به نام نامی اولین عاشق که اوست.

روز پنجشنبه 95/08/06 جلسه‌ی ششم از دور ششم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه‌ی مسافران و همسفران کنگره 60 شعبه‌ی امین گلی، با نگهبانی مسافر مصطفی، دبیری مسافر حسین و استادی مسافر ابراهیم موحدی و با دستور جلسه‌ی

"از فرمان‌برداری تا فرماندهی" و همچنین "جشن اولین سال رهایی مسافر حبیب"

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.نیروهای اهریمنی از مصرف مواد مخدر شما هدف‌ دارند و در مقابل ما هم در اینجا هدف‌ داریم. چون هر ساختاری به دنبال حفظ بقاء و رشد و توسعه است. 
کنگره 60 هم یک ساختار است و ما می‌خواهیم همه‌ی شما درمان شوید و به رهایی برسید و دقیقاً بیرون این در،  یک فروشنده‌ی مواد مخدر هم دوست دارد شما مصرف‌کننده‌ی مواد مخدر باشید، مثل خودش باشید؛ و این‌یک واقعیت است.

گزارش کامل سخنان استاد و جشن تولد را در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم:

خدا را شاکرم که بار دیگر توفیق پیدا کردم در این جایگاه خدمت کنم. در ابتدای ورودم به کنگره 60، زمانی که با این دستور جلسه مواجه شدم برایم جای سؤال داشت و ناخودآگاه مرا یاد پادگان و مراکز آموزشی و نظامی می‌انداخت. کم‌کم متوجه شدم برای درمان اعتیاد یک‌راه وجود دارد و آن این است که من  از راهنمای خودم فرمان‌برداری کنم تا به فرماندهی جسم و جان خودم برسم.

در تعریف فرماندهی می‌گوید انسان به یک سری از نیروهای درونی و بیرونی خودش احاطه داشته باشد. وقتی شما به فرماندهی درون برسی هرزمانی که بخواهی می‌توانی بخوابی، هرزمانی که بخواهی می‌توانی از خواب بیدار شوی. حتی می‌توانی به جسمت دستور دهی که چه‌کار کند. فرماندهی بیرون هم این است که شما بتوانید کارهایی که می‌خواهید را انجام دهید و یا از دیگران بخواهید که کارهایی را انجام دهند.

حالا شخصی که به مصرف مواد مخدر روی می‌آورد، به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند بگوید فرماندهی جسم و جانم دست خودم است. ولی متأسفانه شخص مصرف‌کننده‌این را نمی‌داند و قبول ندارد. او فکر می‌کند فرماندهی خودش و خانواده‌ و کار و کسبش را در دست خود دارد.

اما اگر به این قضیه نیک بنگریم متوجه می‌شویم که در اعتیاد خیلی چیزها هست که از دست انسان خارج می‌شود. چون فرماندهی جسم او به دست نفس اماره می‌افتد. نفس اماره است که به ما می‌گوید الآن می‌توانی به مسافرت بروی یا نه؛ الآن می‌توانی کارکنی یا نه؛ می‌توانی مهربان باشی و بخندی یا نمی‌توانی؟ و توسط مواد همه‌ی این کارها را کنترل می‌کند.

چه کسی می‌تواند بگوید من فرماندهی جسمم دست خودم بود درحالی‌که مصرف‌کننده‌ی مواد مخدر بودم؟

یک راهنما اگر می‌گوید که از او فرمان‌برداری شود، نه برای این‌که خودش تشنه‌ی این نیاز باشد، بلکه برای این است که قرار است شما درمان شوید.

برای درمان نیاز است که یک سری بایدها و نبایدها را انجام دهیم. بایدها یعنی گوش دادن به حرف راهنما، یعنی فرمان‌برداری از او و نبایدها یعنی دروغ نگفتن، سرزنش نکردن، تجسس نکردن و...

کسانی که وارد کنگره 60 می‌شوند دودسته هستند. بعضی هستند بعد از گذشت چند روز از ورودشان، راهنما حرف را به او فقط یک‌بار می‌زند، موهایت را کوتاه کن، می‌گوید چشم؛ پیراهن سفید بپوش می‌گوید چشم. مرتب بیا، با کفش بیا، این ساعت شربتت را بخور، غیبت نکن؛ می‌گوید چشم و همه ی این کارها را انجام می‌دهد.

 یک راهنما خیلی خوب متوجه می‌شود که این شخص دارد خیلی خوب سفر می‌کند، یعنی فرمان‌بردار خوبی است، آن سفر اولی به این درک رسیده است که برای رهایی از دام اعتیاد و برای بسته شدن پرونده‌ی اعتیاد باید و باید از راهنما فرمان‌برداری کند.

نه‌تنها از راهنما بلکه از سیستم کنگره 60. چه‌بسا گاهی فرمانی را مرزبان و ایجنت اعلام کند که آن‌هم فرقی ندارد و باید بگوید چشم؛ یعنی شما هرزمانی که سفر دومی را دیدی که به‌جایگاه کمک راهنمایی یا مرزبانی رسیده یا خدمتی را در کنگره 60 دارد بدانید که او فرمان‌برداری کرده است تا به اینجا رسیده است.

حساب خانه تا بازار هم دوتاست. خیلی‌ها هم هستند هر چه به آن‌ها می‌گویی می‌گویند چشم، ولی عمل نمی‌کنند. دفترچه‌اش چیز دیگری را نشان می‌دهد، اما خودش و چهره‌اش چیز دیگری را نشان می‌دهد، یعنی این‌که فرمان‌بردار خوبی نیست و به کسی به‌غیراز خودش ضرر نمی‌رساند.

چه‌بسا کسانی بودند که فرمان‌بردار خوبی نبودند و درنهایت از کنگره رفتند و همان‌طور که همگی می‌دانید کنگره 60 تنها یک‌بار این صندلی را به‌صورت رایگان در اختیار ما قرار می‌دهد. پس خوب است بدانیم حالا که به کنگره 60 آمده‌ایم، حالا که قصد درمان داریم، فرمان‌بردار خوبی باشیم. من به جرات می‌گویم اگر راهنمای من به من بگوید برای این‌که پیش من بیایی، باید سینه‌خیز بیایی می‌گویم چشم. چون یک‌چیز را فهمیدم که او هیچ‌چیز را به من نگفت که نفع شخصی خودش را در نظر گرفته باشد و هر چه به من گفت برای خود من گفت.

یک راهنما یا مرزبان، عشق سالاری یا بزرگ‌تری ندارد، تماماً اگر فرمانی صادر می‌کند به جهت خروج یک سفر اولی از تاریکی اعتیاد است.

مولانا می‌گوید:

برنمد چوبی که آن را مرد زد                  بر نمد آن را نزد بر گرد زد

یعنی فرمانی که راهنما صادر می‌کند نه برای این است که عقده‌ی فرمان دادن دارد، بحث بحثِ آموزش است. برای درمان اعتیاد باید و باید آموزش دید. هدف کنگره 60 و کمک راهنمایان چیزی جز رسیدن ره‌جو به رهایی نیست.

در مقابل نیروهای منفی هدفی جز نابودی بشر و انسان ندارند. ابلیس هدفی جز گمراهی و نابودی انسان ندارد.

نیروهای اهریمنی از مصرف مواد مخدر شما هدف‌دارند و در مقابل ما هم در اینجا هدف‌داریم. چون هر ساختاری به دنبال حفظ بقاء و رشد و توسعه است. کنگره 60 هم یک ساختار است و ما می‌خواهیم همه‌ی شما درمان شوید و به رهایی برسید و دقیقاً بیرون این در،  یک فروشنده‌ی مواد مخدر هم دوست دارد شما مصرف‌کننده‌ی مواد مخدر باشید، مثل خودش باشید؛ و این‌یک واقعیت است.

و اما دستور جلسه‌ی دوم که تولد یک سال رهایی مسافر حبیب است.

هرکدام از ما وقتی وارد کنگره شدیم، این شکلی که حالا هستیم نبودیم. من عکس‌هایی دارم از ابتدای لژیون، که چهره‌ ی حبیب رنگ زرد مایل به سیاه بود و از درون آشفته و پر از خشم و اضطراب بود که این‌ها از ویژگی‌های یک مصرف‌کننده است، ولی وقتی به کنگره آمد فرمان‌بردار خوبی بود. من به یاد ندارم در سفر اول غیبت کرده باشد.

هر چیزی که من به او گفتم را تنها یک‌بار گفتم؛ یعنی وقتی گفتم باید سی دی بخری، آن را گوش دهی، بنویسی، غیبت نکنی، پیراهن سفید بپوشی، هر آنچه گفتم فقط در جواب چشم شنیدم و نتیجه‌ی این فرمان‌برداری رسیدن به فرماندهی بود.

البته وقتی‌که قرار است ما تغییر جهت دهیم دو مشکل وجود دارد، یکی این‌که نیروهای اهریمنی و شیطانی نمی‌گذارند شما به راحتی از گروه آن‌ها بروید؛ دوم این که نیروهای الهی  اجازه نمی‌دهند شما به همین راحتی به سمت آن‌ها بروید؛ یعنی مشکل دوتاست. کسی که مصرف‌کننده‌ی مواد مخدر است، آیا غیرازاین است که یک سرباز جان‌برکف برای نیروهای شیطانی است؟ کسی می‌تواند بگوید من مصرف‌کننده‌ی مواد مخدر بودم اما در روشنایی‌ها بودم؟

مصرف مواد مخدر یعنی بودن در اعماق ظلمات و منجلاب. حالا می‌خواهی خارج شوی، باید امتحان پس بدهی، سختی‌هایی بر سر راهت است و همه‌ی این‌ها را حبیب عزیز پشت سر گذاشت؛ یعنی می‌خواهم بگویم اگر شما در جشن اولین سال رهایی حبیب شرکت می‌کنید این نیست که به‌راحتی و به‌آسانی به اینجا رسیده باشد. مشکلات در سفر اول و در سفر دوم سر راهش بوده است.

آقای مهندس می‌فرمایند من گاهی به‌جای تیتر وادی سیزدهم می‌گویم پایان هر مشکل، سرآغاز مشکل دیگری ست و این واقعیت است. حبیب سفر بسیار خوب و منظم و روی برنامه‌ و استاندارد و خوبی داشت؛ و نتیجه‌اش این شد که یک سال پیش به رهایی رسید. در ادامه متوجه شد که درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود.

اگر سفر دومی هنوز سیگار مصرف می‌کند یعنی این‌که هنوز پلی بین او و اعتیاد وجود دارد. پرچم اعتیاد شخصی که سیگار مصرف می‌کند همیشه بالاست، حتی اگر سفر دومی باشد.

حبیب وارد لژیون ویلیام وایت شد و از بند سیگار و دخانیات هم آزاد و رها شد. در ادامه با یک سری از بیماری‌های درونی مواجه شد. گاهی در اثر مصرف مواد سرپوش‌هایی روی بعضی از بیماری‌ها قرار می‌گیرد که بعد که ما به درمان می‌رسیم خودشان را نشان می‌دهند.

یک سری از بیماری‌ها درون او به وجود آمد و این به ما نشان می‌دهد که اگر به سفر دوم رسیدی و بیماری خودش را نشان داد، حالا باید بروی و این‌ها را حل کنی. تا دیروز، وقتی که هنوز مصرف کننده بودیم، تا دلمان یا دندانمان درد می‌گرفت یا سرما می‌خوردیم و هر دردی داشتیم فقط مواد مصرف می‌کردیم؛ اما الآن اگر دندان‌درد می‌گیریم، دیگر مواد نه، بلکه به دندان‌پزشکی می‌رویم، اگر احساس کردیم دردی در قفسه‌ی سینه‌داریم، دیگر مواد نه، بلکه رفتن پیش پزشک لازم است.

من این روز را به آقای مهندس دژاکام، خانواده گرامی شان، مسافر حبیب و خانواده‌ی محترمش، همه شما عزیزان و مسئول محترم شعبه آقای ساسانی تبریک می‌گویم.

============================================================

در ادامه، پس از مشارکت مسافران و همسفران عزیز، اولین سال رهایی مسافر حبیب

را با شور فراوان جشن گرفتیم.

      اعــــــلام سفــــــر:     

سلام دوستان حبیب هستم یک مسافر

آنتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره

مدت تخریب: بیش از 5 سال

مدت سفر: 10 ماه و 13 روز

نام راهنما: آقای ابراهیم موحدی

مدت رهایی: 1 سال و 1 ماه

             آرزوی مسافر حبیب:            

آرزو می‌کنم هیچ خانواده‌ای مصرف‌کننده‌ای نداشته باشد و هیچ بچه‌ای برای این‌که پدرش مصرف‌کننده است ناراحت نباشد.

            سخنان مسافر حبیب:              

من وقتی‌که وارد کنگره شدم، فرزندم یک‌ساله بود. شب‌ها تا به خانه می‌رفتم بچه‌ام خوابیده بود و من مواد مصرف می‌کردم.

سختی‌های زیادی کشیدم. من ازنظر مالی هیچ مشکلی نداشتم، تریاک را به‌صورت کیلویی می‌خریدم و مصرف می‌کردم، اما شب که به خانه می‌رفتم، بچه‌ام را که می‌دیدم خواب است، با گریه می‌خوابیدم، صبح هم از خماری بیدار می‌شدم و با گریه ماشین را بیرون می‌گذاشتم و به دنبال مصرف مواد می‌رفتم.


خدا خیلی من را دوست داشت که کنگره و خدمتگزارانش را سر راه من گذاشت.

حالا که از دام اعتیاد و نیکوتین رهاشده‌ام، هر وقت بخواهم با خانواده‌ام بیرون می‌روم، به مسافرت می‌روم و دیگر موادی نیست که برای من تصمیم بگیرد. خدا را شاکرم استادی را داشتم که 10 ماه و 13 روز تحملم کرد. چون من آدمی بودم که خشم بسیار زیادی در وجودم بود، اما با درس‌هایی که از استادم گرفتم خیلی آرام شدم.

همسفرم از مصرف من اطلاعی نداشت تا این‌که در وبلاگ کنگره 60 رهایی‌ام را دید و بسیار خوشحال شد. خدا را شاکرم که توانستم در این یک سال معنای زندگی را بفهمم.در سفر ویلیام وایت وقتی برای گرفتن نشان ویلیام وایت رفتم، از آن روز به بعد ریه و کبد و معده ام، با من سر ناسازگاری گذاشت و دردهایم یکی‌یکی رو شدند، اما خدا را شکر که در حال حاضر آن بیماری‌ها یا درمان شده‌اند و یا تا حدود زیادی بهبود پیداکرده‌اند.

از همه‌ی شما عزیزان تشکر می‌کنم. از آقای مهندس و خانم آنی تشکر می‌کنم که بستر درمان اعتیاد را برای ما فراهم کردند تا اعتیاد و ضد ارزش‌های خودمان را درمان کنیم. از استاد خودم آقای موحدی تشکر می‌کنم و دست تک‌تک این عزیزان را می‌بوسم.

پیـــام تولـــد:

=================================================

ضمناً در این روز زیبا چند نفر از مسافران شعبه‌ی امین گلی که گل رهایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دژآکام دریافت کرده بودند، ورودشان را به سفر دوم اعلام کردند:

- مسافر احسان؛ نام راهنما: آقای امیر حسین ساسانی؛ نام راهنمای همسفر: آمنه. آنتی ایکس مصرفی: تریاک و قرص؛ مدت سفر: 13 ماه و 5 روز. داروی درمان: OT.

- مسافر رحیم؛ نام راهنما: آقای امیر حسین ساسانی؛ آنتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره؛ نام راهنمای همسفر: آمنه.  داروی درمان: OT

- مسافر دانیال. نام راهنما: آقای امیر حسین ساسانی؛ آنتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره و قرص. مدت سفر: 11 ماه و 2 روز. داروی درمان: OT

=========================================================

اعلام سفر مسافران درمان شده در لژیون ویلیام وایت و دریافت نشان رهایی از سیگار:

- مسافر مهدی. نام راهنما: آقای نادر اسدی. آنتی ایکس مصرفی: سیگار. مدت سفر: 10 ماه. داروی درمان: آدامس نیکولایف.

- مسافر مهدی. نام راهنما: آقای نادر اسدی. آنتی ایکس مصرفی: سیگار. مدت سفر: 10 ماه. داروی درمان: آدامس نیکولایف.


- مسافر محسن. نام راهنما: آقای امیر حسین ساسانی. آنتی ایکس مصرفی: سیگار. مدت سفر: 10 ماه و 5 روز. داروی درمان: آدامس نیکولایف.

========================================================

خداوند را به خاطر رهایی این مسافران عزیز و خانواده‌هایشان از دام اعتیاد هزاران بار سپاس می‌گوییم.

 خدا قوت به کمک راهنمایان عزیز و پرتلاش شعبه‌ی امین گلی.

و به امید رهایی تمام مسافران کنگره 60...

تبریک ویژه به همکار وبلاگ نویسمان ‌"همسفر مهسای عزیز" به خاطر رهایی مسافرشان از دام اعتیاد و ورودشان به سفر دوم...

تا باد چنین بادا

نویسنده: همسفر لیلا

تصویرگر: مسافر کاظم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ابراهیم موحدی دوشنبه 10 آبان 1395 10:08
سپاس و خدا قوت فراوان خدمت؛ سرکار خانم لیلا بابت گزارش بسیار خوبشان و مسافر کاظم عزیز بابت عکسهای زیبا
تبریک مجدد به آقا حبیب و همچنین رهایافتگان آقا احسان و آقا رحیم و آقا محسن و آقا مهدی و مرزبان محترم آقای قلم فرسا و راهنمایان بزرگوار؛ جناب آقای ساسانی وجناب آقای اسدی
درود و سپاس فراوان خدمت جناب آقای امین گلی بابت کامنت های انرژی بخش وهمچنین بابت این مکان مقدس

به سبزی دشتها جوان و جاوید باشید..
همسفر لیلا یکشنبه 9 آبان 1395 23:40
با سلام و خدا قوت...
از سخنان استاد گرامی بسیاربسیار آموختم...
انشالله همیشه پایدار و استوار باشید...
مسافر شکرالله یکشنبه 9 آبان 1395 07:42
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه
خداقوت خدمت استاد محترم از سخنان پرمحتوای استاد آموزش گرفتم
تبریک به آقا حبیب و خانواده محترم
خداقوت خدمت نویسنده و تصویرگر محترم
مسافر مجتبی (شیخ بهایی) یکشنبه 9 آبان 1395 07:14
عرض تبریک و خدا قوت خدمت کمک راهنمای عزیز اقای موحدی ، بابت لمس این جایگاه
تبریک خدمت اقای حبیب
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه
سپاس و خدا قوت خدمت سرکار خانم لیلا و اقای کاظم
تبریک خدمت رهایافتگان
همسفرهاجر یکشنبه 9 آبان 1395 03:05
خداقوت وخسته نباشیدخدمت دبیرونگهبان عزیز
تبریک وخسته نباشیدخدمت راهنمای بزرگوارآقای موحدی بسیارازدستورجلسه استفاده کردیم
تبریک فراوان خدمت آقاحبیب وراهنمای بزرگوارشون به امیدکمک راهنماییتون
سپاس وخداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیباخانم لیلا وآقاکاظم
امین گلی یکشنبه 9 آبان 1395 00:25

واقعا و جدا بعد از رویت و مطالعه این گزارش لذت بردم و حال بسیار خوشی بدست آوردم.
بخاطر سخنان استاد معزز آقا ابراهیم که ازمطالب جدید ایشان استفاده کردم.
و از خود گزارش استادانه و بسیار خوب که البته غیر از این از سرکار خانم لیلا انتظاری نمی رود.مثل همیشه.
فی الواقع آقا کاظم با ذوق و سلایق خود درعکس هایی که می گیرد، حس جلسه را به ما منتقل می کند.
بخاطر سالگرد رهایی آقا حبیب که از امید های الگو کنگره می تواند باشد.
و تبریک به تمامی این عزیزان.
تا کامنت بعدی.
همسفر سارا شنبه 8 آبان 1395 22:23
تا باد چنین بادا..
اولین سالروز رهایی آقا حبیب را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم ؛ همچنین خدمت راهنمای بزرگوارشان آقا ابراهیم تبریک و خداقوت عرض می نمایم
تبریک خدمت تمامی رهایافتگان و راهنمایان بزرگوارشان
سپاس و خداقوت خدمت خانم لیلا عزیز و آقا کاظم محترم
شاد و پیروز باشید..
محمدحیدری ازاصفهان جمعه 7 آبان 1395 21:43
اولین سالگردرهایی مسافرحبیب پرشگون باد
خداقوت خدمت اقای موحدی دوست داشتنی
خسته نباشی خدمت همه عزیزانی که انجام
وظیفه میکنندودر حرکت خودهیچ تردیدی نمیکنند
همسفر آمنه جمعه 7 آبان 1395 19:46
خدا قوت خدمت استاد و نگهبان و دبیر جلسه.
تبریک خدمت آقا حبیب و راهنمای بزرگوار جناب آقای موحدی.
تبریک فراوان خدمت رهایافتگان آقا احسان و آقا رحیم و آقا محسن و آقا مهدی و مرزبان محترم آقای اصغری و راهنمایان بزرگوار جناب آقای ساسانی وجناب آقای اسدی.
تبریک ویژه خدمت خانم مهسا دوست داشتنی و خانم نسرین عزیرم .
خدا قوت خدمت خانم لیلا عزیز به خاطر گزارش بسیار خوبشان و مسافر کاظم بابت عکسهای بسیار زیبا.
خدا قوت و سپاس فراوان خدمت جناب آقای امین گلی بابت این مکان مقدس.

تشکر و ارادت فراوان خدمت جناب آقای مهندس به خاطر بستری که فراهم نمودند تا من آمنه هم بتوانم گوشه ای از بهشت را به نظاره بنشینم.
همسفر مهسا جمعه 7 آبان 1395 19:16
خداقوت خدمت خانم لیلای عزیز بابت گزارش زیبایشان.
خداقوت خدمت آقا کاظم بابت ارسال تصاویر.
تشکر فراوان از خانم لیلای عزیز و تمامی عزیزانی که بابت رهاییمان تبریک گفتند واقعا قدردان لطف همه ی عزیزان هستیم.
مسافر مهدی عینی جمعه 7 آبان 1395 17:52
سلام و عرض تبریک خدمت راهنما های گرامی
سلام وشاد باش خدمت رها یافتگان عزیز
آرزوی یهترین ها برای شما
عرض تبریک خدمت اقا ابراهیم
فاطمه همسفر محمد جمعه 7 آبان 1395 17:24
سلام وخداقوت خدمت خانم لیلاعزیز بابت ثبت گزارش
مسافر قلم فرسا جمعه 7 آبان 1395 16:54
سلام وعرض تبریک خدمت همه رها یافتگان وراهنماهای بزرگوار
سلام وعرض تبریک وشادباش خدمت آقا حبیب وآقا ابراهیم یکمین سال رهایی آقا حبیب مبارک
سلام وخداقوت خدمت سرکارخانم لیلا بابت ثبت گزارش زیباوکامل
سلام وخداقوت خدمت آقا کاظم بابت ثبت لحظات زیبا

و در نهایت سلام وعرض تبریک وشادباش خدمت سرکارخانم مهسا وبلاگ نویس فعال رهایی تان پرشگون باد
همگی عزیزان پاینده وپیروز باشید انشاءالله
مسافر کاظم جمعه 7 آبان 1395 15:51
خدمت خانم لیلا خسته نباشید عرض میکنم بسیار زیبا و کامل بود
مسافر کاظم جمعه 7 آبان 1395 15:49
خداقوت خدمت استاد عزیز آقای موحدی ،نگهبان و دبیر گرامی
خدمت مسافر حبیب ،راهنمای بزرگوارشان و خانواده محترمشان سالروز رهایی شان را تبریک میگویم .
رهایی دوستان عزیزم را به خودشان ،راهنمایان خود وهمسفرشان و خانواده هایشان تبریک میگویم ،رسیدن به رهایی شاید در کنگره زیاد دیده شود ولی ارزوی بس بزرگ برای بسیاری از انسانهاست.
ب امید رهایی همه مسافران
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو