبه 9 تیر 1399 12:08
خدا قوت آقا بهزاد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات