به نام قدرت مطلق الله

روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۷/۱ جلسه ی اول از دور ششم کارگاه های آموزشی عمومی ویژه ی مسافران و همسفران شعبه ی امین گلی با نگهبانی مسافر مصطفی ، دبیری مسافر حسین و استادی کمک راهنما نادر اسدی با دستور جلسه ی «وادی اول و تأثیر آن روی من»  و همچنین
«جشن اولین سال رهایی مسافر محمد
» رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.فکر یک طرح ترسیمی است برای رسیدن به یک هدف خاص ولی ، در افکار دریچه ی ذهن باز است.مرتب فکرهای گوناگون به طرف شخص می آید . افکار کار تخریبی و تحلیل انرژی را انجام می دهد. یک فکر است که ما را به نتیجه می رساند.

گزارش کامل جلسه و جشن رهایی در ادامه مطلب ...
===========================================
سخنان استاد محترم:


در ابتدا خوش آمد می گویم به همه ی عزیزانی که در جشن شرکت نموده اند و خداقوت به محسن عزیز و دبیرشان بابت ۱۴ جلسه خدمت نگهبانی و دبیری .به مصطفی وحسین عزیز بابت شروع یک دوره ی نگهبانی ودبیری تبریک می گویم.

امروز دو دستور جلسه داریم ، دستور جلسه ی اول که وادی اول و تأثیر آن روی من است و دستور جلسه ی دوم که اولین سال رهایی مسافر محمد و همسفر محترمشان است .

در رابطه با وادی اول همان طور که بنیان کنگره فرمودند اگر ما وادی اول را واقعا متوجه شویم بقیه ی وادی ها را میتوانیم به راحتی اجرا کنیم . انسان تفکر دارد و از جمع تفکراتش ،افکاری به وجود می آید و ساختار هایی  شکل می گیرد که نتیجه ی توانایی و قدرت تفکر است .

خداوند انسان را به وجود آورد و تنها موجودی که قدرت تفکر برای رسیدن به تعالی دارد انسان است. شاید بقیه ی موجودات تفکر داشته باشند ولی تفکرشان در حد معیشت خودشان است.


خداوند فرموده اند : من انسان را آفریدم و به واقع زندگیش مثل یک صفحه ی سفید نقاشی است و خود انسان شروع می کند به نقاشی کردن و شکلی را ایجاد می کند و آنچه را که هست به تصویر می کشد.

اگر انسان از ابتدا آگاه بود قطعا تصویر خوبی را نقاشی می کرد، در کلام الله عنوان شده است هم نور و هم تاریکی به انسان داده شد ولی به واسطه ی اختیاری که به او داده شد خیلی از انسان ها به سمت تاریکی گرایش پیدا کردند و عده ای به سمت نور گرایش پیدا کردند و لازمه ی رسیدن به نور، وجود تاریکی هاست .

اگر تاریکی نباشد روشنایی معنایی ندارد و انتخاب انسان به واسطه ی عقلی که به او داده شده، انجام می پذیرد. آخرین مرحله ی تکامل هم رسیدن به فرمان عقل است، انسان باید با تفکر خوب صفحه ی سفید نقاشی خودش را خوب ترسیم کند.

سرنوشت هر انسان  و تصویری که ترسیم می کند دست خودش است که زشت باشد یا زیبا، فسق و فجور باشد یا روشنایی و....

فرد مصرف کننده تصویرش را در اعتیاد ترسیم می کند و اگر اعتیاد را ادامه دهد قطعا رو به زوال می رود.

در وادی عنوان می کند که اعتیاد ساختاری است که فکر دنبالش بوده است . ما در ابتدا فکر اعتیاد را کرده ایم و متاسفانه به قول آقای امین ، منیت ما را بیچاره کرد و ادعا می کردیم که ما به هیچ وجه مصرف کننده نمی شویم و اعتیاد فقط متعلق به کارتن خواب هاست و این ساختار در درونمان شکل گرفت و به سمتش حرکت کردیم و با یک فکر و منیت و نادانی مصرف کننده شدیم.

حال برای برگشت از تاریکی و ترسیم رهایی قطعا باید یک فکر داشته باشیم که من هم می توانم رها شوم، این به واقع برای من اتفاق افتاد، همسفرم به من گفتند فلانی به کنگره رفته و رها شده، شما هم برو و رها شو. و این شروع حرکت من بود که من هم می توانم رها شوم و با پیگیری این موضوع متوجه شدم انسان واقعا رها می شود نه تنها از اعتیاد ؛ بلکه از خیلی از تعصبات جاهلانه و بندهایی که به خودش زده است.

بازهم در وادی گفته شده که بدون تفکر هر چه هست رو به زوال می رود یعنی اگر ما قدر رهایی را ندانیم قطعا دوباره رو به زوال می رویم.

پس ما تا زنده ایم باید تفکر کنیم و همیشه تحت آموزش باشیم و من همیشه با خودم عهد می کنم که مواظب باش حتی یک روز هم از آموزش محروم نشوی و هرچه بیشتر یاد می گیرم متوجه میشوم که هیچ بلد نیستم.

فکر یک طرح ترسیمی است برای رسیدن به یک هدف خاص ولی ، در افکار دریچه ی ذهن باز است. مرتب فکرهای گوناگون به طرف شخص می آید . افکار کار تخریبی و تحلیل انرژی را انجام می دهد. یک فکر است که ما را به نتیجه می رساند.


ما هرچه خوب فکر کنیم بازتاب خوبی به سمت خود ماست و وقتی بد فکر کنیم به کائنات انرژی می دهیم و همان فکر به خودمان بر می گردد و امکان ندارد فکر بد داشته باشی و خوبی به سمتتان بیاید.
این جهان کوه است و فعل ما ندا! ما باید خوب فکر کردن را یاد بگیریم و از افکار منفی فاصله بگیریم .اگر خوب فکر کردی نیروهای القا ، احیاء و تحرک ؛ به سمتتان مثبت می آید و بالعکس.

افرادی که همیشه شاد هستند قطعا شادی برایشان می آید و در صورت رسیدن بدی قدرت حلش را دارند.

به قول آقای مهندس ۱۵۰ نوع بیماری های روان تنی داریم که این بیماری ها فقط از فکر انسان حاصل می شود، یعنی افکار منفی در درون ما کاری انجام می دهند که ترشحاتی که غدد درون ریز باید داشته باشند را به موقع ندارند.

مشاوره ها فقط نوع فکر را عوض می کنند و امید را در دل فرد زنده می کنند و در ادامه فرد سالم می شود.

اگر جنس فکر عوض شود بیماری انسان درمان می شود . مثلا در فیلم راز فرد قطع نخاعی می گوید که باید تا عید راه بروم و اینقدر راجع به این موضوع فکر می کند که واقعا درمان می شود. پس با درست کردن جنس افکار می توانیم روح و روان سالمی داشته باشیم.

و اما دستور جلسه ی دوم که تولد اولین سال رهایی مسافر محمد است :آقا محمد دیروز خدا را شکر تهران بودند و رهایی سیگارشان را دریافت کردند که به خودشان و راهنمایشان آقا ابراهیم تبریک می گویم، چرا که با این رهایی درمان اعتیادشان کامل شد. ایشان بسیار مطیع بودند و همیشه به همراه همسفرانشان در پارک حضور داشتند و عضو تیم والیبال بودند.

مسافر و همسفر باید بسان عقابی که در بلندای هستی پرواز می کند، حرکت می کنند. ایشان به محض ایمان آوردن شروع کردند که به بقیه پیام کنگره را برسانند که توجیهشان کردیم در سفر اول پیام رسانی نکنند، ولی وقتی از این حواشی فاصله گرفتند سفر بسیار خوبی داشتند.

این روز برای من بسیار عزیز است به چند دلیل : ۱) دومین سال تشکیل این شعبه است . ۲) اولین سال رهایی محمد عزیز است. اولین رهایی که لژیون ما داشته است محمد عزیز بوده است و دقیقا یک سال است که رها شده اند.

محمد با تخریب تریاک وارد کنگره شد . حال خوبی نداشت و تخریب زیادی داشت. ابتدا ایمان چندانی نداشت ولی در ادامه خیلی سریع متوجه شد بیمار است و نیاز به درمان دارد و درمان هم فقط در کنگره امکان پذیر است .

همسفر آقا محمد بسیار فعال هستند و در رسیدن به این نقطه به ایشان کمک زیادی کردند . همسفرشان دوره ی دبیری را گذرانده است و از زمانی که قسمت همسفران این شعبه راه اندازی شد در این شعبه حضور پیدا کردند.
هر چند امحمد به خاطر شرایط کاری نمی تواند به طورمنظم در جلسات حضور پیدا کند، ولی خدمت گزار خاموش است و در کلینیک مسئول شربت OT ست .

من این روز عزیز را به خودشان و همسفران محترمشان و راهنماهای همسفرشان خانم فاطمه و خانم لیلا تبریک می گویم.

بعد از سخنان استاد و مشارکت مسافران و همسفران اولین سال رهایی مسافر محمد را با شور فراوان جشن گرفتیم.
==========================================

اعلام سفر :
سلام دوستان محمد هستم یک مسافر.
آنتی ایکس مصرفی : تریاک
مدت سفر : ۱۰ ماه و ۷روز 
راهنما : آقای نادر اسدی
داروی درمان : OT 
روش درمان : DST
مدت رهایی : یک سالآرزوی مسافر محمد :
آرزوی سلامتی و رهایی همه ی مصرف کنندگان را دارم.

آرزوی همسفر فاطمه :
سلامتی آقای مهندس و خانواده ی محترمشان و آرزوی بهترین ها برای راهنمایانم.

آرزوی همسفر زهرا :
آرزو می کنم هیچ دختری به واسطه ی اعتیاد پدرش اشکش جاری نشود.

سخنان مسافر محمد :اول از همه خدا را شاکرم که راه کنگره را به من نشان داد و همچنین از عزیزی که پیام کنگره را به من رساند، آقای محمدی که در ابتدا در رفت و آمد به من یاری می دادند، از ایجنت قبلی این شعبه حاج عباس و از آقا نادر که اذیتشان کردم بسیار سپاسگزارم.
از همسر و خانواده ام که در دوران مصرف کمتر به آن ها توجه داشتم عذر خواهی می کنم. متشکرم از راهنمایان همسفرم خانم ها فاطمه و لیلا. و امیدوارم همه به چنین روزی برسند.

حدود ۵ ماه از سفرم گذشته بود که به تهران رفتم و کنار چنین بنری ایستادم و عکس گرفتم و چنین روزی را متصور شدم. حال چنین بنری برایم نوشته اند و انشالله برای همه بنویسند.

این راه دشواری های خودش را دارد ، اوایل ایمان کافی نداشتم ولی با توکل به خدا آمدم و به رهایی رسیدم.

از خانواده ام فقط همسرم از اعتیادم خبر داشت، ولی در روز رهایی دخترم زهرا متوجه این موضوع شد. به یاد دارم که روزی دخترم از من خواست تا شاگرد سیگاری ام را رد کنم و با خود گفتم او که این همه از سیگار متنفر است اگر متوجه مصرف من شود چه می کند ؟!
از خانواده ام تشکر می کنم که در سختی ها کنارم بودند و از همسرم عذر خواهی می کنم ‌.

آرزوی سلامتی برای راهنمایم و آقای مهندس را دارم. آقای مهندس برای ما حکم پیامبر را دارد، زیرا با رهایی یک نفر نه تنها یک نفر بلکه یک خانواده رها می شوند. با رهایی من پدر و مادر و خانواده ی خودم بسیار خوشحال شدند.

امیدوارم این روز را همه درک کنید و من هم خدمتگزار خوبی برای کنگره باشم.

سخنان همسفر لیلا:

خوشحالم امروز در این جایگاه هستم و خدارا شاکرم که تولد یک مسافر دیگر و خانواده شان را از دام اعتیاد جشن گرفته ایم.

تبریک می گویم به مسافر محمد ، فاطمه ی عزیز و دخترانشان و پسرشان. خدا قوت به راهنمایان آقا نادر و خانم فاطمه . من امروز به نیابت از خانم فاطمه راهنمای سفر اول ایشان در این جایگاه حضور دارم .

تمام تعاریف شما از این خانواده در خور ایشان است، واقعا خانم فاطمه یکی از خدمتگزاران حقیقی کنگره هستند .

نکته ای که می خواهم اشاره کنم این است که گاهی در زندگی مشکلاتی پیش می آید که اگر انسان در مسیر درست آموزش  قرار نگیرد در وجودش تخریباتی پدید می آید که الماس وجودیشان را مخفی می کند.

خانم فاطمه ی عزیز هم به همین شکل بودند، در وجودشان خوبی های زیادی بود و شاید به وسطه ی مسائل و مشکلاتی که برایشان به وجود آمده بود، نتوانسته بودند آن ها را به خوبی بروز دهند و چون سفر اولشان را با یک راهنمای دیگر طی کرده بودند، پذیرش راهنمای جدید و قرار گرفتن در یک لژیون جدید برایشان دشوار بود.

من این خوبی ها را در ایشان می دیدم ولی از هیچ راهی نمی توانستم به قلبشان راه یابم، تا این که از آخرین نوش دارو که همان محبت ناب کنگره بود استفاده کردم و آن محبت در دل ایشان اثر کرد و پس از مدتی عشق و محبت در وجودش نمود پیدا کرد.
فاطمه جان کسی بود که به وضوح تغییراتشان را دیدم و دیدن این تغییرات در وجود یک رهجو با ارزشترین چیز برای یک راهنماست.
خوشحالم که در کنار ایشانم و درس های زیادی از ایشان یاد گرفتم و امیدوارم این درس ها ادامه داشته باشد و در ادامه هر دویشان در جایگاه کمک راهنمایی قرار گیرند.

سخنان همسفر زهرا :

من هیچ اطلاعی از اعتیاد پدرم نداشتم و جلوی ما حتی یک نخ سیگار نکشیدند . تا قبل از رهایی فکر می کردم کنگره فقط برای ورزش کردن است، ولی بعد از آن متوجه روند کار کنگره شدم و خیلی خوشحالم که پدرم از اعتیاد رها شد.

از آقای اسدی و آقای موحدی کمک راهنمایان پدرم ممنونم. از مادرم تشکر دارم که صبوری کردند ؛ هم چنین از خانم لیلا راهنمای مادرم سپاسگزارم.

سخنان همسفر فاطمه :

از همه ی عزیزان که در تولد ما شرکت کردند تشکر می کنم. وقتی محمد به کنگره آمد، به من می گفتند به کنگره بیا و من قبول نمی کردم، چون به واسطه ی دوستانش مصرف کننده شده بود. ولی یک روز به اجبار به کنگره رفتم و خانم آقای عابدینی به من گفتند تو حالت خوب نیست، به کنگره بیا تا حالت خوب شود و همین باعث شد مداوم به کنگره بروم و الان به زور بتوانند مرا از کنگره بیرون کنند.

اولین بار اشکم در یک جشن تولد جاری شد، و خوشحالم دومین باری که اشکم جاری شده در تولد خودمان است.
 مسافر من همیشه مصرف کنندگان را نصیحت و ملامت می کرد، غافل از اینکه روزی خودش مصرف کننده شد و خانواده اش را رها کرد و رفت پای بساط دوستانش!

فردی به من زنگ زد و گفت شوهری که ادعای فهمیده بودنش را می کردی یک میلیون و نیم برای مواد داده است و همان موقع دنیا برایم پایان یافت. اما با این حال  فقط صبوری کردم و فقط با ایشان صحبت کردم.

خوشحالم همان دوستان مصرف کننده اش باعث آمدن ما به کنگره شدند و اینقدر وفادار بودند که دنبال ما به کنگره آمدند و در حال سفرند!

واقعا زندگی با مصرف کننده سخت است ؛ سخت است که انسان زیر نگاه دیگران به خاطر نبود شوهرش خرد شود، که فرزندت تا ساعت ۲ شب با گریه بهانه ی پدرش را بگیرد، که وقتی خبر بدی در مورد سلامتی ات می دهند همسرت کنارت نباشد، همه این ها سخت است ولی مهم عشق به همسر است که با وجود آن همه چیز را می توانی تحمل کنی.

من همیشه به ایشان افتخار می کنم چه در زمان مصرفشان و چه الان . ایشان اخلاقشان از من همسفر بهتر بود، زیرا من هم تخریبات زیادی داشتم و خوشحالم که ایشان مصرف کننده شد تا که من با این مکان آشنا شوم.

متشکرم از راهنمایشان آقا نادر،مرزبانان، ایجنت، راهنمای خودم که صبوری کردند و عشق را در وجودشان به وضوح می شود دید، اعضای شعبه به خصوص هم لژیونی هام و دخترم که با سن کمش از پسر پنج ماهه ام مراقبت می کرد تا من به کنگره بروم و اگر نبود من به این راحتی نمی توانستم سفر کنم . امیدوارم محبت به فرزندان را همه یاد بگیریم به خصوص خودم.

از مسافران خواهانم همسفرانشان را به کنگره بیاورند، زیرا منفعت اصلی را خودشان خواهند برد، غر زدن ها کمتر خواهد شد و مسافر به حال خودش رها و به دست راهنمایش سپرده خواهد شد. من خودم خیلی به ایشان کمک کردم و پیامم به همسفران این است که صبور باشند تا به این جایگاه برسند.پیام تولد :


هم چنین در این روز زیبا شاهد رهایی یک نفر از اعضای کنگره از بند اعتیاد و یک نفر از بند نیکوتین بودیم :


آقای
: اکبر ، 
نام راهنما : آقای امیرحسین ساسانی ،  آنتی ایکس : شیره و تریاک ، مدت سفر: 16ماه ، داروی درمان : OT
=====================

آقای: محمد ، نام راهنما : آقای ابراهیم موحدی ،  آنتی ایکس : سیگار ، مدت سفر: 17ماه ، داروی درمان: نیکوتین خوراکی
==================

تبریک خدمت تمامی رهایافتگان و به امید رهایی همه ی مصرف کنندگان.

نویسنده : همسفر مهسا

              تصویرگران :
مسافر کاظم و مسافر ابراهیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد نادری چهارشنبه 7 مهر 1395 11:34
سخنان استاد عزیز آقا نادر بسیار زیبا و دلنشین
تبریک ویژه خدمت آقای اسدی و تمامی اعضای شعبه امین گلی
مسافر شکرالله یکشنبه 4 مهر 1395 03:56
تبریک ویژه خدمت آقا محمد و همسفران محترمشان
تبریک به راهنمایان محترم آقا نادر ،اقا ابراهیم و خانم لیلا
گزارش زیبا و کاملی بود خداقوت خدمت نویسنده و تصویرگران محترم
شاد باشید
مسافر محمد وهمسفرفاطمه شنبه 3 مهر 1395 23:25
تشکر فراوان وسپاس از همه عزیزانی که با حضورشان در شعبه

وعزیزانی که با ارسال نظرات وپیام های تبریک در شادی

ما سهیم شدند

وخداقوت خدمت تمامی خدمتگذاران شعبه

با آرزوی توفیق روزافزون برای همه عزیزان
مسافر محمد وهمسفرفاطمه شنبه 3 مهر 1395 23:25
تشکر فراوان وسپاس از همه عزیزانی که با حضورشان در شعبه

وعزیزانی که با ارسال نظرات وپیام های تبریک در شادی

ما سهیم شدند

وخداقوت خدمت تمامی خدمتگذاران شعبه

با آرزوی توفیق روزافزون برای همه عزیزان
حسن کدخدایی رهجوی ساسانی شنبه 3 مهر 1395 14:46
سلام ضمن خدا قوت به شما آقا ابراهیم تشکر می کنم از زحمات شما من هم تولد یک سالگی محمد آقا را در ابتدا به آقای اسدی و سپس به آقای موحدی راهنمای سیگار تبریک عرض می کنم و خوشحالم که من هم در این جشن شرکت کردم از صمیم قلب همه شما را دوست دارم مخصوصا آقای ساسانی راهنمای خودم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات