سفر اولی ها شکوفه های کنگره هستند.
پنجشنبه 2 مرداد 1399 ساعت 14:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر صدیقه L6 | ( نظرات )
خلاصه سی دی شکوفه های یاس 

به قلم همسفر منصوره 


سفر اولی ها مانند شکوفه ها هستند؛ همان گونه که استشمام رایحه گل ها  و شکوفه ها آرامش بخش است، سفر اولی ها هم می توانند با تفکر و اندیشه سالم ابتدا خود به آرامش برسند و بعد آرامش بخش دیگر انسان ها هم باشند

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید...

قبل از هرچیز باید بگویم اگر به خداوند اعتقاد داشته باشیم وعده های خداوند دروغ نیست. آن چیزی که بار معنوی داشته باشد قطعا بار مادی را با خودش می آورد ولی چیزی که صرفا بار مادی داشته باشد بار معنوی نخواهد داشت.

در ادامه نوشته ای از استاد سردار بیان می‌شود ؛ مطالب زیادی برای گفتن وجود دارد ولی گفتن همه ی آن ها برای شما زود است. چون انسان حتی برای کسب آگاهی باید تحمل آگاهی را داشته باشد و اگر این تحمل را پیدا نکرده باشد ممکن است دچار تخریب گردد چرا که ابتدا برای پذیرش هرچیزی باید تحمل پذیرش را داشته باشد بعد می تواند آن مطلب را بپذیرد. 

هر مطلبی در کنگره گفته می شود برای حفظ کردن نیست و باید کاربردی مورد کاوش قرار گیرد و در زندگی عملی شود. دلیل موفقیت بچه های کنگره هم به این دلیل است که دانسته ها را به عمل تبدیل کرده اند و در جهت صراط مستقیم حرکت کرده اند. 

در ادامه استاد سردار می فرماید : ما در این مورد که این میوه ها می رسند و ما می چینیم خشنودیم ( یعنی بچه هایی که با حال خراب وارد کنگره شده اند و به رهایی می رسند و در زندگی راه درست و مستقیم را انتخاب می کنند ) همه ی ما باید نسبت به خانواده توجه خاص داشته باشیم. خانواده در مرکز قرار دارد و باید برای حفظ آن کوشش کنیم. 

در ادامه در مورد برخورد با دست اندر کاران حکومتی و دولتی هم آموزش هایی دادند و گفتند : ما باید تابع قوانین باشیم. اما باید گاهی سازگار و گاهی انتقادگر باشیم و همیشه ساز مخالف نزنیم. راه گاهی هموار و گاهی ناهموار است. 

هم چنین در مورد مشکلاتی که خودمان باعث به وجود آمدنش هستیم می فرمایند : زمانی که از فرامین الهی سرپیچی می کنیم و با فرمان عقل و تفکر خودمان پیش می رویم در راه سردرگم می شویم و با مشکلاتی روبرو می گردیم و در زندگی خودمان حفره هایی باز ایجاد می کنیم ( حفره های باز مانند سیاه چاله ها هستند. کار سیاه چاله ها این است که اجرام آسمانی که به آن ها نزدیک می شوند را درون خود می کشند و پودر می کنند و از بین می برند )

جناب مهندس می فرمایند : ما همیشه در ابتدای جلسه می گوییم خدایا ما را از دست نیرومندترین دشمن خودمان که جهل و ناآگاهی خودمان است رها کن. ما باید بدانیم دشمن ما جهل و ناآگاهی خودمان است و خودمان مصوب مشکلاتمان هستیم و حفره ها را خودمان در زندگیمان به وجود می آوریم. این حفره ها از یک سوراخ کوچک مانند لانه ی مورچه شروع می شوند و در ادامه به غاری بزرگ تبدیل می شود که ما را در خود فرو می برند. بهترین کار این است که کاری کنیم که این حفره ها از ابتدا بسته باشند و به وجود نیایند و برای رسیدن به این مرحله باید همواره با عقل و فرمان الهی پیش برویم. 

مطلب دیگر این است که؛ در کل مسائل نباید به میوه نگاه کنیم . اگر ریشه و ساقه سالم باشد میوه هم مرغوب خواهد شد. در این جا مثال کنگره زده می شود در کنگره هم ریشه و ساقه مهم است ( یعنی لژیون، راهنما، آموزش، سی دی ها و جو و فضای لژیون ). راهنما ، ریشه و اعضا، ساقه هستند که با هم همکاری می کنند و شکوفه هایی می دهند که به میوه تبدیل می‌شوند که منظور همان سفر اولی ها است. 

اگر کتاب آسمانی را بخوانید، در آن گفته شده است؛ فرشتگان، جن و انس هم از نظر ظاهر و عملکرد با هم متفاوت هستند. انسانی که تزکیه می شود و در راه درست حرکت می کند با فرشته یا ملکوت همراه می شود و این زمانی انجام می گیرد که نفس بر عقل قالب نشود و عقل قالب بر نفس باشد. 

در ادامه گفته می شود؛ فرقی نمی کند نور از چه چیزی می آید از چراغ های نفت سوز قدیمی یا لامپ های پرنور امروزی مهم این است که نور نمی تواند با تاریکی همراه باشد و با آمدن نور تاریکی از بین می رود و بالعکس و قدر مسلم است که نور مفید و تاریکی مضر است. 

حال اگر همین نور مفید در جایی ضرر برساند نور مقصر است یا فاعلش؟ اگر آتشی در جنگلی درست شود و باعث سوختن و از بین رفتن جنگل های زیادی شود آتش مقصر است یا فاعلش؟ اگر با نام اسلام ۶۰ زن و کودک را می کشند اسلامی مقصر است یا فاعلش؟ پس به خود موجود برمی گردد که فرشته یا جن یا انس باشد و این که چه کاری انجام دهد. 

مهم ترین قسمت تزکیه و پالایش است در بعد مادی یا بر روی زمین یعنی همان جمله ی معروف زمین مزرعه ی آخرت است. برعکس این که می گویند : دنیای مادی ارزش ندارد و دنیای کثیفی است باید بدانیم دنیای مادی بسیار مهم و ارزشمند است. به همین علت است که آزمایشات الهی همیشه ادامه دارد.

 وقتی در صراط مستقیم حرکت می کنید لحظه ای می رسد که فکر می کنید همه چیز تمام شده است ولی یک مرتبه ورق بر می گردد. مثلا غرق در مشکلات و سختی های فراوانی هستید ولی یک مرتبه ابر های سیاه و تیره کنار می روند و ابر های سفید جای آن ها را می گیرند و زمان آرامش و راحتی می رسد. اگر محکم و با ایمان باشیم وعده ی خداوند دروغ نیست. باید توجه داشته باشیم که نور و نار در حال تغییر هستند و بستگی دارد که ما چگونه از آن استفاده کنیم یعنی در فعل نهفته اند. نار و نور در حرف ما نهفته نیست بلکه در عمل ما نهفته است.

در ادامه در مورد فرمانروایان زمان گفته می شود که؛ فرمانروایان در هر دوره و زمان کسانی هستند که می سازند نه کسانی که با خود نابودی به همراه دارند. آن هایی که از بین می برند و نابود می کنند فرمانروایان شیطان هستند. فرمانروایان در هر زمان کسانی هستند که سازنده اند که این سازندگی و تولید در مورد هر چیزی می تواند باشد ( انسان، پل، گندم، محصول یا هرچیز دیگر ) حتی اگر میزان آن اندک باشد. نور ، نور است چه کم باشد چه زیاد باشد.

در ادامه جناب مهندس در مورد بچه هایی که سفر اول را به پایان رساندند صحبت می کنند و می فرماید: بچه های سفر اولی مانند شکوفه هایی هستند که در آینده میوه می دهند و بچه های تازه وارد مانند خونی هستند که در رگ های ما می جوشند و باید همواره حواسمان به آن ها باشد و فراموش نکنیم که ما هم روزی حال و روز آن ها را داشته ایم و باید همراه آن ها باشیم حال در هر جایگاهی که هستیم ( راهنما، مرزبان، دیده بان و... ) هیچ کس در هیچ جایگاهی اجازه ی بد رفتاری یا اخراج تازه واردین و سفر اولی ها را از کنگره برای همیشه ندارد و نباید آن ها را نا امید کنیم چرا که خود ما هم روزی در همین جایگاه بودیم.


نویسنده : همسفر منصوره از لژیون ششم
تنظیم و ویرایش: همسفر صدیقه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: خلاصه سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهره کمک راهنمای تازه واردین یکشنبه 5 مرداد 1399 21:36
خداقوت به خانم منصوره وخانم صدیقه عالی بود.
همسفر مرضیه لژیون چهارم یکشنبه 5 مرداد 1399 19:57
خدا قوت به شما وهمه ی خدمتگزاران سایت متشکرم.
مریم همسفر حمید رضا لژیون پنجم جمعه 3 مرداد 1399 19:21
سلام بر عزیزان سایت خدا قوت موفق باشید
حسن کدخدایی جمعه 3 مرداد 1399 16:23
خدا قوت به همسفران محترم
همسفر مهتاب لژیون چهارم جمعه 3 مرداد 1399 13:57
خدا قوت خدمت خانم منصوره خیلی عالی بود
و خدا قوت خدمت خانم صدیقه عزیزم برای درج مطالب
حمید رضا م لژیون۴ جمعه 3 مرداد 1399 11:59
خدا قوت خدمت همسفران ،بسیار آموزنده بود و آموزش گرفتم،بسیار سپاسگذارم
مسافر مصطفی لژیون نهم پنجشنبه 2 مرداد 1399 22:31
عرض سلام و خداقوت خدمت همسفر محترم خیلی عالی واموزنده،همیشه موفق باشیند
همسفرفاطمه الف لژیون پنجم پنجشنبه 2 مرداد 1399 14:43
با عرض سلام و خداقوت به خانم منصوره عزیز بسیارعالی
و خداقوت ویژه به خانم صدیقه رابط لژیون ششم به خاطر زحماتشون برای سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic