حرمت کنگره مساوی با آرامش
چهارشنبه 11 تیر 1399 ساعت 07:50 | نوشته ‌شده به دست همسفررویا 3 | ( نظرات )
جلسه هشتم از دوره ی شانزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران شعبه ی امین گلی با استادی دستیار دیده بان خانم مرجان ، نگهبانی  همسفر زهره و دبیری  همسفر معصومه با دستور جلسه ی «حرمت کنگره 60 چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است» روز دوشنبه 9تیر ماه سال1399 ساعت 16 آغاز به کار نمود.


لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....


خلاصه  سخنان استاد محترم؛ 
 سلام دوستان مرجان هستم همسفر:
 بسیار  خوش‌حال هستم که توفیق پیدا نمودم تا  در حضور شما عزیزان در شعبه امین گلی باشم و  باعث افتخار من می باشد. 
خوش‌حالم از این‌که کارگاه های آموزشی مجدداً راه اندازی شده اند وامیدوارم  با همین شرایط و ظرفیت که در نمایندگی موجود است، بتوانیم از انرژی که در این فضا موج می‌زند نهایت استفاده را ببریم. 
علاوه بر این‌جا از فضای مجازی و لژیون های مجازی به همین ترتیب استفاده نمایید  و می دانیم که چه قدر آموزش گرفتن  برای ما اهمیت دارد و به هیچ  عنوان هیچ لحظه ای را که در این  دوره از  کنگره هستیم و  آموزش ها می گیریم  نبایستی قطع گردد. 
خدا را شکر که ظرفیت همسفران به حدی رسیده که می‌توانند در شرایط حضوری و غیر حضوری به آموزش‌های خویش ادامه دهند.  
خدا قوت  خدمت مرزبانان محترم که در طول ایام تقریبا از  اسفند ماه  به بعد که لژیون ها فقط به صورت مجازی برگزار می گردید  در نمایندگی ها حضور داشتند و کاملاً نظارت داشته اند. 
خدا قوت به راهنمای تازه واردین  که  تا قبل از آغاز لژیون ها، لژیون  تازه واردین برگزار می گردید  و من به سهم خویش  به آن‌ها خدا قوت جانانه می گویم، ان شاالله که از نظر تمام خدماتی را که انجام داده اند  ،اَجر آن را دریافت نمایند  و می دانم که قطعاً برکات آن را دریافت خواهند نمود.
 در مورد دستور جلسه امروز که حرمت کنگره ۶۰ می باشد، کسانی که مدت‌ها در کنگره حضور دارند قطعاً می دانند این حرمت ها به چه معنا می باشد  و اصلاً حرمت ها برای چه در دستور جلسه  قرار گرفته است و برای چه ما این‌قدر بر روی  این حرمت ها تاکید داریم. 
می دانیم حرمت کنگره ۶۰ چه مواردی را شامل می گردد  و چرا بایستی  اعضا این  موارد را رعایت نمایند .
اگر چند جلسه‌  است که تازه واردین آمده اند شاید تعجب ننموده  باشند از نوشتار هایی که در کنگره خوانده می گردد  و من باز هم امروز توضیحاتی می‌دهم‌ ، که این مطالب قابل یادگیری گردند  و آنان که می‌دانند و  اطلاع دارند برای آن افرادی که در کنگره بودند  این مطلب یاد آوری می گردد  و امروز هم یادآوری خواهد شد . 
در کنگره ۶۰ یک‌سری قوانین وجود دارد، که همه ملزم هستند  که از  قوانین تبعیت نمایند  و هر شخصی  که بر اساس آن قوانین حرکت نماید  حتماً نتیجه عمل خویش  را دریافت خواهد نمود. 

 یک سری از قوانین  
 مکتوب گردیده است و در اختیار همه قرار گرفته و یک‌سری از آن‌ها هنوز مکتوب نگردیده  است و قرار است که در اختیار همه ی اعضاء کنگره، مطالب قرار بگیرد و  یک‌سری از این مطالب برحسب شرایط به وجود می‌آیند و بیان می‌شوند، به طور مثال ممکن است  در این چند سال که کنگره در حال حرکت است  موردی پیش آید  که تا کنون پیش  نیامده باشد و قوانین آن  مکتوب نگردیده باشد.  
اسیسانت و کمک وراهنمایان  
 و مرزبانان و دستیار ها و مسئولان و دیده بان ها و آقای مهندس با همکاری یکدیگر سعی می نمایند  در مورد آن قضیه که پیش آمده، قانونی باشد و تصمیم  اتخاذ نمایند .
تصمیمات  متفاوت است  و شعبه به  شعبه فرق می‌ نماید  و هر تصمیم  شرایط خاص خودش را دارد. 
اما یک سری از قوانین است که ما از آن‌ها تحت عنوان حرمت یاد می‌ نماییم، این حرمت از کلماتی همانند، حریم و احترام بیان شده است.
کنگره ۶۰ با هوش و درایت و ذکاوت جناب آقای  مهندس و تفکری که آقای مهندس پشت همه درایت هایشان  است تا امروز دچار مشکل نگردیده است  و  به همین  خاطر این حرمت ها و قوانین است که کنگره راه خودش را به خوبی طی می نماید.

در ابتدا جلسه  حرمت های کنگره ۶۰ توسط  خانم نگهبان بیان می گردد ، تا در اول جلسه افرادی که بودند بشوند  ،اما  اگر افرادی دیر به جلسه رسیدند آخر جلسه دو مرتبه   حرمت ها خوانده می گردد . 
یکی از دلایلی که حرمت را در جلسه دوبار می‌خوانند به همین دلیل است که به هیچ عنوان کسی نگوید من نمی دانستم و حرمت را اول جلسه خواندن و من نشنیده ام و من آخر جلسه آمده ام . 
برای افرادی که سر موقع به شعبه می آیند و یا دیرتر می رسند، حرمت برای آن‌ها خوانده می شود.
دلیل دیگر که حرمت را دوبار می خوانند، این است که اعضا مطالب حرمت را ملکه ذهن شان نمایند و به خوبی بتوانند به خاطر بسپارند و هر بار که با آن‌ها روبرو می گردند  با یادآوری حرمت ها حواس شان را جمع نمایند  و بدانند که چه کاری را بایستی  در کنگره انجام بدهند و چه کاری را نبایستی انجام دهند.

نیازی نیست که من همه حرمت را تک به تک برای شما توضیح دهم، زیرا  روز چهارشنبه آقای مهندس در مورد این  مطالب توضیح داده اند.
 تجربه ای که من در طی این سال‌ها  در بین همسفران دارم، مواردی است که خدایی نکرده ممکن است رعایت نگردد، دیدم  و تجربه نمودم  و دیدم حرمت که توسط اعضا رعایت نگردید  و اتفاقاتی که برای آن اعضا رخ داده است. 
قسمت مهم  تلفن دادن و تلفن گرفتن است، این جزء کارهایی حساب می‌ گردد  که نبایستی انجام داده شود و این موضوع را هم راهنما ها و هم راهنما های تازه واردین می‌دانند.
 شاید اولین و دومین و سومین جلسه ای که افراد مراجعه می نمایند و راهنمایی می گردند  و به لژیون انتقال داده می‌شوند، اولین سوالی  را که می پرسند می گویند؛ می‌شود من تلفن شما را داشته باشم!!!! 
یا می گویند؛ شما خیلی خوب صحبت نمودید و  شماره شما را می خواهم که اگر برای من مشکلی پیش آمد با شما تماس بگیرم، اولین جوابی که یک راهنما می دهد ابتدا  می گوید؛ نه.
راهنما عرض می نماید، که شما ابتدا به شعبه بیایید برادری خویش  را ثابت نمایید تا  ما ببینیم شما اصلا می خواهید  در کنگره حضور داشته باشید.
البته گاهی فرق دارد و  بعضی از راهنمایان  همان ابتدا  شماره شان را می دهند، اما من تا شش ماه اول شماره به رهجو  نمی‌دادم، زیرا می دانستم رهجو   در این ۶ ماه خودش بسیاری از  چیزها را یاد می‌گیرد و نهایتاً بعد از شش ماه اصلا شماره دادن و گرفتن نیازی نمی شد. ضمن این‌که تمام کارهایی که ما با راهنمایی مان داریم، باید در شعبه انجام گردد  و این مورد را آقای مهندس تاکید نموده اند . 
امروز آقای مهندس در مراسم شال دادند، تاکید نمودند  که نبایستی  دائم به راهنما زنگ زده شود که الان برای من مشکل پیش آمده و  من چه کار کنم؟؟؟اگر راهنمایی به شما شماره تلفن نمی دهد، علتش این است که لزومی ندارد، در ابتدا ممکن است برای شما پیش بیاید که ای وای اگر برای من مشکلی پیش آمد چه کاری انجام دهم، صبر نمایید تا دوشنبه و پنجشنبه که به کنگره تشریف آوردید، مشکل تان را برای راهنمای تان مطرح نمایید، البته شرایط بسیار  خاصی  به وجود نمی آید و مرگ و زندگی مطرح نیست و من ندیدم همچنین  شرایطی پیش آمده باشد،شاید یک تا دو مورد پیش آمده باشد که در آن مورد ها شاید باز همراه باشد که شما نخواهید راهنمایی تان زنگ بزنید. اما این فقط مربوط به ارتباط بین رهجو و راهنما نمی شود. 
در بسیاری از مواقع در  لژیون افراد شماره هایشان را به یکدیگر داده‌اند  و باعث تخریب آنان شده است، هم اکنون نیز همه در شبکه های مجازی می باشند  و شماره هایشان مشخص می گردد، در نظر داشته باشید این قضیه دردی را از شما دوا نمی‌ نماید، تفکر نمایید هم لژیونی شما  شرایط مشابه  شما دارد، آیا می‌تواند جواب شما را بدهد و یا این‌که شما را راهنمایی  نماید. 
این موارد را برای شما به طور کلی عرض می‌ نمایم تا اگر  حرمت ها در کنگره مطرح شده است  و این‌قدر به این موارد تاکید می نمایم  که بایستی حتماً احترام بگذارید و حتماً یک تجربه پشت آن می باشد. 
آقای مهندس با خیال راحت می فرمایند؛ که به یک دیگر شماره تلفن ندهید یا شماره تلفن نگیرید  یا مسائل دیگر را مطرح می‌ نمایند. 
اگر می خواهید شما در این‌جا سفر سلامتی داشته باشید و ان شاالله به سلامت به آخر نقطه برسید تمام قوانین  که در کنگره گفته می گردد  را حتماً رعایت فرمایید.
موضوع دیگری که در خیلی از شعبه ها گفته می شود، سرزنش نمودن  است، ما در کنگره سرزنش نمودن نداریم، اگر شما دست بگیرید و سخنی در باب سرزنش دیگران بزنید من می‌گویم؛ شما نبایستی  این صحبت را بیان می نمودید   و اگر به مدل دیگری این صحبت  را مطرح می نمودید  بهتر بود
.
در لژیون حتی راهنما ها با در نظر گرفتن شرایط خاصی برای رهجو های شان صحبت می‌ نمایند، تا  حالت سرزنش نمودن  نداشته باشد. 
 این‌که خانم نگهبان مرتکب خطایی شود و بقیه کمر همت ببندند و بخواهند  علیه او سرزنشی نمایند  و بگویند نگهبان این کار را اشتباه انجام داده است بسیار غلط می باشد، علت آرامشی که در کنگره حکم‌فرما ست این است که هرکس سرش به کار خویش  است و کار خودش را انجام می‌دهد و اصلاً دلیلی وجود ندارد که وارد حیطه های یکدیگر  شویم زیرا همه چیز مشخص است و هرکس وظیفه خودش را می‌داند. 
مورد بعدی مراقبت از لوازم شخصی است، زیرا خانم ها نسبت به آقایان لوازم شخصی شان بسیار  بیش تر می باشد و ممکن است بسیاری از مواقع   برای آن ها دستگیری ایجاد نماید، از قدیم گفته اند  مال خویش  را جمع کن و  همسایه ات را دزد نکن. به طور مثال  چیزی را در یک مکانی می‌گذارم و می‌روم ، هنگامی  که بر می‌گردم آن شیء مورد نظر سر جایش نیست و به دوستانم شک می نمایم پس  به همین دلیل تاکید می‌شود، حواسمان به لوازم شخصی مان باشد.


امروز مسئله ای را خانم کماندار عرض نمودند : این بود که خانم ها از قشم و کیش جنس می آورند  و دنبال مشتری می‌گردند  آیا در کنگره می خواهند لوازم آرایشی بفروشند!!!! ما هم چنین روابطی در کنگره نداریم آن دسته از افرادی که این کار را انجام داده اند   امروزه دیگر در کنگره نیستند.
گاهی حتی برای کارهای بیمه هم شنیده ام که از این موارد کارها انجام می‌دهند پس اصلاً به هیچ عنوان وارد این مقوله ها نشوید، زیرا به این دلیل که اگر وارد این گونه موارد شویم آن وقت کار اصلی مان را فراموش می‌ نماییم، کاری که به خاطر آن به کنگره وارد شدیم و به خاطر آن خدمت گذار شدیم،  از یادمان می رود، یا اگر از یادمان نرود آن موقع دیگر انرژی نمی‌ماند که صرف آن قضیه نماییم، این است که می خواهیم به درمان اعتیاد برسیم و ما نبایستی حواسمان را صرف مسائل دیگری نماییم، تا خدایی نا کرده خواسته اصلی مان فراموش شود.

با عدم رعایت قوانین شرایط و فرصتی که به ما داده شده است از دست می‌رود و این شرایط به فرد دیگری داده می شود که عاشقانه و با تمام وجود ش می خواهد روی این صندلی ها بنشیند.
باید تلاش نماییم، فقط یک خواسته و فقط یک اولویت داشته باشیم و آن هم آن است که به خاطر آن وارد کنگره شدیم و این مورد را نبایستی  هیچ وقت فراموش نماییم . 
مشارکت اعضاء


قانون 11


پیام مرزبانی


اعلام کمک راهنمایانی که ظرفیت پذیرش رهجو دارند.


پیام نشریات، پارک و اپلیکیشنلژیون خدمتگزار


نویسنده: همسفر رویا

عکاس و اپلود تصاویر همسفر فاطمه از لزیون چهارم

تنظیم و ارسال: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه لژیون ۶ سه شنبه 17 تیر 1399 23:08
خدا قوت خدمت خانم مرجان و کلیه خدمتگزاران شعبه امین گلی و سایت.
همسفر ازیتا (لژیون سوم از عمان سامانی) یکشنبه 15 تیر 1399 00:21
خدا قوت به خانم مرجان عزیز وهچنین راهنمای محترم خانم ندا اسیسانت شعبه انشالا گوارای وجودتان
همسفرمرضیه کمک راهنمای لژیون پنجم جمعه 13 تیر 1399 17:21
خیر مقدم خدمت خانم مرجان از دیدنتون خیلی خوشحال شدم و خدمت نگهبان جلسه خدا قوت عرض میکنم و خدمت خانم معصومه عزیز جابگاه دبیری را تبریک عرض میکنم انشالله جایگاههای بالاتر در حال خدمت ببینمتون
تشکر از خدمتگزاران سایت
مریم همسفر حمید رضا لژیون پنجم جمعه 13 تیر 1399 03:42
سلام و خدا قوت به خدمت گزاران و خیر مقدم به میهمان گرامی خانم مرجان عزیز و تبریک به خانم عزت به خاطر دبیری زیباشون و تبریک به خانم معصومه دبیر جدید انشاالله در سایه ی رحمت خداوندی همه ی شما عزیزان موفق و سر بلند باشید
پنجشنبه 12 تیر 1399 23:25
ضمن خدا قوت خدمت خانم مرجان عزیز وخدا قوت خدمت راهنمای محترم خانم ندا انشالا این خدمت به زندگیتان برگردد
همسفرفتانه لژیون 5 پنجشنبه 12 تیر 1399 00:18
خداقوت خدمت هرسه عزیز درجایگاه و خیرمقدم خدمت خانم مرجان عزیزم بابت حضورشون در شعبه و همچنین خداقوت ب خانم عزت گل بابت 14 جلسه دبیری خوبشون و تبریک ب خانم معصومه عزیز بایت جایگاه دبیری انشاالله جایگاه های بالاتر ببینیم این دو عزیزرا
همسفر لیلا لژیون دوم پنجشنبه 12 تیر 1399 00:15
خداقون خدمت خانم مرجان عزیزبابت استادی مفیدتان ،حضور شما در شعبه انرژی خاصی می دهد،خداقوت خدمت خانم رویا وخانم لیلاو خانم فاطمه بابت زحماتشان.
فاطمه از لژیون پنجم چهارشنبه 11 تیر 1399 14:39
سلام وخداقوت خدمت خانم مرجان ودبیری را خدمت خانم معصومه تبریک می گم خدا قوت به خدمت گزاران سایت تشکر از خانم عزت بابت دبیری خوبی که داشتند
حمید رضا م لژیون۴ چهارشنبه 11 تیر 1399 13:55
خدا قوت خدمت همسفران شعبه امین گلی و خدمتگزاران در سایت شعبه
همسفر اشرفL7 چهارشنبه 11 تیر 1399 13:20
با عرض سلام خدا قوت خدمت خانم مر جان عزیز بابت استادی بسیار زیبا ومانند همیشه اموزنده

خدا قوت خدمت خانم زهره و دبیر محترمش خانم معصومه و خدا قوت خدمت خانم عزت بابت هفت جلسه دبیریش
همسفر زهره س چهارشنبه 11 تیر 1399 12:21
خداقوت به خانم لیلا وخانم فاطمه عزیز ، استادی رابه خانم مرجان تبریک میگم بسیارخوشحال شدم که بعدازمدتها ایشان راملاقات کردم واقعاانرژی گرفتم ، به خانم نداهم خداقوت میگم.
همسفر سمیه (لژیون دوم) چهارشنبه 11 تیر 1399 10:12
عرض سلام و خدا قوت دارم خدمت استاد محترم، از بیانات بسیار خوبتان استفاده کردم.
همچنین عرض خدا قوت دارم خدمت خانم رویا، خانم فاطمه و خانم لیلا ن، موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات