کارگاه آموزشی خصوصی مسافران (وادی سیزدهم وتاثیر آن روی من )دوشنبه 94/5/26
یکشنبه 25 مرداد 1394 ساعت 13:37 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ ابراهیم موحدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق؛ الله

جلسه چهارم از دور چهارم كارگاه های آموزشی خصوصی مسافران

كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی؛ روز دوشنبه مورخ 26 مرداد 94

به نگهبانی: مسافر مجید استادی: مسافر محمد حیدری و دبیری: مسافر مجید

با دستور جلسه: وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من راس ساعت 17 شروع به كار نمود.

http://www.up-pic60.ir/upload/a2cwx3oxrvp30jlx45d.jpg

استاد اینچنین فرمودند:

درمورد دستور جلسه وادی سیزدهم که آمده پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است باید بگویم که کلمه وادی به معنی بلد یا راه می باشد وما اگر بخواهیم این وادی را درک کنیم ومفهومی یاد بگیریم لازمه اش این است که وادی های قبلی را فرا گرفته باشیم . در وادی ها به ما نصیحت نمی شود چون که ما انسان ها معمولا نصیحت را نمی پسندیم . وادی ها به ما یاد آوری می کنند راه زندگی وچگونه زیستن را .

وادی سیزده می گوید پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است اما نقطه چیست ؟ 

نقطه چیزی است که نه طول وعرض دارد ونه ارتفاع وبرای تشکیل یک خط باید از نقاط بسیاری عبور نمائیم..........

http://www.up-pic60.ir/upload/yk7cvyvs09ve4svizhsm.jpg

نقطه همانند جلساتی است که ما در آن شرکت می کنیم وهر جلسه به مانند یک نقطه است وبرای تشکیل خط باید از این نقاط عبور کنیم وهر جلسه ای را که در آن شرکت نکنیم وبه موقع حاضر نشویم باعث ایجاد فاصله وتوقف در کار است وباعث سکون می شود .

در جهان بینی 1 آمده است تکرار صرفا به این دلیل پیش می آید که ما در یک مرحله از دانائی متوقف شده ایم واشتباهات تکرار می شود وما در مرحله افزایش دانائی متوقف شده ایم ، همانند دوچرخه ای که ما تا زمانی بر آن سواریم وحرکت می کند که رکاب می زنیم وآندم که از رکاب زدن دست بکشیم دوچرخه متوقف می شود  ما سقوط می کنیم . کل جهان هستی براثر متراکم شدن امواج بدست آمده وهیچ چیزی در جهان ساکن نیست ، پس سکون جایز نیست چرا که سکون یعنی سقوط .

در این وادی از انسانهای تک بعدی ، دوبعدی وسه بعدی صحبت به میان آمده است وهمچنین گریزی به مثلث عشق زده که اضلاع آن را عشق عقل و ایمان تشکیل می دهد . یک دسته از انسان ها از فلسفه صحبت می کنند و فلسفه یعنی قوانین مثل : قانون جاذبه و... که می شود عقل . کنگره برای ارائه محسوسات از معقولات می گوید برای مثال برای اینکه سختی سفر اول را بیان کند ، از سرما 60 درجه زیر صفر می گوید . سختی حس است و ما آن را حس می کنیم و اما عرفان و خدا شناسی که می شود ایمان و ما این دوضلع را در بیرون از کنگره با آن سروکار داشتیم وکنگره با عشق این سه ضلع را تکمیل کرد و به هم متصل ساخت و این سه ضلع باید با هم رشد کنند وهر یک از این اضلاع اگر نباشد انسان را به انسانی متعصب کور مبدل می سازد همانند انسانهائی که دست به عملیات های انتحاری می زنند که البته دارای ایمان وعشق هم هستند اما عقل ندارند .

در این وادی از یوم الفصل نیز صحبت به میان آمده و فصل به معنی جدائی می باشد برای مثال به یک سفر اولی توصیه می شود که صبح زود از خواب بیدار شود جدا شدن از رختخواب می شود فصل و جدائی که این عمل در ابتدا کاری بسیار سخت و درد آور است . پس جدائی همراه با سختی است .

برای درک یک زندگی خوب تنها شرط آن این است که انسان بهتری باشیم وبرای اینکه بهتر باشیم باید از خیلی از دلبستگی ها وخوشی ها بگذریم ودر صور آشکار و پنهان خود تغییرات اساسی ایجاد کنیم واین تغییرات همراه با درد است به خصوص که در مسیر صراط مستقیم گام بر می داریم چون صراط مستقیم یک خط راست است وحرکت برروی یک خط راست کاری سخت ودشوار است اما همانگونه که در قرآن بشارت داده شده پایان خوشی دارد.

http://www.up-pic60.ir/upload/jynvk8yy1ce795r3xp37.jpg

اما حرکت در جهت ضد ارزشها بسیار لذت بخش است وشیطان نقدا پرداخت می کند اما پایان خوشی ندارد چون راه مستقیم وصراط مستقیم نیست وهزاران راه برای رسیدن به ضد ارزشها وجود دارد اما برای رسیدن به حال خوش تنها یک راه وجود دارد وآن صراط مستقیم است همانند فردی که در چاه افتاده وفقط باید منتظر بماند تا فردی طنابی در چاه بیاندازد واو بتواند از چاه بیرون بیاید واولین کاری که این شخص میکند این است که به بالای چاه برای رهایی نگاه می کند که این عمل را تغییر می نامیم وهنگامی که فردی طنابی را که در چاه برای نجات او توسط شخص دیگری آویزان شده را می گیرد وبالا می آید تبدیل می نامیم وهنگامی که به بالای چاه وسطح زمین رسید آن مرحله را ترخیص می نامیم.

به امید اینکه این پروسه سه مرحله ای تغییر تبدیل وترخیص برای همه ما در صراط مستقیم ورسیدن به حال خوش اتفاق بیافتد .

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه، دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات