چشمه باید از خود جوشش داشته باشد.
سه شنبه 31 تیر 1399 ساعت 08:01 | نوشته ‌شده به دست همسفر صدیقه L6 | ( نظرات )


برای چشمه جوشان و رود خروشان شدن باید چنگ به ریسمان الهی بزنیم و حرکت کنیم.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید...

سلام دوستان شقایق هستم یک همسفر: 

وادی یازدهم به ما می‌گوید: اهریمن وقتی به انسان سجده نكرد و از بهشت رانده شد، در لامكان یارانی برای خود جمع كرد. یاران اهریمن شامل ناسپاسی‌، تزویر، دروغگویی، منیت‌، كبر و... است. در كلام‌الله بسیار زیاد از كبر سخن گفته شده است. با درك درست وادی‌های قبل، وقتی به وادی یازدهم می‌رسیم، متوجه وجود این صفات در خود می‌شویم. زیرا برداشت درست و آموزش است كه ما را نجات می‌دهد و از جهالت به سمت دانایی می‌برد.

 وقتی یك پله از جهالت به سمت دانایی برویم، در ما انرژی ایجاد می‌شود. حضرت علی(ع) می‌فرمایند: هر كس دو روزش مثل هم باشد، ضرر كرده است. این به خاطر این است كه انرژی تولید نشده و هیچ اختلاف پتانسیلی ایجاد نگردیده است. به هر میزان كه رشد كنیم، به همان میزان انرژی تولید می‌شود.

ویژگی چشمه جوشان:چشمه‌های جوشان دو ویژگی دارند. یكی این كه منبع آن ها از آب پر است و دوم این كه دارای اختلاف سطح هستند كه باعث سرازیر شدن آب به سمت پایین شده و انرژی ایجاد می‌شود. انرژی با اختلاف پتانسیل ایجاد می‌شود. اختلاف پتانسیل در انسان با تغییر دیدگاه به وجود می‌آید. وقتی آگاهی و دانایی نسبت به دیروز بالاتر رفته باشد، نیرویی در ما ایجاد می‌شود كه آن نیرو انرژی است.

 برای همین است كه عده‌ای با عشق به جلسات می‌آیند، زیرا این انرژی در آن ها تولید شده است. یا سفر اولی‌هایی كه خدمت می‌گیرند،‌ حس خوبی پیدا می‌كنند، زیرا این انرژی باعث ترغیب برای ادامه دادن راه می‌شود اما كسانی كه با بی‌حوصلگی به جلسه می آیند، دارای اختلاف پتانسیل هستند ولی از جنس منفی، برای همین انرژی منفی در آن ها ایجاد می‌كند.

پس اگر اختلاف پتانسیل در هر كسی كه حقّ هر كسی است، به وجود آمد آن اختلاف پتانسیل تولید انرژی مثبت می‌كند، برعكس اگر این اختلاف منفی باشد، انرژی در امور منفی شكل گرفته و فعال می‌شود.

سلام دوستان سوگند هستم یک همسفر:

من به شخصه از وادی یازدهم آموختم که باید تابع قوانین و فرامین الهی باشم و اگر طبق قوانین الهی حرکت نکنم در زندگی نشانه هایی برایم مشهود می باشد که گویا از مسیر صراط مستقیم خارج شده ام .واقعا خودم در زندگی شخصی به این نتیجه رسیده‌ام.

من اعتقاد دارم که وادی یازدهم را باید چند دفعه گوش کرد و هم نکته به نکته آن را یادداشت برداری کنیم تا بهتر این وادی را درک کنیم. آقای مهندس فرموده اند: هرکسی 10 وادی قبلی را به درستی یاد گرفته و آن ها را عملی کرده باشد با وادی یازدهم می تواند وارد مرحله معنویات بشود.

بخشی از این وادی تمثیلی از چشمه خروشان ورودهای خروشان است که همگی به دریا و یا اقیانوس می‌رسند. در این وادی متوجه شدم که اگر دانایی و آموزش قطع شود؛ ذره ذره به سوی تاریکی و راه شیطانی حرکت می کنم و فهمیدم من هیچ نیستم و همه چیز زندگی من و دیگران ، طبیعت، جهان هستی و... به اذن خداوند است.

من از این وادی متوجه شدم که با تزکیه و پالایش در طول زمان و تغییر دادن صفات بد گذشته می توانم تبدیل به یک رود یا چشمه خروشان شوم و از تمام مشکلاتی که در حال حاضر و شاید در آینده با آن ها برخورد کردم با توکل به خدا وصبر و نقطه تحمل بالا از آن ها به خوبی عبور کنم .

سلام دوستان صفورا هستم یک همسفر:

چشمه باید از خودش جوشش داشته باشد تا به رود و در نهایت به اقیانوس برسد. انسان نیز مانند یک ظرف است که در طول حیاتش مدام پر و خالی می شود . چیزی که این ظرف را پر و خالی می کند انرژی است و انسان  در کائنات نقش خود را به صورت یک منبع انرژی ایفا می کند . اعمال و کردار انسان در زندگی نقش بزرگی در عملکرد این چشمه دارد. کارهای ضدارزشی باعث کم آبی و کارهای ارزشی و ایمان به قدرت مطلق باعث پر آبی آن می شود .

 انسان با کوشش و تزکیه و پالایش می تواند تعادل را در تمام سطوح زندگی برقرار کند و این امر باعث می شود چشمه ی وجودی اش همیشه پرخروش باشد .زمانی که توانست چشمه ای جوشان باشد بعد تبدیل به رود خروشان می شود که با حرکت به سوی بحر و اقیانوس در مسیر همه کسانی که طالب آب هستند را سیراب خواهد کرد‌ و  بدون هیچ ترسی از موانع و فراز و نشیب های مسیر با قدرت به راه خود ادامه می دهد چون ایمان دارد که در پایان مسیر با تحمل سختی ها و موانع چیزی در انتظارش است که در وصف نمی گنجد.

 سلام دوستان زهره هستم یک همسفر :

وادی یازدهم یکی از زیباترین و امیدوارکننده ترین وادی ها است زمانی که ما در تنگنای نا امیدی هستیم و از همه جا رانده شده‌ایم به ما امید می دهد که قدم برداریم و حرکت کنیم تا به خواسته هایمان برسیم . در زندگی برای رسیدن به اقیانوس آرامش ؛ باید یک رود خروشان بود که انرژی برای رسیدن داشته باشد و از تمامی مسیرهای طولانی و سخت موانع بگذرد بدون آن که لحظه ای فکر ایستادن به سرش بزند . یک رود انرژی خودش را باید از یک چشمه جوشان بگیرد انرژی که هرگاه احساس خستگی کرد او را به تلاطم وا دارد .

 این چشمه جوشان در درون هر انسان است . منبعی که باعث سرزندگی ، انرژی و انگیزه برای عبور از تمام سختی ها برای رسیدن به اقیانوس آرامش است از خود ما است.  با باور به خود ، شناسایی توانایی های درونی می توان انرژی ادامه مسیر را به دست آورد. برای پیوستن به اقیانوس ، چشمه درونی خود را جوشان کنید . برای این کار لازم است در مسیر صراط مستقیم قرار بگیریم .

صراط مستقیم چیزی نیست جز اجرای قوانین و اما قوانین چه می گویند ؟ دروغ نگو، کینه ورزی نکن ، دشمنی نکن ، خیانت نکن ، حسادت نکن ، ترس نداشته باش ، اضطراب نداشته باش ، دزدی نکن ، خود بین نباش ، ربا نخور ،گمان بد مبر، رشوه‌خواری نکن ، کم‌فروشی نکن ، ترش رو مباش ، فساد نکن ، مواد مخدر مصرف نکن ، پیمان  شکنی نکن ، خیانت نکن ، حق را ناحق نکن ، عدالتخواه باش ، مهربان باش ، به درماندگان کمک کن ، تفکر و تعقل کن. اگر انسان بتواند در این مسیر حرکت کند یقینا صعود خواهد نمود و این صعود او را به بحر، اقیانوس و آرامش خواهد رساند . 


با احترام اعضای لژیون ششم

تنظیم و ویرایش:  همسفر صدیقه 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی جمعه 3 مرداد 1399 16:05
خدا قوت
همسفر عزت لژیون لژیون هفتم سه شنبه 31 تیر 1399 22:08
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلا ولژیون خوبشان
خدا قوت خدمت خانم صدیقه وخانم لیلای گل
همسفر مرضیه لژیون چهارم سه شنبه 31 تیر 1399 14:02
خدا قوت به شما دوستان موفق باشید.
همسفرزهرالژیون هفتم سه شنبه 31 تیر 1399 12:44
عرض سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلای عزیز
وخداقوت خدمت اعضای لژیون ششم برداشت های تک تک شما دوستان از این وادی بسیارعالی وآموزنده بود
برای تک تک شما عزیزان موفقیت وسربلندی آرزو میکنم
مریم همسفر حمید رضا لژیون پنجم سه شنبه 31 تیر 1399 10:47
سلام و خدا قوت به همسفران گرامی بسیار زیبا بود و دست مریزاد به راهنمای محترپتان
همسفر صدیقه L6 سه شنبه 31 تیر 1399 09:56
با سلام
خدا قوت خدمت خانم لیلا راهنمای بزرگوارم
خدا قوت خدمت هم لژیونی های عزیزم بابت مشارکت های خوبتان
همسفرفاطمه الف لژیون پنجم سه شنبه 31 تیر 1399 09:32
با سلام و خداقوت به همه عزیزان لژیون ششم بسیار عالی و گویا و قابل فهم مشارکت فرمودین احسنت بر تک تک شما عزیزان و تشکر ویژه از خانم صدیقه عزیز به خاطر زحماتشون برای سایت پاینده در راه خدمت باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات