گزارش جلسه ی عمومی روز پنجشنبه ۹۵/۳/۱۳
جمعه 14 خرداد 1395 ساعت 23:06 | نوشته ‌شده به دست همسفر مهسا | ( نظرات )


به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز پنجشنبه مورخ 13 خرداد 95 ، جلسه چهاردهم از دور چهارم کارگاههای آموزشی عمومی، ویژه مسافران  و همسفران شعبه امین گلی، با نگهبانی مسافر مصطفی، دبیری مسافر جعفر و استادی مسافر مجید شیروی
و با دستور جلسه
 " الهام از رمضان
رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود
.

http://s6.picofile.com/file/8254238634/IMG_3583.JPG

سفر دومی ها روزه ی کامل می گیرند .آقای مهندس می فرمایند من مرجع تقلید سفر اولی ها هستم . روزه گرفتن در سفر اولی ها همان تنظیم شربت OT هست یعنی باید مقدار وساعتش دقیق باشد . اگر سفر اولی توانست این روزه را بگیرد مطمئنا بهترین سفر را دارد و سفر دوم هم حالش خوب است...

گزارش کامل در ادامه مطلب...

سخنان استاد محترم:

http://s6.picofile.com/file/8254238650/IMG_3584.JPG

 

رمضان از واژه ی "رَمَضَ" به معنی آفتابی است که برروی ریگ های داغ بتابد. زمانی که واژه ی رمضان را روی ماه نهم قمری گذاشتند در تابستان بوده است به همین دلیل این نام را  انتخاب کرده اند.

نکته ی دیگر اینکه ماه رمضان ماه نزول قرآن است، و یک سری تشابهات بین ماه رمضان و کار در کنگره ی ۶۰ وجود دارد.۱۱ماه انسان از انواع غذاها و نوشیدنی ها می خورد، ولی یک ماه مهمانی خداوند است. حال چرا می گوییم مهمانی؟

وقتی ما به مهمانی خدا می رویم چه به ما هدیه می دهند؟ اولین و کوچکترین چیزی که خداوند به ما می دهد سلامتی بدنمان است. دستگاه های کارخانه را سالی یک بار سرویس می کنند و این سرویس باعث می شود دستگاه به مدت یک سال دیگر کارش را منظم  انجام دهد. بدن هم در ماه رمضان همین طور است، چربی ها و مواد مضر بدن در طول این ماه تصفیه می شود.

اما شباهت ماه رمضان با روش DST در چیست؟ سفر اولی ها در ابتدای پله های خود، چند روز اول حال خوبی ندارند، در ماه رمضان هم چند روز اول بدن کمی اذیت می شود، که این همان پدیده ی سازگاری است وتا بدن می آید که سازگار شود مقداری طول می کشد.

آقای مهندس می فرماید من در ماه رمضان که نمی توانستم سیگار بکشم حالم به قدری بد بود که به بقیه می گفتم اصلا طرف من نیایید. حال خدا را شکر درمان سیگار هم، همراه درمان انواع مواد مخدر انجام می‌شود.

شباهت های زیاد دیگری وجود دارد که پیدا کردن آن ها را بر عهده ی خودتان می گذارم.

خداوند می فرماید: ما روزه را بر شما واجب کردیم، همان طور که بر امت های پیشین واجب کرده بودیم. روزه را فقط مسلمانان نمی گیرند، بلکه یهودی ها ونصاری و هندوها هم می گیرند، ولی طریقه ی روزه گرفتنشان با هم فرق می کند. مثلا حضرت موسی ۴۰روزی که به کوه طور رفت، یکی از عبادت هایش گرفتن روزه بود. ما مسلمانان از اذان صبح تا اذان مغرب هیچ چیزی نمی خوریم، ولی یهودی ها یک مقدار آب و چند عدد بادام می خورند.

یکی از دلایل روزه گرفتن ایمان است. ما باید صفات زشت گذشته ی مان را عوض کنیم، باید ایمان داشته باشیم که روزه ای که من می گیرم حتما نفعی در آن هست؛ آقای امین می فرماید خداوند یک کانال باسیم دارد یک کانال بی سیم. روزه همان کانال باسیم است و نماز بی سیم.

روزه گرفتن همه ی وادی ها را در خود دارد. سفر اولی یک نوع روزه می گیرد وسفر دومی یک نوع دیگر. البته سفر دومی ها روزه ی کامل می گیرند. آقای مهندس می فرمایند من مرجع تقلید سفر اولی ها هستم . روزه گرفتن در سفر اولی ها همان تنظیم شربت OT ست، یعنی باید مقدار و ساعتش دقیق باشد  اگر سفر اولی توانست این روزه را بگیرد، مطمئنا بهترین سفر را دارد وسفر دوم هم حالش خوب است.


http://s7.picofile.com/file/8254238668/IMG_3552.JPG


یک روز آقای موحدی از آقای حکیمی پرسیدند که راهنما چه مزیتی دارد که من باید به حرفش گوش دهم ؟ آقای حکیمی پاسخ دادند: فرض کنید شما با ماشین تان در بیابان گم شده اید، چوپانی را می بیند و از او راه را می پرسید و او هم راه را به شما نشان می دهد . در این حالت شما به حرف او گوش می دهید و نمی گویید من پزشکم ، مهندسم ، تاجرم ،.. و تو چوپانی! پس باید گوش به فرمان راهنما باشیم . منِ سفر اولی اگر به حرف راهنما گوش کنم به نفع خودم است، چون راهنما خودش راه درمانش را طی کرده و اگر حرفی می زند برای من می زند.

یک بچه ی کلاس اولی، اگر معلم برایش مشق هایش را بنویسد، هیچوقت درس خوان نمی شود و الفبا را یاد نمی گیرد، ولی وقتی به او یاد داد و دستش را گرفت و الف را نوشت و بعد ترکیب کلمه می کند، و شاگرد یاد می گیرد که بنویسد.

آقای مهندس می فرماید ما الفبا را یاد می دهیم ، هرکس باید کتاب خودش را بنویسد و چه بهتر اینکه منِ سفر اولی کتاب قشنگی برای خودم بنویسم. بنویسم سفری که در ده یا یازده ماه طی کردم چه زیبا بود و وقتی مروری به کتاب و گذشته و سفرم می کنم لذت ببرم.

این سفر هم سهل است هم سخت؛ برای افراد تابع قوانین سهل است و برای افرادی که تابع قوانین نیستند سخت. نمونه هاش افرادی هستند که رها شدند و دارند خدمت می کنند.
آقای مهندس می گویند من مثل جراحان زیبایی نمی گویم این عکس قبل از عمل است واین بعد از عمل، نتیجه ی کار ما، همه هستند ومی توانید بینید.

منی که حاضر نبودم دو ریال برای خانواده ام خرج کنم حالا دارم هزینه ی افطار افراد کنگره را می دهم؛ چه چیزی باعث این همه بخشش می شود؟ چه چیزی باعث می شود مصرف کننده ای که در جامعه طلب کار همه است، در کنگره تابع سخنان راهنما می شود و به جایگاه های بالاترش احترام می گذارد؟ کجای دنیا می توانند این حال خوب را  برای ما ایجاد کنند که حالمان از افراد بیرون کنگره خیلی بهتر باشد؟ خداوند واقعا ما را انتخاب کرده است. چون چهارصد میلیون اسپرم برای لقاح به طرف تخمک پیش می روند و فقط یکی از آن ها که من باشم به دنیا می آیم، تازه از بین این همه مصرف کننده، من را انتخاب می کنند که به کنگره بیایم...!

در آخر هم سخنانم را با شعری به پایان می رسانم :

رمضان آمد و آهسته صدا کرد مرا         مستعد سفر شهر خدا کرد مرا

از گلستان کرم تحفه نسیمی بوزید    که سراپای پر از عطر و صفا کرد مرا

در شگفتم ز کرامات وخطاپوشی او       من خطا کردم و او مهر وفا کرد مرا

دست از دامن این پیک مبارک نکشم             که به مهمانی آن دوست صدا کرد مرا

هر سر موی اگر شکر کند تا به ابد                کم بود زین همه فیضی که عطا کرد مرا

****************
ضمناً در این روز زیبا شاهد اعلام رهایی 1 نفر از عزیزان شعبه امین گلی از دام اعتیاد و 1 نفر هم از بند نیکوتین و دخانیات بودیم.


http://s7.picofile.com/file/8254238684/IMG_3556.JPG
 
آقای: حسین _ نام راهنما : آقای ابراهیم موحدی
آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 15ماه و 15روز _ داروی درمان : OT 
------------------------------------------------------------------------------------------------

http://s6.picofile.com/file/8254238718/IMG_3575.JPG
 
آقای: مصطفی _ نام راهنما : آقای ابراهیم موحدی
  آنتی ایکس : سیگار _ مدت سفر: 10ماه _ داروی درمان آدامس نیکولایف
نویسنده: همسفر مهسا
تصویرگر: مسافر کاظم
ویرایش: همسفر لیلا
 
 
 
 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر آمنه شنبه 15 خرداد 1395 10:21
خدا قوت به نگهبان و دبیر و استاد ارجمند.
خدا قوت به سرکار خانم لیلا عزیز.
تبریک خدمت رهایافتگان و راهنمای بزرگوارشان جناب آقای موحدی.
خدا قوت و تبریک ویژه خدمت خانم مهسا عزیز که رهجوی بسیار فعال و خدمتگزار واقعی کنگره هستند.
دست مریزاد به سرکار خانم نرگس عزیز به خاطر پرورش چنین رهجوهایی.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic