افتتاح دومین شعبه ی کنگره 60 در خمینی شهر اصفهان
جمعه 17 اردیبهشت 1395 ساعت 13:57 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست...

در خرابات مغان، نور خدا می بینم       این عجب بین، که چه نوری ز کجا می بینم

جلوه بر من مفروش ای ملک الحاج که تو     خانه می بینی و من، خانه خدا می بینم

هر دم از روی تو نقشی زَنَدَم راه خیال       با که گویم که در این پرده، چه ها می بینم

http://www.up-pic60.ir/upload/5trmc8v7ik9p9o9bh1a.jpg

روز پنجشنبه 95/02/16 همزمان با عید سعید مبعث، و حضور پرشور مسافران و همسفران،  دومین شعبه ی کنگره 60 خمینی شهر اصفهان،  افتتاح شد و رسماً کار خود را آغاز نمود.

 

در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید...


سخنان استاد بزرگوار مسافر کامران شریفیان به مناسبت افتتاح شعبه ی جدید:

http://www.up-pic60.ir/upload/usvdz52m394z8znsoc7.jpg

خداوند را سپاسگزارم که به من اجازه داد که امروز در جمع دوستان عزیز باشم و آموزش بگیرم. عید مبعث و تقارن این عید عزیز با بازگشایی شعبه ی جدید و امیدوارم که این تقارن، نشانه ی روزهای خیلی خوبی برای شعبه و همچنین برای عزیزانی که به اینجا می آیند و از آموزش های اینجا استفاده می کنند باشد.

اضافه کردن یک شعبه ی جدید در کنگره، یک کار حساس و بسیار دقیق است که برای آقای مهندس بیشتر کیفیت کار مهم است تا کمیت آن و به همین دلیل برای اضافه نمودن یک شعبه ی جدید حساسیت زیادی به خرج می دهند. و این که امروز می بینیم که شعبه ی دوم خمینی شهر پا گرفته است، نشان دهنده ی توان و همت اعضاء بوده که در این مدت آن چنان توانمند و قدرتمند شدند (چه از نظر علمی و چه از نظرسیستم اجرایی) که توانسته اند امروز این شعبه را دایر کنند و من امیدوارم روزی برسد که با هر تولدی در کنگره، تولد یک شعبه هم صورت بگیرد.


http://www.up-pic60.ir/upload/57xzwpp1eu4astsg6w.jpg

و تولد یک مسافر،  با تولد یک شعبه تقارن پیدا کند.

و این شاید یک نشانه ای است که ما به مدینه ی فاضله نزدیک شده ایم و می توانیم در مقابل  حجم وسیع اعتیاد و این ویرانی مقابله کنیم و بتوانیم به خیل عظیمی از انسان ها کمک کنیم.

آقای مهندس دژاکام ابداع کننده ی روش درمان تدریجی برای اولین بار در دنیا هستند. این روش در بهمن ماه 1375 با الهام از ماه مبارک رمضان ابداع شد و ایشان تصمیم گرفتند که به مصرف موادشان نظم و سروسامانی بدهند و از آنجا بود که جرقه های ابداع این روش زده شد و با سر و سامان دادن به وعده های مصرف، این تفکر آرام آرم در ذهن آقای مهندس ایجاد شد که می شود بر مواد کنترل داشت و  آن را منظم استفاده کردند و به مرور زمان، با ادامه ی این مسیر،  در سال 1376 اولین نفر در دنیا با این روش به درمان می رسد که شخص آقای مهندس دژآکام بودند و در ادامه، 2 سال بعد کنگره 60 را در سال 1378 تأسیس می کنند و اولین جلسه ی خود را برگزار می کنند.

تا به امروز که نزدیک به 42 شعبه در سراسر ایران، در استان های مختلف فعالیت دارند و اصفهان یکی از استان هایی بود که در این زمینه خیلی فعال بود. اولین جلسه ی کنگره 60 در اصفهان، در شهریور ماه 1384 در منطقه ی بهزیستی احمد آباد برگزار شد، که با همت آقای خدامی، آقای جمال کبیر رضایی و آقای سید مهدی حسینی تشکیل شد. و ما هیچ وقت نباید فراموش کنیم چه کسانی از زندگی شان، از وقتشان و از همه چیزشان گذشتند تا ما هم بتوانیم از این چشمه استفاده کنیم.

http://www.up-pic60.ir/upload/w4wi1yiq7v0d2a0hpuu.jpg

و در ادامه بعد از بهزیستی به کتابخانه ی شهدای ابر، و بعد در شعبه ی کردگاری، جلسات به کار خود ادامه داد و از آنجا بود که رشد کنگره 60 در اصفهان شروع شد که با خرید یک زمین و ساخته شدن شعبه ی سلمان فارسی به کار خود ادامه داد و شعبات زیادی اضافه شدند که امروز می بینیم شعبه ی شیخ بهائی، شعبه ی میرداماد، و شعبه ی امین گلی در خمینی شهر شکل گرفته اند و به کار خود ادامه می دهند و امروز شاهد افتتاح ششمین شعبه از شعبات اصفهان هستیم که در این منطقه دایر شده است. و امیدوارم همان طور که تا امروز، خیلی ها از این شعبات استفاده کردند و به درمان قطعی اعتیاد رسیدند، این روند رو به رشد ادامه داشته باشد و شاهد روزی باشیم که عزیزان کمترین مسافت را برای درمان طی کنند و بهترین شرایط برای درمان شان مهیا شود.


بعد از سخنان زیبای استاد، جناب سروان عباسی رئیس پلیس مواد مخدر خمینی شهر در جایگاه قرار گرفتند و ضمن تبریک عید مبعث و افتتاح شعبه ی دوم خمینی شهر فرمودند:

http://www.up-pic60.ir/upload/bbp0k10l5dwo86ixi5xv.jpg

من امیدوارم بیماران اعتیاد که وارد کنگره 60 می شوند، مراحل درمان را به خوبی طی کنند و به رهایی برسند. گاهی اوقات از ته دل غصه دار و غمگینم. وقتی مادری به من مراجعه می کند و از من می خواهد برای پسرش کاری کنم و من نمی توانم برای او کاری انجام دهم غمگینم؛ وقتی خانواده ها را می بینم که به خاطر اعتیاد از هم می پاشند غمگینم؛ اما الان اینجا خوشحالم و لذت می برم که شما ها را با لباس سفید و خانواده هایتان را در کنارتان می بینم و به خودم می بالم که می بینیم روزنه ای باز شده و اعتیاد در حال درمان شدن است و خوشحالم که به خودتان آمدید و حرکت کردید و موفق شدید.

نیروی انتظامی هم تمام دغدغه اش این است که تمام پیچ و خم ها را برای مبارزه با اعتیاد طی کند تا در نهایت به کنگره 60 برسد. برای همه ی شما عزیزان و دست اندرکاران آرزوی سلامتی دارم و هر کاری که از دستم برای کمک به این مجموعه بر بیاید، دریغ نمی کنم.

http://www.up-pic60.ir/upload/o52ko15qt018wmor8e8w.jpg

http://www.up-pic60.ir/upload/gopyuho2l69g2mmbo6uo.jpg

http://www.up-pic60.ir/upload/h80k5rnpox0arkh6t.jpg


خداوندا؛ باران خیر و برکت و رهایی را، بر سر تک تک اعضای پر تلاش این شعبه بباران...

کسانی که می سازند و آباد می کنند و فرمانروایان زمان خویش هستند...

و همچنین یاری رسان، در راه ماندگان وادی اعتیاد باش، و آنان را از ظلمت به طرف نور هدایت فرما...

««   آمین   »»

نویسنده ی گزارش: همسفر لیلا

تصویرگر: مسافر عباس

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رحیم رهجوی آقای ساسانی یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 17:34
سلام و خدا قوت خدمت استاد بزرگوار دستیار دیده بان جناب آقای کامران شریفیان

خدا قوت خدمت سرکار خانم لیلا

سپاس و درود خدمت عباس عزیز
شاد و پیروز باشید
مسافر شکرالله شنبه 18 اردیبهشت 1395 22:52
خیر مقدم خدمت دستیار محترم دیده بان جناب آقای شریفیان و جناب سرهنگ عباسی و همه بزرگوارانی که از دیگر شعب تشریف فرما شدند
خدا قوت خدمت همه عزیزانی که در راه اندازی شعبه جدید تلاش کردند
خدا قوت خدمت سرکار خانم خدابخشی و مسافر عباس
ابراهیم موحدی شنبه 18 اردیبهشت 1395 00:13
سپاس و ستایش مر خدای را جل و جلاله که آثار قدرت او بر چهره روز روشن، تابان است و انوار حکمت او در دل شب تار، درفشان. آفریدگاری که خویشتن را به ما شناساند و درهای علم را بر ما گشود و عمری و فرصتی عطا فرمود تا بدان، بنده ضعیف خویش را در طریق علم و معرفت بیازماید.
خدا قوت خدمت تمامی زحمت کشانی که برای راه اندازی شعبه جدید خمینی شهر زحمت کشیدند
تبریک خدمت تمامی اعضا و خانواده بزرگ کنگره 60
درود و خدا قوت خدمت سرکار خانم لیلا و مسافر عباس بابت تهیه گزارش از افتتاحیه شعبه جدید
پیروز باشید..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: