صبر استقامت وآرامش به نقل از کمک راهنما نادر اسدی
دوشنبه 18 مرداد 1395 ساعت 06:11 | نوشته ‌شده به دست مهدی قلم فرسا | ( نظرات )

صبر ،استقامت وآرامش

 به نقل از کمک راهنما نادر اسدی

ما انواع صبر داریم اما باید بدانیم که چه جاها یی کاربردی است وچه جاهایی اصلا نیاز به صبر نیست واینکه ظرفیت هر فرد چگونه است وصبر انسانها چقدر است.....
اگر از کلمه صبر استفاده میشود در ابتدا باید بدانیم در چه مقوله وساختاری نیاز به صبر داریم چون هر مقوله وساختار نیاز به صبر مخصوص به خود دارد وباید دانست که صبر در انسانها بسان میوه زندگی است که لذت وشیرینی این صبر اینست که در صبر خود بی صبری نکنیم صبری که اگر انسان به آن دست پیدا کرد در ادامه به دو مقوله استقامت وآرامش نیز خواهد رسید .

من مصرف کننده در زمان سوء مصرف به تنها چیزی که فکر نمیکردم ودر من هیچ جائی نداشت صبر بود واین بی صبری ناشی از عدم تحمل خماری وعوارض ناش از آن بود وهمیشه هر کاری را با عجله واکثرا بدون تفکر انجام میدادم وبه عواقب ناشی از آن اصلا فکر نمیکردم واز صبر بوئی نبرده بودم واگر کاری انجام میدادم با بی صبری وبی حوصلگی انجام میدادم چون در زمان سوئ مصرف تعادل نداشتیم وزمانی که مصرف میکردیم به واسطه تعادل نسبی حاصله از مصرف مواد خیلی از مواقع فقط تحمل میکردیم ولی صبر نمیکردیم چرا که صبر همراه با لذت است وتحمل همراه با درد ورنج وکشیدن بار سنگینی است بدوش که همواره میخواهیم از شر ان خلاص شویم واین بار سنگین را زمین بگذاریم وهر آن میخواهی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنی ،پس ،تحمل فشار است وتحمل فشار هیچ لذتی ندارد ولی صبر چیزی است که لذت دارد وصبر در هر کاری لذت خاص به خود را دارد وجائی که انسان لذت میبرد انرژی میگیرد وصبر به انسان انرژی میدهد .

استقامت: 

انسان گاهی در صبری که میکند احساس خستگی میند به خصوص هنگام صبر در برابر ضد ارزشها اما باید با پایداری واستقامت در برابر آن که لازمه اش آموزش صحیح است این صبر میسر ولذت بخش شود .استقامت در افراد مختلف متفاوت است ودر افراد مصرف کننده در سطح خیلی پائینی قرار دارد وبرای همین انجام کارهای ضد ارزشی برایش خیلی راحت وآسان است وبراحتی تسلیم ضد ارزشها میشود وبرای کسب لذت و..... دست به هر کاری میزند .

اما یک مسافر سفر اولی اگر سفر خوبی داشته باشد وصب پیشه کند پله به پله استقامت آن در برابر ضد ارزشها به سطح بالاترث ارتقاء پیدا میکند وامکان ندارد کسی درست سفر کند ودر صبر خود بی صبری کند واستقامت ننماید ما در سفر ایکس خیلی چیزها را بدست می آوریم بدون اینکه خودمان متوجه شویم وصبر واستقامت باعث رشد صور پنهانمان میگردد وصور آشکار وپنهان را به هم نزدیک میکند .

یادگیری مطالب نیز نیاز به استقامت دارد ،در اوایل سفر تحمل شنیدن صحبتهای استاد را نداشتیم ولی در ادامه با تغییر تدریجی که در ما رخ داد تحمل واستقامت ما به سطوح بالاتری ارتقاء پیدا کرد مانند فلزی که برای ارتقاء اسقامت آنرا حرارت میدهند واین کاری است که مادر طول سفر اول انجام میدهیم واگر در برابر ضد ارزشها از خودمان استقامت به خرج دادیم به انسانیت وکمال میرسیم ولازمه کمال صبر واستقامت است .

آرامش :

انسان اگر صبر داشته باشد در ادامه کلامش نافذ خواهد بود دیده ایم خیلی ها صحبت میکنند اما کلامشان به دا نمینشیند وبرعکس این ،عده ای وقتی صحبت میکنند کلامشان نافذ ودلنشین است اینها افرادی هستند که با صبر واستقامت خود به کمال وآرامش رسیده اند وسخنی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند واین حاصل صبر آنها است وهنگامی که صبر واستقامت از خود به خرج دهیم به آرامش میرسیم که این آرامش حاصل صبر واستقامت ودوری از ضد ارزشهاست واگر میخواهیم به آرامش برسیم فقط باید عمل سالم انجام دهیم وچیزی که آرامش را از انسان میگیرد ضد ارزشهاست .

ما کنگره ای ها باید متفاوت عمل کنیم ومتفاوت باشیم و اگر خطائی میکنیم به خطاهایمان اعتراف کنیم تا راحت زندگی کنیم واگر گزندی از دیگران به ما رسیده است در درون خودمان ایشان را ببخشیم تا به آرامش برسیم واگر به واقع طالب صلح وآرامشیم باید تلاش کنیم آنهم تلاش متعادل وبی وقفه وبدانیم زمانی که از تلاش ایستادیم آرامشمان را نیز از دست خواهیم داد.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic