به نام قدرت مطلق الله

روز پنجشنبه مورخ 95/07/29 جلسه‌ی پنجم از دور ششم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه‌ی مسافران و همسفران کنگره 60، شعبه‌ی امین گلی، با نگهبانی مسافر مصطفی، دبیری مسافر حسین و استادی مسافر نادر و با دستور جلسه‌ی 

«وادی دوم و تأثیر آن روی من»

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

خداوند می‌فرمایند: «انسان‌ها، در قایقی در آرامش زندگی می‌کنند ولی آن‌ها را در زمان‌هایی درگیر تلاطم دریا می‌کنم.» به چه دلیل خداوند این کار را انجام می‌دهد؟ خودشان پاسخ می‌دهند که: «درگیر تلاطمشان می‌کنم تا حدی که مرگ را احساس کنند و مرا از صدق دل صدا بزنند و تقاضای کمک کنند، آنگاه به آن‌ها یاری‌خواهم داد.»

برای صدا زدن و طلب یاری از خداوند شرطی وجود دارد و آن حرکت در صراط مستقیم است. قرار نیست که شما همچنان ضد ارزش انجام دهی و خدا به شما کمک کند.

در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم:

این وادی بعد از وادی تفکر می‌آید که اگر در وادی تفکر به‌اندازه‌ی کافی فکر کردن را یاد گرفته باشیم؛ متوجه می‌شویم که خیلی چیزها را ازدست‌داده‌ایم. مثلاً شاید ارث زیادی به ما رسید ولی چون تفکر سالم نداشتیم همه را از دست دادیم و یا در حال از دست دادن هستیم.

در اعتیاد فقط از دست نمی‌دهیم، چیزهایی را هم به دست می‌آوریم. مثلاً کینه به دست آوردیم، در عوض مهربانی و بخشش را از دست دادیم؛ حقارت را به دست آوردیم، سربلندی را از دست دادیم؛ انتقام در ما شکل گرفت، گذشت از یادمان رفت و...

تخریبات در فرد مصرف‌کننده به‌مراتب بیشتر از افرادی است که مصرف مواد ندارند، زیرا ضد ارزش‌ها را به دست می‌آورد و مقام‌های انسانی را از دست می‌دهد که نه‌تنها برای خودشان، بلکه برای همسفرشان نیز این مشکلات را پدید می‌آورند.

اگر من در خانه محبت نداشته باشم این بی‌محبتی به خانواده‌ام هم سرایت می‌کند؛ وقتی کینه‌دارم به آن‌ها نیز انتقال می‌دهم؛ اگر من سلامت زندگی نکنم، فرزند سالمی هم نخواهم داشت.

ما در هر مرحله‌ای که باشیم؛ چه فقیر، چه ثروتمند، چه پیر، چه جوان؛ باید بپذیریم که چه چیزهایی ازدست‌داده‌ایم. چیزهایی که ازدست‌داده‌ایم، می‌تواند جسمی، روحی، مادی و یا معنوی باشد.

کسی که در جایگاه درست خودش باشد از احترام بالایی برخوردار است، ولی وقتی مصرف‌کننده شدیم، ما را به چشم حقارت نگاه می‌کردند.

مشکلاتی که ما داشته‌ایم روح و روان ما را هم بیمار کرده است. اگر خانواده‌ی ما مصرف قرص اعصاب دارند مقصرش چه کسی بوده؟ باید بپذیریم که ما مسافران باعثش بوده‌ایم و لازم است که همسفران هم تشریف بیاورند و در کنار مسافر به درمان برسند.

خداوند از آفرینش ما هدفی داشته است، آیا هدف این بوده است که ما به این دنیا بیاییم، مصرف کنیم و با وضعیتی وحشتناک، خود و خانواده‌ی مان را به کام مرگ بکشیم؟ قطعاً خیر.

آفرینش همه‌چیز از گیاه، حیوان، انسان و... هدفی داشته است. مثلاً کوه‌ها در کلام‌الله آورده شده که میخ‌های زمین هستند، درختان اکسیژن‌رسانی می‌کنند، مار اگر نباشد یک سری بیماری‌ها در جامعه زیاد می‌شود و چه داروهایی که از زهرمار تهیه می‌شود! و... .

پس این وادی آب پاکی را روی دست ما می‌ریزد و می‌گوید هیچ‌چیز بیهوده آفریده نشده است، حال چه برسد به انسان که جلوه‌ای از خداوند است.

خداوند پس از آفرینشمان، ما را بر سر دوراهی ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها قرارداد؛ حق اختیار را نیز به ما داد که خودمان، یکی از این دو راه را انتخاب کنیم.

پیشنهاد می‌کنم که کتاب ادموند و هلیا را بخوانید. در آن نوشته‌شده است که انسان دو مهمان دارد، جن و روح. جن دائماً می‌گوید مواد را مصرف کن و حالش را ببر، روح می‌گوید نه با این کار جسمت را تخریب می‌کنی. درواقع روح به ارزش‌ها و جن به ضد ارزش‌ها دعوت می‌کند.

روح فقط چند بار تذکر می‌دهد و وقتی توجه نکنی دیگر تذکر نخواهد داد اما جن دائماً به کژی‌ها دعوت می‌کند.

اختیار به شما داده شد که خودتان انتخاب کنید که به حرف کدام گوش کنید اما ما به خاطر عدم آگاهی بیشتر به سمت ضد ارزش‌ها می‌رویم.

اعتیاد باعث می‌شود که فرد مصرف‌کننده به چیزهایی که از دست می‌دهد اصلاً فکر نکند و روزبه‌روز بیشتر به عمق تاریکی‌ها برود ولی خداوند به شما بشارت می‌دهد که اگر تاریکی‌ها را تجربه کردی زیاد ناراحت نباش و هر چه به عمق تاریکی‌ها بروی، برای خروج از آن باید از گذرگاه‌های سخت عبور کنی و درنهایت به یک انسان کارآزموده و رها تبدیل خواهی شد.

آقای مهندس می‌فرماید: «من به مصرف‌کننده‌ای که رهاشده اعتماد بیشتری نسبت به افراد عادی دارم!» زیرا این انسان، کارآزموده شده است.

اگر شما هم دوست دارید تبدیل به چنین انسانی شوید پس تلاش کنید.

خداوند می‌فرمایند: «انسان‌ها، در قایقی در آرامش زندگی می‌کنند ولی آن‌ها را در زمان‌هایی درگیر تلاطم دریا می‌کنم.» به چه دلیل خداوند این کار را انجام می‌دهد؟ خودشان پاسخ می‌دهند که: «درگیر تلاطمشان می‌کنم تا حدی که مرگ را احساس کنند و مرا از صدق دل صدا بزنند و تقاضای کمک کنند، آنگاه به آن‌ها یاری‌خواهم داد.»

برای صدا زدن و طلب یاری از خداوند شرطی وجود دارد و آن حرکت در صراط مستقیم است. قرار نیست که شما همچنان ضد ارزش انجام دهی و خدا به شما کمک کند.

در ادامه‌ی آیه می‌فرمایند: «و وقتی به انسان یاری دادیم و به آرامش رسید باز من را فراموش می‌کند و من دوباره او را درگیر تلاطم دیگری می‌کنم.» خداوند به‌قدری این کار را تکرار می‌کند که ما همیشه به یاد خدا باشیم و به نیروی برترش ایمان داشته باشیم و کسانی که ایمان ندارند را به حال خود رها می‌کند و زمانی می‌رسد که به پوچی می‌رسند و به زوال و خودکشی روی می‌آورند.

انشالله که همه‌ی ما به هدف برترمان برسیم.

نویسنده: همسفر مهسا

تصویرگر: مسافر مجید

ویرایش: همسفر لیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سارا یکشنبه 2 آبان 1395 16:38
بسیار عالی بود
سپاس و خداقوت خدمت استاد بزرگوار ، نگهبان محترم و دبیر گرامی جلسه
سپاس و خداقوت خدمت خانم مهسا عزیز و خانم لیلا عزیز همچنین تصویرگر گرامی
شاد و پیروز باشید..
مسافر رحیم رهجوی آقای ساسانی یکشنبه 2 آبان 1395 13:14
سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیز آقا نادرازبیانات زیبای شما بهر بردم
خداقوت خدمت نگهبان ودبیر محترم
خداقوت خدمت نویسنده وتصویرگر گرامی
مسافر کاظم(رهجوی آقای ساسانی) یکشنبه 2 آبان 1395 00:12
خسته نباشید خدمت اقای اسدی استاد بزگوار ، نگهبان و دبیر گرامی
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا و کامل
همسفر لیلا شنبه 1 آبان 1395 07:48
خدا قوت به تمام خدمتگزاران شعبه ی امین گلی...
خیلی خوشحالم که در این جلسه ی پر بار حضور داشتم و از سخنان استاد گرامی بسیار استفاده کردم.
تشکر از مهسای عزیزم به خاطر انعکاس این گزارش زیبا
و خدا قوت به تصویرگر گرامی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو