جلسه خصوصی همسفران 95/01/22(وادی هشتم و تاثیر آن روی من)
دوشنبه 23 فروردین 1395 ساعت 16:26 | نوشته ‌شده به دست همسفر نرگس | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز یکشنبه مورخ 95/1/22 جلسه سیزدهم از دور دوم کارگاههای آموزشی خصوصی ویژه ی همسفران شعبه امین گلی، با  نگهبانی همسفر لیلا ، استادی همسفر اعظم و دبیری همسفر اشرف با دستور جلسه ی" وادی هشتم و تاثیر آن روی من" راس ساعت 15 شروع بکار نمود.

kj2o9a24673guhcl3fp9.jpg

 ما پرس وجو کردیم و راه درمان کنگره را پیدا کردیم . وقتی خوب می توانم حرکت داشته باشم که به حرکت دیگران ومسافرم کاری نداشته باشم . کلاً زندگی ما در حال حرکت است ، جاری است واگر حرکت نکنیم عقب می افتیم و ویران می شویم . با مرگ زندگی ما تمام نمی شود وادامه دارد . ما باید تلاش کنیم تا به خواسته هایمان برسیم .
 
در ادامه مطلب بخوانید....

                                               سخنان استاد:

opjy0ziiwg3ft0fbv9tt.jpg

خیلی خوش حالم که دوباره در این جایگاه قرار گرفتم .

 دستور جلسه وادی هشتم است ، باحرکت راه نمایان می شود . این زیبا ترین وکاربردی ترین وادی برای خود من بوده است .اولِ وادی در مورد چطور رانده شدن شیطان از درگاه خدا گفته شده است. وقتی شیطان به انسان سجده نکرد ، از درگاه خدا رانده شد و کینه ی انسان را به دل گرفت وقسم خورد دشمن اساسی انسان باشد . آدم وحوا را گول زد تا از میوده ی ممنوعه خوردند وخدا آن ها را از بهشت بیرون کرد . آدم وحوا عذر خواهی کردند ، اما خدا به آن ها گفت من شما را می بخشم وبه زمین می فرستم ، آن جا ثابت کنید که دیگر اشتباه نمی کنید واین اشتباهتان را جبران می کنید .به زمین بروید که با حرکت راه نمایان می شود .

و باید تعیین کنید که می خواهید راه درست را بروید یا راه شیطانی را؟همه ی ما روزی این پیمان را با خدا بستیم، ولی یادمان نیست وآن در ضمیر نا خود آگاه ما باقی مانده است. وقتی بر می گردیم به همان جایی که  آمده ایم ، آن جاست که سر افکنده می شویم؛ یا اگر به طرف ارزش ها رفته باشیم، سر بلند می شویم .

وادی هشتم واضح به ما می گوید که حرکت کن . یک مثال ساده بزنم ، ما برای مصرف کننده مان تا زمانی که در خانه بنشینیم وفقط  نق بزنیم وگریه کنیم واگر دوستش داشته باشیم یک نذر ونیازی بکنیم، ولی تلاشی نکنیم فایده ای ندارد . خدا به ما می گوید از تو حرکت ، از من برکت . وقتی تو حرکت نکنی ، من هم نمی توانم به تو کمک کنم .

مثل شخصی که می گوید خدا روزی رسان است وسر کار نمی رود . درست است که خدا روزی رسان است ولی تو باید تلاش کنی ، حرکت کنی تا خدا هم روزی تو را سر راهت بگذارد .

ما پرس وجو کردیم و راه درمان کنگره را پیدا کردیم . وقتی خوب می توانم حرکت داشته باشم که به حرکت دیگران ومسافرم کاری نداشته باشم . کلاً زندگی ما در حال حرکت است ، جاری است واگر حرکت نکنیم عقب می افتیم و ویران می شویم . با مرگ زندگی ما تمام نمی شود وادامه دارد . ما باید تلاش کنیم تا به خواسته هایمان برسیم .

 زندگی مثل یک جوی آب است، تا زمانی که آب حرکت دارد زلال وشفاف است واگر راکد شود تبدیل به لجن زار می شود واین مثل زندگی ماست .

ما باید در مسیری که داریم حرکت می کنیم سه چیز را در نظر بگیریم . اول این که وقتی داریم حرکت می کنیم برای چه هدفی است ؟ برای چه خواسته ای تلاش می کنیم ؟در کنگره هدفمان رهایی است . دوم خواسته ها مان را با دل وجان بخواهیم وبرای رسیدن به آن ها تلاش کنیم. وسوم این که وقتی در مسیر حرکت می کنیم ممکن است به چند راه برخورد کنیم . راه درست را انتخاب کنیم که به بیراهه کشیده نشویم . برای این کار باید حسابمان را با خودمان صفر کنیم .اول باید جبران خسارت از خودمان کنیم. من با افکارم ، رفتارم ، کینه هایم ودروغ هایم به خودم خسارت زدم . خسارت ظاهری را شاید بتوانیم درمان کنیم ولی خسارت درونی را نمی فهمیم ودر پی درمان آن نیستیم .

مصرف کننده گان هم طور دیگری به خودشان خسارت زده اند که باید خود را به جای اول بر گردانند وهمه چیز را درست کنند . دوم جبران  خسارت از خانواده است . باید قبول کنیم که خانواده مقصر نیستند . هر اشتباهی بوده ، خودم کردم وخودم هم دارم تاوانش را می دهم . از خانواده عذر خواهی کنیم واذیت هایی که کردیم را جبران کنیم . سوم جبران خسارت از جامعه است . جامعه برای ما خیلی هزینه کرده، برای تحصیل ما وامنیت ما ودرست موقع به ثمر رسیدن کار جامعه ، همه چیز را ما خراب کردیم . نمی توانیم بگوییم جامعه به ما چه ربطی دارد . در خیابان ،آشغال ریختیم ، تفکیک زباله نکردیم . پس باید دینمان را به جامعه ادا کنیم ونگوییم بقیه آشغال می ریزند ما هم می ریزیم . من باید خودم کارم درست باشد وکاری به دیگران نداشته باشم .

irhrhm8bzykty2ore8g.jpg

در آخر در مورد پیمان وادی هشتم می گویم .کسانی که ۶ ماه از رهایی آن ها گذشته باشد می توانند پیمان ببندند وباید برای این کار به صحرا ، کوه ، دریا بروند وکسی در اطراف آن ها نباشد . در حین پیمان نمی توانند چیزی بخورند وبیاشامند . زیر انداز ، کبریت وخودکار وکاغذ ببرند. پیمان دو قسمت دارد: یکی نوشتن سیاهه ی اشتباهات ودیگری درخواست از قدرت مطلق

قسمت اول از ساعت ۱۲ تا ۲ بعد از ظهر می باشد وقسمت دوم از ۲ تا ۴ بعد از ظهر است .اول اشتباهاتی که در طول عمر خود انجام دادید را می نویسید وسپس سه بار با صدای که خودتان بشنوید می خوانید بعد با کبریت آن را آتش می زنید واز ساعت ۲ تا ۴ هر دعا وخواسته ای که برای خودتان ودیگران دارید را روی کاغذ می نویسید بعد سه مرتبه می خوانید وپاره می کنید وبه آب یا باد می سپارید .

پیمان بستن راحت است ولی از آن به بعدش سخت است . از یک طرف اشتباهی که کردی را باید جبران کنی وتکرار نکنی واز طرف دیگر وقتی از خدا طلب داری برای رسیدن به آن باید تلاش کنی  وتازه کارت شروع می شود .

نویسنده و تصویرگر: همسفر نرگس

ویرایش و تنظیم: همسفر لیلا

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرفاطمه شنبه 28 فروردین 1395 07:44
عرض سلام وخداقوت خدمت استادخانم اعظم نگهبان وراهنمای عزیزم خانم لیلاودبیرعزیزونویسنده محترم خانم نرگس ارزوی سلامتی وموفقیت برای شماعزیزان ازخداوندمنان خواستارم
مسافرمجتبی (رهجوی اقای صلواتی) سه شنبه 24 فروردین 1395 19:42
درود و خداقوت خدمت نگهبان دبیر و استاد بزرگوار
خداقوت خدمت نویسنده محترم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات