کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
پنجشنبه 24 تیر 1395 ساعت 08:56 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

بسم الله الرحمن الرحیم

این جلسه چهارمین جلسه از دوره پنجاه و سوم سری کارگاههای آموزشی جهان بینی کنگره 60 با دستور جلسه وادی یازدهم و تاثیر آن روی من در روز چهارشنبه مورخ 23 تیرماه 1395 با استادی و نگهبانی مهندس دژاکام و دبیری پیمان ساعت 13 آغاز بکار نمود.همراه با فایل صوتی سخنان مهندس دژاکام

هر انسانی که بخواهد در کنگره به نتیجه برسد، باید چشمه جوشان و خروشان باشد، یعنی حرکت و تفکر داشته باشد و بیدار باشد.

امیدوارم حال همه شما خوب باشد، بحمدالله حال من هم خوب است. ماه رمضان و عید خوب فطر را پشت سر گذاشتیم. همان طور که می دانید در این ماه فضای دیگری در کنگره وجود دارد و سرشار از شادی و شعف و تحرک است. به پاس اینکه متد DST در ماه رمضان شروع شده، این ماه را جشن می گیریم و روزه می گیریم، بعضی ها روزه کامل و بعضی ها روزه درصدی.

ما 45 مرکز داریم، لژیون ها را کاری نداریم، خانم های مسافر، آقایان مسافر، خانم های مسافر اصفهان و شعب بزرگ و کوچک دیگر. هفته ای 4 افطاری داشتیم، 3 تا برای آقایان و یکی برای گروه خانواده. اگرچه آکادمی هر روز افطاری داشتیم. حساب که کردیم و آقای خدامی به من گفت که با احتساب روزی 300 افطاری( گرچه بیشتر از اینهاست)، هر شعبه ماهانه حدود 5000 افطاری داده است. در کل شعب تعداد اینها به 225000 عدد افطاری می رسد. اگر میانگین هر افطاری را 4000 تومان در نظر بگیریم (البته نان و پنیر ما 7 الی 8 هزار تومان می شود)، رقمی بالای 900 میلیون تومان هزینه افطاری در کنگره 60 شده است. این حرکتی است که زور نزده ایم و به راحتی انجام شده و بچه های کنگره 60 مشارکت کرده اند و کار نیکی انجام شد.

در کنگره باید جوری باشد که هر کاری چند منفعت داشته باشد. فقط این نباشد که هزینه خورد و خوراک را داشته باشیم. یک لطیفه ای است که به این قضیه می خورد. در گذشته یکی گوسفند می دزدید و می گفت که آن را خیرات می دهم. گناهی که انجام می دهم، به ثواب آن در به در و دل و جگر و کله و پاچه آن هم برای من می ماند؛ ماه رمضان هم باید این گونه باشد وگرنه به درد نمی خورد. بعضی از شعب پول اضافه نیاورده اند یا مبلغ کمی اضافه آورده اند. از مبالغ اضافی باید وسایل برای آشپزخانه خود تهیه کنند و 50 درصد آن را به حساب زمین و 50 درصد دیگرش را به حساب ورزش بریزند که امسال اضافه کرده ایم.

شعبه صالحی 22 میلیون تومان و شعبه ارتش 34 میلیون تومان اضافه آورده اند و یک شعبه بزرگ 500 هزار تومان اضافه آورده است. اینها به بالا شهر و پایین شهر ربطی ندارد و به پرورش و عادت و آموزش ماست. ما در تمام شعب فقط نباید درمان را انجام دهیم، باید آموزش دهیم در کارهای عام المنفعه شرکت کنند. هر جا که برای کنگره 60 ساختمان خریدیم و هزینه کردیم، اعضای آن دیگر پول ندادند، مثل رباط کریم. این شعبه یک میلیون اضافه آورده و 700 هزار تومان فطریه جمع کرده است، یا هیدج که البته امسال خیلی بهتر شده است .

 جاهایی که امکانات رایگان در اختیارشان قرار گرفته، همان ضرب المثل معروف است که گاوی که نان گدایی خورده، شخم نمی زند. به خاطر همین از منابع مالی خارج از کنگره پولی دریافت نکردیم و روی پای خودمان حساب کردیم و این در کل کنگره 60 صادق است. اگر شعب کنگره 60 چشمشان به شعبه مرکزی است، مثل همان گاوی است که نان گدایی می خورد. هر شعبه در هر نمایندگی باید خودکفا باشد و منابع مالی را از خودش تأمین کند و 20 درصد هم به شعبه مرکزی بدهد. مثلاً استادمعین جایی را به مبلغ 380 میلیون گرفت و واریزی خودش مثلاً 300 میلیون بود، مابقی آن را شعبه مرکزی می دهد و این اندوخته ای است برای همه شعب، چون پس انداز باید در یک جا باشد که کل کنگره استفاده کنند.

بعضی از شعب فکر کرده اند که اگر هزینه های ماه رمضان را داده اند، شاهکار کرده اند. این گونه هم نباید باشد که فقط آش و غذای کم هزینه بدهید که مبلغی اضافه بیاورید. غذا باید بدهید، پول هم باید اضافه بیاورید. این به راهنما بستگی دارد که به شاگردش آموزش بدهد. اگر شاگردی با مرزبان جر و بحث می کند، با مسئولین درگیر می شود، در مراسم همکاری نمی کند، نامرتب است و... تقصیر راهنماست و بعد از آن به ایجنت مربوط است.

 تمام قسمت ها باید آموزش ببینند. صبح آقای اشکذری حرف خوبی زد که مرزبانان را بیاوریم و هفته ای یک سی دی بنویسند، چون وقتی مرزبان می شوند، دیگر به لژیون نمی روند و سی دی گوش نمی کنند و از آموزش دور می مانند. ایجنت راهنمای مرزبانان است و باید آموزش بگیرند.

وقتی می گوییم از راهنما در هفته راهنما تقدیر کنید، به خاطر آموزش آن است تا یاد بگیرند که کارهای مختلفی را انجام دهند. فردی پیش من آمده و گفته بیماری های متعدد من در کنگره درمان شده است. از او می پرسم چقدر به حساب زمین پول ریخته ای؟ می گوید: هیچی. بعد هم در روز رهایی یک 5 تومنی کهنه در پاکت می گذارد. این بی اهمیتی است و برای پول آن نمی گویم، چون الحمدالله خداوند به من پول داده و نیازی ندارم و تا بتوانم خودم بیشتر از همه به کنگره کمک می کنم ونیازی به این ندارم. اینها آموزش است. وقتی روز رهایی شاگرد هیچ کاری نمی کند از عدم آموزش راهنماست.

بعضی اوقات افراد پاکتی به من می دهند و نامه ای با خط خوش و زیبا برای من نوشته اند و تشکر کرده اند و چون مشکل مالی داشتند، پولی در آن نگذاشته اند و این خیلی ارزشمند است و این از آموزش راهنماست.

ما یک سری تفکرات را پیاده می کنیم که باعث تقویت پایه های علمی و مالی کنگره می شود. ما نمی گوییم مسائل مالی به درد نمی خورد و بسیار هم اهمیت دارد ولی از راه مستقیم و درست. دستور جلسه لژیون مالی را به دستور جلسات اضافه کردیم و در یک هفته حدود یک میلیارد تومان جمع کردیم. در ماه رمضان باید روزه بگیریم، بهترین افطاری را بدهیم، کارها را انجام دهیم و 600 میلیون تومان هم اضافه بیاوریم. هم عبادت خداوند را به جا آورده ایم، هم تزکیه نفس کرده ایم، هم به کسانی که در سال یک غذای سیر نمی خورند، طعام داده ایم، هم بحث مالی را تقویت کرده ایم. وقتی به امام رضا می رویم، برای کبوترها گندم می بریم، چون ثواب دارد، حال ببینید طعام دادن به انسان ها چه ثوابی دارد.

هر کدام که درمان می شویم، 11 میلیون تومان هزینه آن می شود و شاگرد باید آموزش ببیند. شاگرد می خواهد روز رهایی از راهنمایش تقدیر کند، می گوید که کنگره پولی شده است. نخیر کنگره پولی نشده است، خیلی بخواهی پول بدهی، 50 هزار تومان می دهی و هنری نکرده ای. فردی که روزی 20 هزار تومان هزینه مواد خود را می داده، روز رهایی می گوید پول ندارم. این مظلوم نمایی است. باید  2، 3 ماه  قبل از رهایی در نظر بگیری که از راهنمایت تقدیر کنی.

شعبه ای که 500 هزار تومان اضافه آورده، یعنی ایجنت و مرزبان خوب کار نکرده است و آن هایی که اعداد خوبی ذخیره کرده اند به این معنی نیست که غذای خوبی نداده اند. باید به همه آموزش بدهیم تا فاسد و خراب نشوند.

 من گفتم وقتی درمان می شوی و دوباره می روی مواد مصرف می کنی، باید یک میلیون تومان خسارت بدهی، آن هم قسطی، ماهی 100 هزار تومان. این پولش مهم نیست. این برای او دوا است که فکر نکند همه چیز مجانی است و حتماً باید این کار را انجام دهد. در تمان سطوح باید ارزش شکرگزاری، قدردانی و آموزش را بدانیم. علی ابن ابی طالب می فرماید: اگر کسی یک کلمه به من بیاموزد، من بنده او هستم. آن هایی که به من کمک می کنند، باید کاریش انجام دهیم و بدانید و آگاه باشید که وعده خداوند دروغ نیست، اگر اعتقاد دارید. وقتی در این طور کارها یاری می رسانید، خداوند نیز به شما کمک می کند. اگر توان دارید سعی کنید در کارهای عام المنفعه (نه فقط برای کنگره) شرکت کنید. به رسول خدا گفتند که فلانی مرده و گفته یک انبار خرما را به فقرا بدهند، رسول خدا فرمود: ای کاش یک خرما را در زمان زندگی به بنده ای از بندگان خدا می داد. تا زمانی که هستید در این کارها شرکت کنید تا به نتایج بسیار درخشان برسیم.

راهنمایانی که دوره راهنمایی شان تمام می شود، فرم های ایجنتی و مرزبانی را پر کنند. وقتی دوره راهنمایی تان را بدون مشکل و حاشیه تمام می کنید، کنگره به شما نیاز دارد. باید به گونه ای باشد که مرزبانان از راهنمایانی باشند که دوره شان تمام می شود، هم در گروه خانواده و هم در گروه مسافران. مرزبان و ایجنت و مسئول OT از افرادی باشند که 7 سال در کنگره حضور داشته است. جدیداً نفراتی را برای کلینیک ها در نظر گرفته ایم. ممکن است نفراتی را در آینده برای سازمان ها بخواهیم. فکر نکنید دوره راهنمایی تمام شد، باید از کنگره بروید.

امیدوارم در جلسات، گروه خانواده بیشتر شرکت کنند. فرم ها را عوض کرده ایم و کسی که همسفر دارد، باید راهنمای همسفر نیز فرم را امضاء کند.

اما دستور جلسه امروز: رودهای خروشان و چشمه های جوشان به بحر و اقیانوس می رسند. دو کلمه جوشان و خروشان، در مورد انسان و مسائل مالی کنگره صادق است. اگر جوشان و خروشان نباشیم، نمی توانیم درست عمل کنیم.

کنگره 60 در کشور به عنوان تشکل برتر انتخاب شد که به خاطر این جوش و خروش است. این برای ما خیلی مهم است که این همه سازمان و  NGO کار می کنند و در قسمت کاهش آسیب و درمان و ریکاوری اعتیاد، انتخاب می شویم. از وزیر کشور، فرمانده انتظامی و دادستان کل کشور جایزه می گیریم و مورد تقدیر و تشویق قرار می گیریم.

کارت های عضویت نزدیک به 40000 عدد رسیده است. یک ریال از هیچ کس کمک نمی گیریم. به توانایی و قدرتی رسیده ایم که می توانیم 900 میلیون پول غذا در ماه رمضان بدهیم. تازه من راضی نیستم و شما را بازخواست می کنم. کسی باورش نمی شود. همه  NGO ها دنبال منابع مالی هستند ولی ما در شرایطی که نیاز باشد به  NGO ها هم کمک می کنیم.

هر انسانی که بخواهد در کنگره به نتیجه برسد، باید چشمه جوشان و خروشان باشد، یعنی حرکت و تفکر داشته باشد و بیدار باشد. انسان ها هم همین طور هستند. انسانی به نتیجه می رسد که خواسته درونی اش به آن مرحله برسد که بخواهد، حتی انسانی که در بستر بیماری است و در آستانه مرگ است، تا زمانی که رضایت ندهد، باور کنید که نمی میرد. اگر خواسته اش به آن میزان و قدرت باشد، اگر خواسته درمان آن قدر قوی باشد، به درمان می رسد. اگر خواست قلبی این باشد که پولدار شود و یا از نظر تحصیلی قوی شود، قطعاً می رسد، ولی موقعی می رسد که چشمه جوشان باشد. رود باید خروشان باشد تا به بحر و اقیانوس برسد. رودخانه ای که ساکن باشد، به دریا نمی رسد. مقداری جلو می رود و جذب زمین می شود. اگر قدرت جوشان و خروشانی داشته باشد، قطعاً به دریا می رسد. انسانی هم که جوشان و خروشان باشد، به نتیجه می رسد و در مسیر راه قطعاً مشکلات، مسائل، درگیری و شکست وجود دارد ولی رود خروشان به تخته سنگ و ... نگاه نمی کند. کوه و سنگ را دور می زند، از دره می پرد تا به دریا برسد.

در تمام سطوح زندگی ما، انچه خواست قلبی ماست، اگر بخواهیم به نتیجه می رسیم، مشروط به اینکه با تمام وجود خواستار آن قضیه باشیم.

 

نام فایلتاریخمدت زمانحجم (MB)لینک
فایل صوتی سخنان مهندس95/04/2300:31:1710.7دانلود
فایل صوتی رهایی ها95/04/2302:39:1654.7دانلود


منبع کنگره 60

ارسال: مسافر سید مصطفی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نرگس شنبه 26 تیر 1395 01:19
خدا قوت وخسته نباشید خدمت آقامصطفی استفاده کردیم ممنون از زحمات شما
مسافر شکرلله پنجشنبه 24 تیر 1395 17:40
عرض سلام و خدا قوت خدمت آقا سید مصطفی
پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic