وادی هشتم وتاثیر آن روی من
پنجشنبه 19 فروردین 1395 ساعت 14:29 | نوشته ‌شده به دست مهدی قلم فرسا | ( نظرات )

وادی هشتم و تاثیر آن روی من ، به قلم کمک راهنما محمد فنائی


 

"امواج چون گردباد بر زمین فرود می آیند وآنچه برداشتنی باشد، با خود به امانت می برند و این جز به فرمان حاصل نمی گردد. پس با شما که پیمان می بندید در اندیشه آن باشید که از زمین برخواسته و به آن مکانی که فرمان است رهسپار شوید."

 

وادی هشتم برای همه انسانها صادق است و هر کس می تواند، بر اساس اختیاری که دارد، مسیری را انتخاب نموده و جایگاه خود را تعیین کند. بنابراین می تواند از پایین ترین نقطه تا بالاترین جایگاهها، طی طریق نماید. در واقع هر انسانی می تواند در طیفی از ضدارزشها تا ارزشها ، حرکت کند. کما اینکه هر کدام از ما در مقطعی از زندگی در مسیر مواد مخدر و ضد ارزشها حرکت کردیم و اکنون، بر اساس آگاهی در مسیر ارزشها در حال حرکتیم.

من نوعی بدلیل عدم آگاهی چندین سال در وادی اعتیاد بسر بردم. مانند انسانی در کویر مانده، در تاریکی شب به دنبال راه می گشتم. که مسلما سر انجامی نداشت. اما اگر راهنما و راه بلدی راه را به ما نشان دهد،مطمئنا به سر منزل مقصود خواهیم رسید.

در نوشتارها می خوانیم: انسان باید از نقطه شروع به حرکت کند و به بحر واقیانوس برسد. اما اکثر انسانها حرکت را شروع و در ادامه متوقف می شوند. بعنوان مثال رودخانه ای در حال حرکت را در نظر بگیرید. این رودخانه در مسیر خود به درخت زیبایی می رسد، آنرا تحسین می کند، از وجودش لذت می برد، اما متوقف نمی شود وحرکت خود را ادامه میدهد. بعد به کوه میرسد، باز آنرا ستایش کرده ، لذت می برد ،و به حرکت خود ادمه می دهد و نهایتا به اقیانوس می رسد.

اما انسان وقتی به اولین درخت رسید، همانجا منزل می کند و متوقف می شود. بنابراین به اقیانوس نمی رسد.انسان باید از لذتهای زندگی و نعمتهای الهی لذت ببرد ،اما وابستگی به آنها لذت بخش نیست. در واقع عدم وابستگی لذت بخش است. فردی که مصرف کننده است، چسبنده ترین چیز برایش مواد مخدر است. اما این وابستگی همه لذتها را از او می گیرد. پس باید خود را از این وابستگی جدا کنیم.

در کنگره الگوهای فراوانی وجود دارد،همه آنها از این وابستگی جدا شدند و به لذتی والاتر رسیدند و به نور الهی روشن شدند. مژده ای که به مسافرین سفر اول، هنگام ورود به سفر دوم داده شده است.

 

منظور از امانت در این پیام چیست ؟ در کتاب شریف هم آمده که: ما امانتی را به همه موجودات عرضه کردیم،اما هیچکدام توان دریافت آن امانت را نداشتند. اما موجودی بنام انسان با شجاعت آنرا پذیرفت. آن امانت چیزی جز معرفت و عشق توام با آگاهی نبود. در ادامه پیمانی بسته شد و ما متعهد شدیم ،آن امانت را بدوش کشیده و به مکانی که فرمان است رهسپار شویم. حقیقتا چه مقدار از این امانت را بدوش کشیده ایم؟

مطلب دیگربازپرداخت بدهی است.ماناگزیرهستیم که برای حرکت درست، خسارت وارد شده راجبران کنیم.ابتدا جبران خسارت ازخودمان : که شامل جسم و شخصیت و شرف انسانی خودمان است. خسارت وارده به جسم، با تیپر دارو جبران می شود .

برای جبران خسارت از شرف انسانی خودمان: باید اندیشه و گفتار و کردارمان ،بر مبنای معرفت ،عدالت و عمل سالم ،اصلاح شود. و در ادامه از خانواده و جامعه و کل هستی جبران خسارت کنیم.

مطلب آخر که در وادی عنوان شده پیمان است. این پیمان بایستی بسته شود تا همواره به یاد داشته باشیم که ،باید در مسیر کسب آگاهی و معرفت باشیم.

نتیجه اینکه: هستی همواره بر اساس حرکت جوهری در حال حرکت است و انسان باید با آن همسو باشد. انسانی که با حرکت هستی بسوی کمال همسو است ، همواره از حال خوب و آرامش برخوردار است. خوشبختانه راه برای ما نمایان شده و بستر کاملا مهیا است. کافی است عملا آنرا بفهمیم و حرکت کنیم.

با احترام:محمد فنائی

نویسنده:مسافر قلم فرسا

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی، مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic